PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pelikan Żydowo zwycięzcą siatkarskich zmagań

Wtorek, 2 kwietnia 2019
  • Pelikan Żydowo zwycięzcą siatkarskich zmagań

30 marca w hali sportowej przy ul. Sobieskiego w Gnieźnie odbył się Finałowy Turniej Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn - XIX edycji rozgrywek pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego. Organizatorem turnieju było stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki ?Chrobry-Gniezno wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie.

W turnieju udział wzięły 4 drużyny: GKS „Piast” Łubowo, Ekonomik Gniezno, Charzewo-Rzegnowo i „Pelikan” Żydowo. Zespoły walczyły systemem „każdy z każdym”. Po emocjonującym finale, I miejsce wywalczył zespół Pelikan Żydowo, który otrzymał puchar Starosty Gnieźnieńskiego Piotra Gruszczyńskiego. II miejsce zajęła drużyna Piast Łubowo otrzymując puchar Przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Sejmiku Wojewódzkiego Tadeusza Tomaszewskiego a III miejsce - zespół Rzegnowo-Charzewo i puchar Przewodniczącego Komisji Sportu Rady Miasta Gniezna Prezesa Stowarzyszenia „Chrobry-Gniezno” Stanisława Dolacińskiego. Na czwartym miejscu uplasował się zespół Ekonomik Gniezno otrzymując statuetkę uczestnictwa. Zawodnicy finałowych miejsc otrzymali także okolicznościowe medale, które wręczyłem wspólnie z wiceprezesem stowarzyszenia - głównym koordynatorem rozgrywek Klemensem Hoffmanem. Puchary i medale w imieniu organizatorów wręczyli: Stanisław Dolaciński Prezes Stowarzyszenia Chrobry-Gniezno wspólnie z wiceprezesem i głównym koordynatorem rozgrywek Klemensem Hoffmanem i Beatą Król Prezesem GKS „Piast” Łubowo.
tekst: Informacja prasowa