Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów niezagrożone

Wtorek, 9 kwietnia 2019
  • Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów niezagrożone

Prezydent Miasta Gniezna po konsultacji z wszystkimi dyrektorami gnieźnieńskich szkół wypracował rozwiązanie, na podstawie którego uda się przeprowadzić egzaminy gimnazjalistów (środa - 10.04, czwartek - 11.04, piątek - 12.04) oraz uczniów klas ósmych szkół podstawowych (poniedziałek - 17.04, wtorek - 18.04, środa - 19.04). Dotyczy to tych placówek, dla których organem prowadzącym jest Miasto Gniezno.

Nie zmienia to ogólnej oceny zasadności akcji protestacyjnej strajkujących nauczycieli, co należy bardzo wyraźnie podkreślić. Z uwagi jednak na dobro dzieci oraz liczne niejasności, które towarzyszyły ostatniej reformie edukacji (w tym procesowi rekrutacji), gnieźnieński samorząd podjął działania zmierzające do organizacji i przeprowadzenia egzaminów. W związku z tym informujemy, że egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów są niezagrożone i odbędą się zgodnie z harmonogramem.
Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna
Michał Powałowski

Napisz komentarz

Komentarze(9)

  • 10.04.2019 11:56  Odpowiedz na komentarz

    Trzeba było się Uczyć! To właśnie sprawiedliwość społeczna - umiesz jedynie układać na półkach? Każdy może cię zastąpić? Nie jesteś cennym pracownikiem! Nauczyciele to wykształceni ludzie, z mnóstwem kursów, szkoleń, zaświadczeń dzięki którym mogą zajmować się dziećmi. Są niezwykle cenni dla każdego cywilizowanego kraju.

  • 10.04.2019 11:53  Odpowiedz na komentarz

    Nauczyciele do boju! Walczycie o przyszłość dzieci! Prawda jest tylko jedna!

  • A potem w świat idzie, że ludzie w mniejszych miastach to ciemnota. Ale jak czytam takie komentarze jak te niżej to nie ma się co dziwić.
    Każdy kto ma choć trochę oleju w głowie i wyższe aspiracje niż wystawianie towaru - murem za nauczycielami! Jesteście elitą która kształci przyszłe pokolenia! Chwała wam za to!

    10.04.2019 11:58

    Nadgodziny są mniej płatne niż Normalne godziny lekcji, nie każdy i nie zawsze je ma. Dodatkowe zajęcia? Je się robi w ramach 40 godzin pracy, tak jak całą resztę. Nie ma dodatkowych pasków. Bzdura goni bzdurę.

    10.04.2019 10:26

    Zapomniałeś dodać że ta ELITA kłamie co do zarobków przedstawiając paski wypłaT, ale są to paski wypłat uposażenia zasadniczego, natomiast wypłata za nadgodziny i dodatkowe zajęcia następuje w innym terminie ale o tym czisza-sza. 30% podwyżki dla ELITY a 2.86% dla emeryta w/g ciebie to sprawiedliwe?

  • 09.04.2019 22:10  Odpowiedz na komentarz

    Takie gadanie ze w sklepie maja 3 tysiace ale jakim KOSZTEM. Popatrzcie na biedronke magazyn do opanowania i SKLEP. Ludzie robia syf i Kobiety nie moga nadazyc na zmianie stad wieczne kolejki przy KASIE. Podziwiam Panie zawsze sie zwracaja z usmiechem kiedy sie o cos zapyta i tak jest tez w INNych sklepach

  • 09.04.2019 22:05  Odpowiedz na komentarz

    Nie wspomne juz o notorycznym porownywaniu sie nauczycieli do pracownic sklepow spozywczych i ich WYPLAT. Niech pani zza BIUrka w szkole idzie do sklepu wyklada towar i jednoczesnie obsługuje klientow a nie zapomni tez o sprawdzaniu waznosci PRODUKTOW. W tym zabieganiu kazda pomyłka przy kasie rowna sie dołożenie ze swojego portfela przy wypłacie 1700 na reke bez nadgodzin i 165h PRACY jest POROWN

  • 09.04.2019 21:59  Odpowiedz na komentarz

    Pemietam swoja szkole i ciezko bylo trafic nauczyciela z powolania a dyktowac pol ksiazki do zeszytu kazdy POTRAFI, porownanie rzeczywistego czasu pracy w szkole i poza nia pokazuje ze POlska jest dosc daleko. Poza tym egoistyczne zamykanie szkol wiaze sie z mozliwoscia problemow w pracy dla wielu rodzicow.

  • 09.04.2019 17:57  Odpowiedz na komentarz

    Banda niedouków leniwych na dodatek. Za 20h 3-4tys to Mało? Policz ie ile za godz. Podwyżka 15% Mało. Rok na potraktowanie zdrowia też mało. Pracują najmniej w Europie. Wstyd. Komu Pan Bóg wrogiem zrobił go... Pozdrawiam leniwych co teraz dają korki za 50 dych????

PODOBNE TEMATY
Zakończył się remont ulicy Roosevelta Roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym realizowanym wspólnie przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i... Piątek, 13 września 2019
Wojna na linii Miasto - Powiat? Magistrat stracił blok wart miliony, a wypomina 2,9 tys. zł przeznaczone na turystykę Urząd Miasta Gniezna szuka sporu prawdopodobnie z każdym możliwym podmiotem - w szczególności ze Starostwem... Piątek, 13 września 2019
Prezydent nie popiera posłanki? Radni miejscy są pełni obaw! Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz najwyraźniej zaliczył kolejną wpadkę. Tym razem nastawił przeciw... Niedziela, 8 września 2019
Kierowanie ruchem na skrzyżowaniu Wrzesińskiej i Kostrzewskiego Jak informuje prywatny inwestor prowadzący prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Wrzesińskiej i Kostrzewskiego,... Sobota, 7 września 2019