Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Po jakie formy promocji warto sięgać rozpoczynając działalność?

Wtorek, 2 kwietnia 2019
  • Po jakie formy promocji warto sięgać rozpoczynając działalność?

Trudno spodziewać się sukcesu w jakiejkolwiek branży, jeśli nie zadbamy o to, by możliwie duże grono potencjalnych odbiorców naszych usług bądź wyrobów przynajmniej dowiedziało się o naszym istnieniu. Wymaga to podjęcia szeregu działań, które, jeśli będą źle przeprowadzone, nie zapewnią nam spodziewanego rezultatu Warto więc przemyśleć kilka istotnych zagadnień, aby promować się nie tylko skutecznie, ale i w efektywny, nie pochłaniający zbędnych sił i środków sposób.

Do kogo chcemy skierować swój przekaz?
Zanim zajmiemy się przygotowywaniem materiałów promocyjnych, zastanówmy się, jaki charakter ma nasza oferta i kto w związku z tym może wykazywać zainteresowanie nią. Inaczej będziemy przecież promowali np. usługi ogólnobudowlane, które mogą przydać się każdemu, a inaczej produkcję jakiegoś wyspecjalizowanego wyposażenia technicznego.

Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, jak ważna jest dziś obecność w internecie - dobra, skutecznie wypozycjonowana witryna, z której łatwo otrzymać wszystkie niezbędne informacje, to dziś konieczny standard. Z drugiej strony jednak, wcale nie straciły znaczenia tak prozaiczne sposoby, jak dystrybucja ulotek. Trzeba jedynie zadbać o to, by trafiały przede wszystkim tam, gdzie możemy się spodziewać największej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług, do czego mogą posłużyć np. ustawione w odpowiednich miejscach stojaki.

Istotna pozostaje także obecność w przestrzeni publicznej, do czego znakomicie przydają się wszelkiego rodzaju szyldy i bannery. Budowanie świadomości marki to jednak proces długofalowy.

Bądź obecny tam, gdzie to potrzebne
W bardzo wielu przypadkach znakomite efekty może przynieść rozpromowanie swojej oferty w obrębie konkretnego środowiska branżowego, co może przełożyć się np. na zainteresowanie naszymi wyrobami ze strony godnych zaufania (i darzonych nim także przed odbiorców) dostawców. Jedną z dobrych dróg może być więc promowanie się odpowiedniego rodzaju prasie. Inną jest obecność na targach i innych wydarzeniach o podobnym charakterze. Żadna z form promocji nie oferuje takich możliwości, jak wszelkiego typu okazje do bezpośredniego kontaktu. Nie oznacza to jednak, że jest to łatwe. Przygotowania do udziału w takiej imprezie nie mogą ograniczać się do zarejestrowania i opłacenia powierzchni. Z drugiej strony, nawet wiele pracy włożonej w przygotowanie stoiska może nie przynieść właściwego efektu, jeśli nie zajmują się tym odpowiednio kompetentni fachowcy. W tym zadaniu przychodzą nam z pomocą firmy takie, jak np. Omega System, oferujące w tym zakresie kompletne rozwiązania.

Dobre stoiska targowe charakteryzuje spójność projektu (od tego należy zacząć, aby korespondował ze sposobem, w jaki promujemy się na co dzień), ale także dokładność wykonania. To ma być wizytówka, z którą zaprezentujemy się bezpośrednio publiczności, więc nie może mieć słabych stron.

Nie można jednak lekceważyć także strony merytorycznej, w tym także gotowości obecnego na miejscu personelu do udzielania informacji potencjalnym klientom, kontrahentom, oraz często licznie obecnym przy takich okazjach przedstawicielom mediów.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Prezydent po utracie bloku przy ul. Liliowej ma jeszcze większą władzę nad nieruchomościami. Czy to bezpieczne? Może się wydawać, że lekkomyślnością wykazali się radni miejscy, którzy pozytywnie przegłosowali uchwałę... Poniedziałek, 19 sierpnia 2019
Sięgacz przy ul. Skrajnej doświetlony W sierpniu zakończono montaż oświetlenia na tzw. sięgaczu ulicy Skrajnej (pierwszym od ul. Mnichowskiej).... Sobota, 17 sierpnia 2019
Przebudowa ul. Biskupińskiej zakończona W połowie sierpnia zakończył się ostatni z trzech etapów trwającej od 2017 r. przebudowy ulicy okalającej... Sobota, 17 sierpnia 2019
Miasto Gniezno straciło blok po GTBS-ie na rzecz Skarbu Państwa! Kto zawinił? Miasto Gniezno straciło blok przy ul. Liliowej po Gnieźnieńskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego... Poniedziałek, 5 sierpnia 2019