moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

SLD neguje decyzję Prezydenta Miasta Gniezna w sprawie Marszu Równości

Środa, 10 kwietnia 2019
  • SLD neguje decyzję Prezydenta Miasta Gniezna w sprawie Marszu Równości

Stanowisko Zarządu Powiatowego SLD w Gnieźnie w sprawie odmowy przez Prezydenta Gniezna organizacji Marszu Równości i innych zgromadzeń w dniu 13.04.2019.

Zarząd Powiatowy SLD w Gnieźnie nie podziela decyzji pana Prezydenta o odmowie prawa do manifestowania w sposób pokojowy swoich poglądów. Organizatorzy Marszu Równości zapowiedzieli swoje wydarzenie wiele miesięcy wcześniej. Środowiska radykalno-prawicowe, kibicowskie i tym podobne swoimi wnioskami skutecznie zastraszyły Prezydenta Gniezna.
Obowiązkiem służb państwowych i miasta jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom Marszu Równości i kontrmanifestacji oraz mieszkańcom miasta. Sojusz Lewicy Demokratycznej stoi na stanowisku, że skoro Konstytucja w art. 57 zapewnia każdemu wolność organizowania pokojowych zgromadzeń to instytucje państwa muszą ją chronić. Jesteśmy przeciwko ograniczaniu prawa wszystkich mniejszości.
Apelujemy o uszanowanie prawa wszystkich obywateli do legalnego i pokojowego wyrażania swoich poglądów.
Za Zarząd Powiatowy SLD
w Gnieźnie
Przewodniczący
Tadeusz Tomaszewski
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(8)

  • 11.04.2019 00:35  Odpowiedz na komentarz

    Ciekawa czy przewodniczący chodzi do kościoła?

  • 10.04.2019 23:18  Odpowiedz na komentarz

    to i prezydent miasta gniezna legalnie i pokojowo wyraził swoje zdanie

  • 10.04.2019 23:07  Odpowiedz na komentarz

    Ma Pan rację panie b. pośle. natychmiast więc należy opuścić miejska koalicję przez SLD w radzie miasta. Wtedy uwierzymy w pana szczere słowa!

  • 10.04.2019 22:44  Odpowiedz na komentarz

    Obywatel a nie chcecie bo? przeciez to slabe zakazywac komus gloszenia swoJego popracia dla mniejszosci.

  • 10.04.2019 21:49  Odpowiedz na komentarz

    Panie Tadeuszu,Pana zawsze bardzo ceniłem,zrobił pan dla mnie i dla niechanowa i powiatu,DLA SPORTU wiele na plus! Cieszę się ze jest pan na plus! Gdybym kiedyś nie zadzwonił do pana o interwencję w mojej sprawie( mieszkam w Gnieźnie a moja mama pochodzi z MarysinA) to dziś mieszkałbym na dworcu... Dziękuję że Pan jest i ... PO PROSTU Dziękuję! ...

  • 10.04.2019 17:26  Odpowiedz na komentarz

    Panie TADEUSZU W PEŁNI PANA POPIERAM

  • 10.04.2019 17:26  Odpowiedz na komentarz

    A czy według Pana zakazane marszu niepodległości było zgodne z prawem? I czy prezydent Warszawy miał prawo zastraszyć ludzi, że rozboje cały marsz? Gdzie wasze poglądy podążają bo NA PEWNO nie dla dobra obywateli polskich. PROPONUJE by każdy zapoznał się z konstytucja od podstaw A nie nawoływał w marszach na ulicy KONSTYTUCJA czy też udawać się w takich koszulkach na pogrzeby do innego kraju.

  • 10.04.2019 17:11  Odpowiedz na komentarz

    Panie przewodniczący SLD wiem, że Pana poglądy polityczne są po stronie lewicy gdzie właśnie w taki sposób CHCECIE przyciągać swoich zwolenników na wybory lecz niech weźmie pan pod uwagę, że duża część Polaków nie chce takich marszu w kraju A tym bardziej ich postulatów. Dlaczego lewica nazywa pokojowy marsz niepodległości bałtycki, neofaszystowiskim itp? Więc taki marsz nie ma prawa się odbywac

PODOBNE TEMATY
"LGBT to ludzie. Gniezno" - akcja w centrum Pierwszej Stolicy "Nie bądźmy obojętni. Weźmy tęczowe flagi, koszulki, szaliki. Spotkajmy się w cichym i wymownym proteście... Czwartek, 18 czerwca 2020
"Prezydent zachowuje się tak, jakby chciał ratować swój budżet", czyli walka o działkę przy ul. Poznańskiej Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości zabrał głos w sprawie planów sprzedaży działki przy ul. Poznańskiej... Piątek, 5 czerwca 2020
Benefit na rzecz II Marszu Równości Rozpoczynają się przygotowania do II Marszu Równości w Gnieźnie. Zanim jednak poznamy datę tegorocznej... Piątek, 28 lutego 2020
Pomysły prezentowe, dzięki którym zabłyśniesz Jeśli zbliżają się urodziny bliskiej Ci osoby a Ty nadal nie masz prezentu, warto sprawdzić w sieci.... Wtorek, 25 lutego 2020