Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Dzisiaj jest młot, a jutro będzie nóż" - prezydent o działaniu Bogdana Bentyna

Wtorek, 26 marca 2019

Władze miasta nie mają zamiaru lekceważyć działania Bogdana Bentyna, który kilka dni temu wyrył dziurę w ul. Składowej. Jego działanie miało związek z fatalnym stanem drogi. O komentarz poprosiliśmy Jarosława Grobelnego, zastępcę Prezydenta Miasta Gniezna.

Wydaje mi się, że już nic nas nie zaskoczy dlatego, że sytuacja, która miała miejsce na ul. Składowej jest wysoce naganna - mówi Jarosław Grobelny, zastępca Prezydenta Miasta Gniezna. Za ten wandalizm pan Bogusław Bentyn odpowie z cała stanowczością. W tej chwili działania prowadzi Straż Miejska. Pamiętajmy, że za akty wandalizmu zgodnie z art. 288 par. 1 kodeksu karnego grozi kara od 3 miesięcy pozbawienia wolności nawet do 5 lat. O tym, że skutecznie walczymy z wandalizmem może świadczyć ostatni wyrok, który miasto uzyskało. Dwóch wandali, którzy dewastowali mienie miasta nie tylko odpracowuje swoje dewastacyjne działania, ale także zapłacą karę grzywny w wysokości 1 100 zł. Myślę, że to jest w stanie odstraszyć ludzi, którzy niszczą mienie miasta, którzy podnoszą na to mienie rękę dlatego, że jest to wspólne nasze mienie. W tym przypadku zostało złamanych kilka przepisów, bo to nie jest tylko kwestia dochodzenia roszczeń z powodu zniszczenia mienia. Tutaj jest kwestia także spowodowania zagrożenia w ruchu lądowym i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, których dopuścił się pan Bentyn. Wydaje mi się, że rzeczą, która jest niezwykle istotna, jest konieczność napiętnowania takich sytuacji. Dzisiaj pan Bentyn użył młota pneumatycznego, natomiast za tydzień lub dwa może z powodu tego, że nie podoba mu się władza użyć noża. Tego typu sytuacje są wysoce niebezpieczne i wydaje mi się, że organy ścigania zajmą się tą kwestią. Oczywiście ważną kwestią jest naprawienie tej ulicy. Miasto Gniezno prowadzi cały czas cywilizowane rozmowy z podmiotami, które są zainteresowane. Cały czas staramy się znaleźć rozwiązanie, które umożliwi nam realizację tego przedsięwzięcia. Chciałbym przypomnieć, że to, że jesteśmy w takiej sytuacji, jest to zasługa radnych nawet nie poprzedniej, a jeszcze wcześniejszej kadencji, którzy zgodzili się na galerię w tym miejscu bez zapewnienia rozwiązania komunikacyjnego w tym rejonie. Dzisiaj w podobnej sytuacji, kiedy mamy plan na ul. Poznańskiej, mamy podpisane listy intencyjne i tam na pewno powstanie najpierw droga, a potem hipermarket. (...) Myślę, że uda nam się nakłonić firmę PKB Invest, firmę która budowała galerię, która kupowała teren pod budowę, do współpracy. Groźba zamknięcia tej ulicy cały czas wisi. (...) Pana Bentyna i jego poczynania traktujemy bardzo poważnie, bo już w jednym miejscu człowieka, który był traktowany pobłażliwie - stało się to, co się stało. Takie zachowanie jest zachowaniem nie tylko nagannym, ale i niebezpiecznym. Dzisiaj jest młot, a jutro będzie nóż albo jakieś inne ciężkie narzędzie i być może ktoś dozna krzywdy. Wszyscy będą się wtedy zastanawiali czy taki niegroźny człowiek na dzisiaj, mógł zostać zatrzymany lub w jakiś sposób osadzony aby nie stwarzał zagrożenia dla mieszkańców naszego miasta.
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(13)

 • Z tym nożem to P. Grobelny przesadził. Pewnie za mało mu już kasy z miasta to marzy mu się Parlament Europejski. Zapatrzył się w P. Adamowicz. Do roboty się zabrać. Miasto odkorkować. ULiCE ponaprawiać.

 • Najwięcej POGryzien z udziałem goldenow na swieCię. Najpierw trzeba mieć GOLDENA, nie nazywać Goldenem mieszanca. Najpierw to trzeba mieć komfort wychodzenia z mieszkania a Pan bogus tego nie daje sąsiadom puszczając psy samopas. Czy jeśli będę schodzila że schodów i zbiegajacy pies mnie szturchnie i upadne czy Pan Bogdan wtedy nauczy się do czego służy smycz jak odpowie karnie i cywilnie?

