X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Nie pozwolimy aby jeden urzędnik, który postanowił rzucać nam kłody pod nogi, zaprzepaścił naszą pracę i pieniądze"

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Prezydent Miasta Gniezna nie wydał zgody na Marsz Równości ani żadną z kontrmanifestacji, które były planowane na 13 kwietnia. Organizatorzy, którzy od dawna twierdzili, że jest zgoda na marsz oraz publikowali w mediach społecznościowych informacje o spotkaniach z mieszkańcami i Policją najwyraźniej działali przedwcześnie.

Poniżej treść oświadczenia organizatorów Marszu Równości w Gnieźnie:

Drogie osoby!

Otrzymaliśmy dzisiaj decyzje o zakazie I Marszu Równości w Gnieźnie wydane przez Prezydenta Tomasza Budasza. Nie zgadzamy się z tą decyzją dlatego jutro wraz z naszymi pełnomocnikami wniesiemy odwołanie od tej decyzji, które zostanie rozpatrzone w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.

Jesteśmy grupą nieformalną, która od pół roku tworzy dla Was po godzinach wydarzenie pokazujące, że zależy nam na społeczeństwie równych szans, różnorodnym i solidarnym. Nie pozwolimy aby jeden urzędnik, który postanowił rzucać nam kłody pod nogi, zaprzepaścił naszą pracę i pieniądze, w tym te, które otrzymaliśmy od Was w ramach zbiórki internetowej. Dlatego wciąż mamy nadzieję, że solidarnie 13 kwietnia o godz. 14.00 staniemy wszyscy na gnieźnieńskim rynku w historycznym, I Marszu Równości w Gnieźnie.

Całkowicie odrzucamy zawarte w piśmie sugestie, które zrównują nasze działania z działaniami ludzi nam nieprzychylnych. Niedzielny piknik pokazał, że nie siejemy nienawistnych kłamstw, nie wykluczamy, ale łączymy, zapraszamy do rozmowy i odpowiadamy każdej osobie, która jest szczerze zainteresowana tematyką równościową.

Tomasz Budasz w swojej decyzji powtarza niemal słowo w słowo argumenty swojego kolegi z Platformy Obywatelskiej, Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, całkowicie pomijając wagę zapewnianej przez Konstytucję wolności zgromadzeń. Jesteśmy przekonani, że Sąd Okręgowy w Poznaniu przyzna nam rację podobnie jak wcześniej zrobił to Sąd Apelacyjny w Lublinie.

Nie zwalniamy ani na chwilę tempa przygotowań do Marszu Równości w Pierwszej Stolicy Polski. Jesteśmy w stałym kontakcie i wiemy, że funkcjonariusze Policji również przygotowują się do zabezpieczenia naszego wydarzenia wierząc, że ostatecznie nasz wielobarwny korowód przejdzie przez Gniezno.

Dziękujemy wszystkim osobom za wszystkie gesty wsparcia płynące z całej Polski do Gniezna. Wasza solidarność wzmacnia naszą wiarę, że to co robimy jest ważne, a społeczeństwo wolne od dyskryminacji ze względu na płeć, orientację seksualną, pochodzenie etniczne, status ekonomiczny i religię to cel ogromnej części naszego społeczeństwa.

Dziękujemy również za wsparcie adwokatom Annie Mazurczak i Pawłowi Knutowi, którzy zgodzili się nas reprezentować. Dziękujemy Rzecznikowi Praw Obywatelskich, który postanowił przyłączyć się do sprawy, oraz organizacjom pozarządowym, które najbliższe godziny spędzą na pisaniu opinii dla poznańskiego sądu.

W ciągu najbliższych dni odbędzie się rozprawa, która, mamy nadzieję, doprowadzi do uchylenia zakazu wydanego przez Prezydenta Gniezna. Będziemy Was informować na bieżąco.
Marsz Równości idzie dalej!
#1StolicaRówności
Paweł Bartkowiak
Piotr Moszczeński
Grupa Inicjatywna Marsz Równości w Gnieźnie

