Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szukasz wakacyjnych miejsc gdzie unikniesz tłumów podczas wakacji - oto nasze propozycje

Piątek, 29 marca 2019
  • Szukasz wakacyjnych miejsc gdzie unikniesz tłumów podczas wakacji - oto nasze propozycje

Chcesz odpocząć z rodziną podczas wakacji bez tłoku na plaży czy ciągłego hałasu? W okresie urlopowym nie jest to łatwe, kiedy większość z nas chce zabrać dzieci na udany wyjazd. Często popełniamy błąd wybierając znane i popularne miejsca wypoczynku. Sprawdź gdzie wyjechać, by odpocząć bez tłumu urlopowiczów i dobrze się bawić.

Jeśli chcesz uniknąć wakacyjnego tłoku sprawdź najpierw jakie są najchętniej wybierane kierunki wakacyjne na 2019 rok, a następnie przeczytaj nasze propozycje miejsc, może mniej popularnych, ale na pewno nie mniej atrakcyjnych.

Niemieckie wybrzeże Bałtyku
Ktoś powiedział, że jeśli nad Bałtyk, to tylko w Polsce. Choć wielu czytelników może o tym nie wiedzieć, niemieckie wybrzeże Bałtyku jest równie piękne i urokliwe. Często za to mniej przeludnione. Niemiecki rejon Meklemburgia to miejsce, które zachwyci wszystkich - piękne, białe plaże, wspaniałe zabytki i pyszne regionalne jedzenie. To rzeczy, które na pewno przypadną do gustu większości turystów. Są tu również doskonale tereny do aktywnego wypoczynku wędrówek pieszych i rowerowych, czy wycieczek jachtem. Również miłośnicy zabytków znajdą tu wiele ciekawych rzeczy do obejrzenia. Między innymi zachwycający swym bogactwem i wielkością zamek w Scherinie, czy takie miasta jak Lubeke i Straslund. Warto, także wybrać się na Rugię, największą i najurokliwszą z niemieckich wysp.
 

Dla miłośników Włoch
Włochy to kraj, który w lipcu i sierpniu odwiedzają rzesze turystów. Dodatkowo sami Włosi w sierpniu wyjeżdżają na urlopy. W takiej sytuacji wybieranie popularnych włoskich miast i kurortów na pewno skończy się bólem głowy i chandrą z powodu tłumów ludzi. Jaki kierunek więc wybrać? Na przykład region Le Marche, usytuowany nad brzegiem morza Adriatyckiego poniżej popularnego turystycznie regionu Emilia-Romania. Charakteryzuje się ciekawym zróżnicowaniem terenu, jest tam bowiem nie tyko nadbrzeże, lecz również góry i wzgórza. I choć podobna do niego Toskania jest odwiedzana przez rzesze turystów, Le Marche jest znacznie spokojniejsze, a równie urokliwe. Tutaj także można znaleźć wiele ciekawych zabytków, chociażby w takich pięknych miastach jak Urbino, Loreto czy Leopardi. Również atrakcyjnie turystycznie jest miejscowość San Benedetto del Tronto. Wielką zaletą tego regionu są piękne, piaszczyste plaże.
 

Macedonia
Dla tych osób, które nie chcą lub nie muszą spędzać wakacji na plaży, a chcą poznać ciekawe, ale mało popularne turystycznie miejsca, zdecydowanie polecamy Macedonię. To niewielkie państwo usytuowane jest między Albanią, Serbią, Grecją i Bułgarią. Należy do grupy Państw powstałych po upadku byłej Jugosławii. Jest to kraj górzysty o bogatej florze i faunie. Jest to na pewno doskonałe miejsce, dla osób lubiących góry, spokój i ciszę. Osoby które mają ochotę podczas urlopu popływać powinny się wybrać nad jezioro Ochrydzkie, które jest najgłębszym jeziorem na Bałkanach. Można tu również wypożyczyć łódkę lub kajak i miło spędzić aktywnie czas. Warto również zwiedzić usytuowaną nad jeziorem Ochrydę - perełkę turystyczną Macedonii, której zabytki zostały wpisane na listę UNESCO.

Nasze wakacyjne propozycje są skierowane przede wszystkim do osób, które po pierwsze nie lubią tłumów, a po drugie chcą spędzić wakacje inaczej niż siedząc przy basenie lub plaży hotelu All Inclusive.

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Cztery terminy ferii zimowych! Zobacz kiedy kolejne województwa mają wolne Tradycyjnie terminy ferii zimowych są cztery i oscylują od połowy stycznia do końca lutego 2019. Województwo... Czwartek, 20 grudnia 2018
Już w sobotę bezpłatna komunikacja miejska W sobotę, 22 września, z okazji Dnia bez samochodu w Pierwszej Stolicy bezpłatna komunikacja dla posiadaczy... Czwartek, 20 września 2018
Nowa linia MPK z Kawiar na Fabryczną MPK uruchamia nową linię autobusową. Od 1 października "czternastka" na wniosek mieszkańców os. Grunwaldzkiego... Czwartek, 20 września 2018
W Poznaniu czeka praca. Ile można zarobić? Coraz częściej mieszkańcy Gniezna szukają pracy w Poznaniu, ponieważ w większym mieście nierzadko mogą... Wtorek, 11 września 2018