Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dzień z Matematyką VII

Niedziela, 7 kwietnia 2019
  • Dzień z Matematyką VII

4 kwietnia 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego, odbył się "Dzień z Matematyką". Gośćmi specjalnymi uroczystości byli: dr Sławomir Binkowski - Prorektor PWSZ, Łukasz Kaszyński - dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Robert Bazułka - dyrektor do spraw promocji Starostwa Powiatowego.

„Dzień z Matematyką” adresowany jest do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego, a jego organizatorami są nauczyciele matematyki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. W ramach tego projektu odbyły się: Powiatowy Konkurs Matematyczny „Supermaturzysta”, Mistrzostwa Powiatu w Sudoku, pokaz metod układania kostki Rubika oraz wykład „Transport przyszłości”, którego prelegentem była Pani mgr Magdalena Ziętek - Koczan z Instytutu Zarządzania i Transportu PWSZ w Gnieźnie. Zmagania z matematyką rozpoczęły się konkursem „Supermaturzysta”, w którym rywalizowało ze sobą 47 maturzystów z powiatu gnieźnieńskiego: 20 z nich rozwiązywało arkusz rozszerzony, a 27 - podstawowy. Najlepsze wyniki w kategorii arkusz rozszerzony uzyskali: Mikołaj Nowicki (II LO) - I miejsce, Wojciech Doberschűtz (II LO) - II miejsce, Maja Bielińska (I LO) - III miejsce. W kategorii arkusz podstawowy najwyższe lokaty wywalczyli: Agata Tyborowska (III LO) - I miejsce, Filip Przygodzki (I LO) - II miejsce, Julia Łukasiewicz (I LO) oraz Karolina Woźniak (II LO) - III miejsce ex aequo. W kategorii arkusz podstawowy zostało również przyznane wyróżnienie dla Mileny Ratajczak - uczennicy ZSEO w Gnieźnie. Kolejny konkurs, czyli Mistrzostwa Powiatu w Sudoku, przeznaczony był dla uczniów lubiących zmagania z liczbami. Wzięło w nim udział 48 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego. Mistrzem okazała się Monika Zabierek z II LO. Na miejscu II uplasowała się Agata Winnowicz z I LO, a na miejscu III - Michalina Strzelecka z I LO.

Podczas Dnia z Matematyką podsumowany również został etap powiatowy Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego „Supermatematyk”. W konkursie tym miejsca na podium wywalczyli następujący uczniowie:
Kategoria: licea, klasy I
Zofia Koteras (I LO) - I miejsce, Monika Święcichowska (II LO) - II miejsce, Agata Winnowicz (I LO) - III miejsce.

Kategoria: technika, klasy I
Dariusz Michalik (ZSOiZ w Trzemesznie) - I miejsce, Nikodem Mirek (ZSEO) oraz Aleksandra Maksymov (ZSEO) - II miejsce ex aequo, Julia Lewandowska (ZSP Nr 2) - III miejsce.

Kategoria: szkoła branżowa, klasy I
Maksymilian Harkot (ZSP Nr 2) - I miejsce, Sandra Banach (ZSP Nr 2) - II miejsce, Mikołaj Malicki (ZSOiZ w Trzemesznie) - III miejsce.

Kategoria: licea, klasy II
Jan Kozłowski (II LO) - I miejsce, Zuzanna Szeląg (I LO) - II miejsce, Monika Nowakowska (I LO) - III miejsce.

Kategoria: technika, klasy II, III
Marek Wiącek (ZSP Nr 1) - I miejsce, Wiktoria Franczak (ZSEO) - II miejsce, Aleksander Szrajbrowski (ZSP Nr 2) - III miejsce.

Kategoria: szkoły branżowe, klasy II, III
Oliwia Liberkowska (ZSOiZ w Trzemesznie) - I miejsce, Daria Głowacka (ZSOiZ w Trzemesznie). - II miejsce, Karolina Holzer (ZSP Nr 1) - III miejsce.

Podsumowaniem „Dnia z Matematyką” było uhonorowanie najlepszych z najlepszych - czyli Supermaturzystów, Supermatematyków i wielbicieli liczb. Można to było uczynić dzięki hojności sponsorów, czyli Starostwu Powiatowemu w Gnieźnie, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, spółce Urbis, Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej, I Liceum Ogólnokształcącemu im. B. Chrobrego w Gnieźnie, Oficynie Edukacyjnej - Krzysztof Pazdro oraz Wydawnictwu Nowa Era.
tekst: I LO
foto: I LO

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Drzwi Otwarte w I LO już 27 kwietnia I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Gnieźnie zaprasza na Drzwi Otwarte, które odbędą się w... Piątek, 19 kwietnia 2019
MKS PR Gniezno laureatem konkursu Bank Młodych Mistrzów Sportu! Poznaliśmy wyniki III edycji konkursu "Bank Młodych Mistrzów Sportu". Miło nam poinformować, że MKS... Czwartek, 18 kwietnia 2019
Prezydent zapewnia, że pieniądze dla nauczycieli zostaną w szkołach Prezydent Tomasz Budasz zapewnia, że pieniądze, które nie zostaną wypłacone nauczycielom za okres strajku,... Środa, 17 kwietnia 2019
"Nie poddawajcie się, walczcie, możecie na nas liczyć" Sylwia Jabłońska, radna miejska, również wspiera strajk nauczycieli. Podczas spotkania z mediami podkreśliła,... Środa, 17 kwietnia 2019