 • Te psy wcale nie są agresywne. wręcz są przyjacielsko ustosunkowane do każdego .Widział ktoś agresywnego goldena ?

 • 27.03.2019 15:28  Odpowiedz na komentarz

  Odnośnie psów. Robi filmiki z udziałem dzieci jak sprzątają Wenecję , nie sprząta jednak po swoich psach na Wenecji , no i rzuca inne śmieci.

 • jak można uszkodzić to co już jest uszkodzone

  29.03.2019 07:04

  Przeciąłeś sobie palec a ja odciąłem tobie rękę. można? miałeś małą szkodę teraz masz dużą. którą wolisz? co jest łatwiej naprawić?

 • 27.03.2019 11:37  Odpowiedz na komentarz

  Pan B. Wyprowadza z mieszkania swoje psy jak świnie bez smyczy gnaja ku dolowi jak OSZALAŁe. Sąsiedzi nie mogą swobodnie wyjść z mieszkania nawet z własnymi psami bo jego są agresywne i atakują. Na ulicy również latają gdzie popadnie. Nie stać go na smycz to niech powie dostanie Za darmo tylko niech przestanie STWARZAĆ nam zagrożenia dla nas i naszych Zwierząt!

 • 27.03.2019 10:38  Odpowiedz na komentarz

  Co do dziury. Bogusia, to uważa Pan, Pani że każdy może wziąć młot i zrobić sobie w nawierzchni dziurę? BO TAK ZROZUMIAŁEM PANA, PANI? WPIS. A BOGUŚ niech weźmie na wstrzymanie, bo to nie PIERWSZY JEGO KONTROWERSJYJNY WYSKOK.

  27.03.2019 13:48

  Jakoś w moim wpisie nie widzę uważania żeby każdy sobie brał młot i robił dziury w jezdni bo to niezgodne z prawem, natomiast widzę że ta jedna dziura staje się czymś bardziej dramatycznym niż wiele innych podobnych dziur w jezdniach naszego miasta nie zrobionych młotem przez każdego, za to tak samo uciążliwych i niebezpiecznych jak ta jedna dziura zrobiona młotem.

 • 27.03.2019 09:43  Odpowiedz na komentarz

  Ów Bogdan kpi sobie z włodarzy Gniezna i policji. To jasne jak na dłoni, że BAWI się robieniem filmików ze swoim udziałem. Chciał zostać aktorem i klops. Teraz realizuje swoje niespełnione młodzieńcze ambicje.
  Proszę nie ignorować tych wybryków, bo INNI mieszkańcy GNIEZNA zaczną też w taki, lub podobny sposób ( oby nie gorszy !!!!!!!!!) , Wyrażać swoje niezadowolenie z innych POWODÓw.

 • Co do art. 288 kk to zdaje się że Straż Miejska nie ma uprawnień do prowadzenia postępowań w sprawach przestępstw. Co do spowodowania zagrożenia w ruchu lądowym w przypadku dziury p. Bogusia to nasuwa się pytanie kto poniesie odpowiedzialność za dziury w okolicznych ulicach tj. Warszawska, Witkowska, Wrzesińska i pozostałych które tak samo powodują zagrożenie w ruchu drogowym ?

  31.03.2019 19:42

  Zgodnie z przepisami odpowiedzialność ponosi właściciel lub zarządzający drogą. W naszym przypadku firma urbis dzialająca w imieniu miasta.

 • Noża ? POwiem tylko hahahaha.....

PODOBNE TEMATY
Radni Gniezna zagłosują nad dofinansowaniem in vitro. Program budzi liczne wątpliwości prawne Rada Miasta Gniezna zdecyduje dziś o losach projektu uchwały wprowadzającej dofinansowanie z miejskiego... Środa, 22 stycznia 2020
Toshiba wybuduje fabrykę w Gnieźnie! To pierwszy zakład w Europie! Koszt inwestycji przekroczy 100 mln zł! Toshiba Carrier Corporation (TCC) wybuduje zakład produkcyjno-dystrybucyjny klimatyzatorów w Gnieźnie.... Wtorek, 21 stycznia 2020
Przedstawiono koncepcję zagospodarowania terenu wokół Wenecji Jezioro Jelonek czeka rewitalizacja. Projektanci przygotowali wizualizacje planowanych zmian, z którymi... Niedziela, 19 stycznia 2020
Pod Gnieznem powstaje Osiedle Natura! Ceny domów zaczynają się od 269 tys. zł! Większość z nas marzy o zamieszkaniu w miejscu, gdzie króluje cisza i spokój, w oddali słychać śpiew... Piątek, 17 stycznia 2020