Warto zaznaczyć, że Prezydent Miasta Gniezna został wybrany przez mieszkańców w demokratycznych wyborach i dba o dobro tych wszystkich osób. Swoją decyzję umotywował następująco: „W obawie o zdrowie i życie oraz bezpieczeństwo, mienie mieszkańców i przebywających w tym czasie gości, jako prezydent - osoba odpowiedzialna za porządek społeczny, postanowiłem nie wyrażać zgody na żadne z tych zgromadzeń.” Organizatorzy Marszu Równości najwyraźniej nie rozumieją pojęcia „demokracja” i rzucają obelgami typu: „Nie pozwolimy aby jeden urzędnik, który postanowił rzucać nam kłody pod nogi, zaprzepaścił naszą pracę i pieniądze, w tym te, które otrzymaliśmy od Was w ramach zbiórki internetowej.” Przypomnijmy, że ten „jeden urzędnik” w minionych wyborach uzyskał 80% poparcie mieszkańców. Dla organizatorów Marszu Równości nie liczy się bezpieczeństwo oraz dobro i mienie mieszkańców tylko, jak sami podkreślają, ich praca i pieniądze m.in. ze zbiórki internetowej. Decyzję o zakazie marszu zaskarżą do Sądu. Czy jeżeli nastąpi prawna zmiana decyzji wezmą na siebie odpowiedzialność w przypadku zniszczenia mienia lub osób poszkodowanych jeżeli doszłoby do zamieszek?
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(42)

  • To Teraz w ramach tzw równości i szczerości ksiądz na procesji powinien Powiedzieć-tak jestem gejem i nie wstydzę się tego ???????? bo jak równość to równość ???? są i będą tematy tabu, pewne rzeczy dzieją się tylko w zaciszu domowym, możesz sobie dymać PLUSZOWEGO MISIA i być urzędnikiem ale jak zaczniesz się z tym obnosic to nie bądź Zdziwiony obrzydzeniem lub nawet wrogoscią

  • Do ale kabaret. Czy Ty myślisz, że będziesz zastraszal kogoś kimś innym? Już w platformie nie raz pokazali jakich mają geniuszy. Jedna chce rzucać kamieniami w dinozaury A drugi nie potrafił nawet napisać poprawnie słowa ból. Mogę dalej wymieniać ich wpadki ale po co kompromitować dalej partie stojącą mitem za Niemcami i francja. Tu jest Polska i niech tak pozostanie.

  • Do sądu, na marsz i opróżnić urząd miasta i jego agendy z wszystkich waszych ludzi. I nie korzystać z Moku i innych miejskich instytucji. po prostu zastrajkujcie i koniec I my będziemy mieli spokój, że was już nigdy i nigdzie nie będziemy oglądali!

  • 10.04.2019 21:57  Odpowiedz na komentarz

    Kropla drąży skałę...

  • 10.04.2019 18:49  Odpowiedz na komentarz

    Popieram....

  • Ewidentnie widać że nie przestrzegają prawa i niechca dostosować się do zakazu,to jak mamy im ufać że NIE będą się dobierać do nas.zakaz to zakaz jak nie pasuje to do Holandii. Kj es kobieta i jest mezczyzna tak Bóg nas stworzył i tak ma zostać..

  • 10.04.2019 16:21  Odpowiedz na komentarz

    Niech maszerują wzdłuż drogi pomiędzy gnieznem a cielimowem tam jest dróżka przy lesie .

  • 10.04.2019 15:41  Odpowiedz na komentarz

    Pederaści zawsze chcą się afirmować , a mnie brzydzi och zgnilizna i chamstwo!

  • Panie Budasz przyjedzie z Warszawy Pan TRZaSKOWSKi i Pana ustawi. Własną partię Pan kąsa... A co do strat finansowych. Czy Pan wypłaci odszkodowania wszystkim którzy by chcieli rozłożyć na deptaku ogródki teraz? A nie mogą bo Pan zabrania, póki procesja nie przejdzie? Działa Pan na szkodę miasta i wyborców.

  • 10.04.2019 10:15  Odpowiedz na komentarz

    Jeśli faktycznie dojdzie do uszkodzenia mienia to wszyscy poszkodowani powinni pociągnąć do odpowiedzialności organizatorów marszu jak widać nie dociera do nich że ich tu nie chcemy ktoś kto na siłę pcha się tam gdzie to nie chcą zawsze jest intruzem

  • 10.04.2019 07:08  Odpowiedz na komentarz

    marsz RÓWNOŚCI NIECH SOBIE BĘDZIE . ale CZY MUSI BYĆ OD RAZU W SAMYM CENTRUM NASZEGO MIASTA. niech CI WSZYSCY, RÓWNI POCHODZĄCY WYŁĄCZNIE Z ... NASZEGO MIASTA POKAŻĄ SIĘ NP NA PLACU NA OSIEDLU jagiellońskim. niech POKAŻĄ ILE ICH RZECZYWIŚCIE JEST !! ale BEZ TYCH , KTÓRZY CHCIELI NAJECHAĆ GNIEZNO PRZYJEŻDŻAJĄC Z CAŁEJ POLSKI ! może rzeczywiście są większością gniezna ???????

