Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zalety i wady słuchawek bezprzewodowych

Czwartek, 4 kwietnia 2019
  • Zalety i wady słuchawek bezprzewodowych

Odkąd pojawiły się na rynku, głosy na ich temat są podzielone. Dla jednych są szczytem wygody i funkcjonalności, inni wolą korzystać z tradycyjnych rozwiązań. Zastanawiasz się nad zakupem słuchawek bezprzewodowych? Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Od czego zacząć

Przy wyborze słuchawek należy się przede wszystkim kierować ich przeznaczeniem. Zarówno modele douszne, jak i nauszne mają zalety i wady. Te pierwsze zajmują bardzo mało miejsca i często są wyposażone w system głośnomówiący; niestety oferują dźwięk gorszej jakości. Z kolei te drugie, choć droższe i dla niektórych nieporęczne, gwarantują czystsze brzmienie i lepsze odcięcie od hałasów ze świata zewnętrznego.

W podróży

Słuchawki bezprzewodowe świetnie sprawdzają się w podróży. Dlaczego? Ponieważ dzięki nim nie będziesz musiał czuć się skrępowany kablem niezależnie od pozycji, jaką wybierzesz. Przy braniu ich ze sobą do autokaru cz samolotu, należy jednak pamiętać o spakowaniu ładowarki. Jeżeli lubisz często podróżować, koniecznie zaopatrz się w urządzenia z mocną baterią. Słuchawki bezprzewodowe, podobnie jak tablety czy smartfony, trzeba przecież od czasu do czasu naładować.
 
 

Dla sportowców

Bardzo popularnym zastosowaniem bezprzewodowych słuchawek są treningi sportowe np. jazda na rowerze. Szybkie przemieszczanie z kablem, które oplata się wokół ciała nie należy do najprzyjemniejszych, a wręcz może stwarzać niebezpieczne sytuacje. W wyniku szarpnięcia, łatwo jest też uszkodzić kabel, a co za tym idzie - opłacać naprawę urządzenia lub czekać na wymianę w ramach gwarancji. Tradycyjne słuchawki wymagały także, aby zawsze znajdować się blisko urządzenia, z którego puszcza się muzykę. Teraz wybierając się na siłownię, możesz położyć odtwarzacz pod ścianą i skupić się na treningu.
Jakość dźwięku

Obecnie elektronika w większości funkcjonuje bez konieczności podłączania przewodów. Opieranie się na technologii Bluetooth jest niewątpliwie bardzo wygodne w codziennym funkcjonowaniu. Może jednak nie być satysfakcjonujące dla osób, którym zależy na doskonałej jakości dźwięku. Najlepszym gwarantem czystego brzmienia nadal pozostaje kabel. W sytuacji, gdy sygnał przesyłany jest między urządzeniami na odległość, dochodzi do kompresji dźwięku. Z kolei przesył radiowy wiąże się z opóźnieniami oraz większym prawdopodobieństwem wystąpienia szumów. Przy podejmowaniu decyzji zakupowej warto więc wziąć pod uwagę także te czynniki.


Ceny słuchawek bezprzewodowych

Na koniec warto napisać kilka słów o cenach bezprzewodowych słuchawek. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego modelu, ale można zauważyć pewną tendencją. Za słuchawki bezprzewodowe, które są stosunkowo nowym produktem na rynku, trzeba będzie zapłacić nieco więcej, niż za urządzenia wyposażone w kabel o porównywalnych możliwościach. Żeby nie odczuwać dotkliwie kompresji dźwięku, trzeba też kierować wzrok ku sprzętom z wyższej półki. Tylko takie modele są wyposażone w kodeki ACC albo aptX, które zauważalnie poprawiają jakość brzmienia.
 

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 19.08.2019 16:10  Odpowiedz na komentarz

    PRzy bt 5.0 audio już brzmi naprawdę fajnie. w Dots1 szumów nie słyszę. A jakie to małe pikawy są :)

PODOBNE TEMATY
VI Kulturalna Kuchnia Społeczna Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie tradycyjnie już na początku roku zaprasza na bezmięsną biesiadę,... Czwartek, 6 lutego 2020
4 Vinyl Zone w Gnieźnie w Klubie Muzycznym Młyn już 13 lutego Zapraszamy na 4 edycję Vinyl Zone do Klubu Muzycznego Młyn w Gnieźnie przy ul. Roosevelta 50. Muzyczna... Czwartek, 6 lutego 2020
II Folkowy wieczór w Młynie Już dzisiaj, 31 stycznia, o godz. 19.00 II Folkowy wieczór w Młynie! Szczegóły poniżej. Piątek, 31 stycznia 2020
Zimowe Jelonki zebrały prawie 14 tys. zł Prawie 14 tys. zł zebrano podczas tegorocznej imprezy pn. Zimowe Jelonki. Coroczny koncert połączony... Czwartek, 9 stycznia 2020