  • 10.04.2019 04:44  Odpowiedz na komentarz

    Bardzo rozsadna decycja prezydenta nie wolno dopuscic by 13 okazal sie feralnyn dniem w historii

  • Gniezno nie chce to sie nie wpier... Na sile macie kilku zwolennikow i facebookowa gimbaze za SOBA. To co pokazujecie to nie jest wogole natura CZLOWIEKA. A wszystko co nie jest naturalne jest chore zrozumcie ze nie potrzebujecie marszu tylko LEKARZA.

  • 09.04.2019 22:23  Odpowiedz na komentarz

    Jak jaki kolwiek marsz sie odbędzie to BĘDZIE dym!

  • 09.04.2019 21:22  Odpowiedz na komentarz

    To którędy ten cyrk pójdzie? Mieszkam w centrum więc muszę ukryć gdzieś auto.

  • 09.04.2019 21:18  Odpowiedz na komentarz

    stop promowaniu tych wszystkich zboczeń i dewiacji !

  • dlatego też twierdze że skoro sie nie zgadzajĄ I CHCĄ. tO TRZA ZŁAPAĆ KIJA I POKAZAĆ ŻE HISTORYCZNY PIERWSZY MARSZ ZOSTANIE ROZGONIONY PRZEZ MIESZKAŃCÓW KTÓRZY SOBIE NIE ŻYCZĄ TEGO TYPU MARSZU

  • 09.04.2019 20:49  Odpowiedz na komentarz

    Jako ojciec dwóch synów i heteroseksualny, żonaty mężczyzna, uważam, że takie marsze są bardzo potrzebne w naszym kraju. Każdy ma prawo do równego traktowania i każdy ma prawo do pokojowego wyrażania swoich przekonań, czy to na marszu równości czy na katolickiej procesji.

    10.04.2019 00:04

    Dokładnie,popieram-masz rację!

  • Macie ksenofoba za prezydenta?

    12.04.2019 13:55

    Nie homofoba tylko rozsądnego człowieka, który pragnie realizować spoczywający na Państwie konstytucyjny obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa obywateli (art. 5 Konsytytucji)

  • Dla tych wszystkich broniący marszu. Nam przeciwnika nie chodzi tylko o blokadę marszu ale i ich postulatów. Czy Ty broniący ich chcesz by taki homoseksualista uczył twoje dziecko masturbacji (nie daj Boże by jeszcze dotykam je) albo o orgazmie? Bo ja nie chce by moje dziecko się takiej patologii uczyło. Sięgając pamięcią kiedyś nie było w szkołach nauki o sexie A i każdy wiedział jak i co ma ROBI

    10.04.2019 10:44

    Nie ZOOm tylko ZOMO

    10.04.2019 10:27

    Zoom też kiedyś nie dopuszczał do zgromadzeń bo postulaty były niewłaściwe....

    09.04.2019 22:05

    Ja nie chcę edukacji seksualnej dzieci i tego typu bzdur. Mnie interesuje tylko to, by ludzie się szanowali, a nie propagowali bzdury. Bycie homoseksualistą, nie jest niczym złym, orientacja to prywatna sprawa. Co innego postulaty LGBT, bo tu są rzeczy inne niż promowanie równości czy szacunku. Tu jest jakaś dziwna ideologia, która propaguje rzeczy szkodliwe według mnie.

  • 09.04.2019 19:10  Odpowiedz na komentarz

    Marszów nie BĘDZIE. Ponad 80% mieszkańców nie chce ich w swoim MIESCIE.

  • 09.04.2019 17:04  Odpowiedz na komentarz

    Panie redaktorze, fakt wyboru prezydenta Budasza z poparciem ponad 80% nie oznacza, że może on ograniczać konstytucyjne prawo obywateli do zgromadzeń. Sądy w Polsce już wielokrotnie roznosiły w pył taką argumentację jaka widnieje w uzasadnieniu. Zgromadzenie ma pokojowy charakter, to kontrmanifestanci zachowują się agresywnie. Zadaniem policji jest zapewnić bezpieczeństwo w takiej sytuacji.

    W Koszalinie zachowywali się w Sobotę pokojowo. Naprawdę, bardzo pokojowo, tylko kilka zniszczonych obiektów miejskich. jeśli sąd odwoła zakaz prezydenta, to będą blokady. a tego typu wydarzeń można zakazać, kiedyś to skutecznie przeprowadził prezydent adamowicz, a w zeszłym roku zakazu nie uchylił sąd białostocki. zobaczymy, co zdecyduje sąd w poznaniu.

    09.04.2019 17:37

    Kontrmanifestanci beda bronic glosu 80% elektoratu, nikt nie chce ogladac na ulicy liżących sie KOBIEt i ,,facetow,, bo po to jest marsz zeby nas na sile do tego przyzwyczaic

  • 09.04.2019 15:10  Odpowiedz na komentarz

    Decyzja wydaje się być sprawiedliwa. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, po co prowokować zadymy. A ten marsz i tak nieczego nie zmieni.

  • A do zamieszek na pewno dojdzie

  • 09.04.2019 14:47  Odpowiedz na komentarz

    Bardzo dobra decyzja prezydenta Budasza. Skoro jest duże prawdopodobieństwo zadym, to nikt nie powinien otrzymać tego dnia zgody.

  • 09.04.2019 12:05  Odpowiedz na komentarz

    Nie dadzą Rady - Policja

  • 09.04.2019 11:36  Odpowiedz na komentarz

    Do holandii lub belgii jechac a nie tuu wojowac bo nic dobrego z tego nie wyniknie

  • Panie Andrzeju, a gdzie wyraźne oddzielenie komentarza od informacji? Niepotrzebnie podburza Pan swoją wizją świata i tak dosyć mocno tlący się kawałek zapałki

  • Wyborca po.......... Ty głupi od urodzenia czy dopiero jak zacząłeś współżycie homoseksualne?

  • I jak tu ich szanowac jak oni nie szanuja innych

  • 09.04.2019 07:23  Odpowiedz na komentarz

    Jeśli koniecznie chcecie wywołać awanturę bo o to tylko chodzi to nie dziwię się że tak napieracie na ten marsz nikt tak nie manifestuje swojej postawy i swoich przekonań jak wy dla mnie naturalny porządek świata to SAMIEC i samica nie czuję z wami równości wielu tak myśli i nie chcemy was tutaj to obrzydliwe co robicie

  • 09.04.2019 07:02  Odpowiedz na komentarz

    Panie Bukowski sąd uchyli zakaz a za bezpieczeństwo odpowiada nie prezydent miasta tylko pisowski rząd i pisowska policja. Dostali takie podwyżki to chyba potrafia6ogarnac grupkę faszyxujacych kiboli

    09.04.2019 22:07

    Zapewniam, że jeśli ten marsz się odbędzie, to Po przegra w gnieźnie z pisem i to solidnie. dla pańskiej partii lepiej będzie, jeśli sąd ten zakaz utrzymA. ludzie w mieście tego akurat na pewno nie zapomną. a z pisowską policją nie połączą - niestety. PiS PO jedno zło. Partia jesień oczywiście też.

    09.04.2019 19:15

    Wszystkich w kosmos z ta piso peowska propagandą. Pieprzycie o milosci i rownosci a drugich na stos i szybienice dajecie.

    09.04.2019 10:31

    Zły to ptak który we własne gniazdo s.. Rząd w Gnieżnie sprawuje twoja opcja wyborcza czyli koalicja PO, a policja jest ta sama sięgająca korzeniami byłych rządów PO.

PODOBNE TEMATY
Rośnie popularność wirtualnych kasyn Większość osób przywykła do standardowych automatów do gier w kasynach lub innych punktach. Zmiana w... Poniedziałek, 1 lipca 2019
Znalazł flagę Polski i ... przywiązał ją do śmietnika Podczas wczorajszej procesji w trakcie oktawy Bożego Ciała przy ul. Sobieralskiego w Gnieźnie z jednego... Piątek, 28 czerwca 2019
Gniezno nie będzie miastem wolnym od ideologii lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów Dzisiaj Rada Miasta Gniezna odrzuciła deklarację "Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT". Środa, 26 czerwca 2019
Czy Gniezno stanie się miastem wolnym od ideologii lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów? 26 czerwca podczas Sesji Rady Miasta Gniezna samorządowcy będą głosować za przyjęciem lub odrzuceniem... Piątek, 21 czerwca 2019