moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Za dużo razy mówili nam, jak mamy żyć"! Karolina Koszela o Marszu Równości

Wtorek, 26 marca 2019

Karolina Koszela jest nie tylko przeciwniczką Marszu Równości, który ma odbyć się w Gnieźnie, ale przede wszystkim utytułowaną reprezentantką Polski i Pierwszej Stolicy. Mistrzyni Świata WPA w Trójboju, wielokrotna Mistrzyni Polski i Europy w Boksie, Mistrzyni Polski STRONG Woman, to tylko niektóre z jej tytułów. Co sądzie o środowiskach LGBT wychodzących na ulice?

Jesteś przeciwniczką Marszu Równości w Gnieźnie. Dlaczego?
Jestem. Uważam, że jest to zbyt ostentacyjne i nachalne pokazywanie swojej odmienności. Zakrawa mi to wręcz na hipokryzję - domagają się tolerancji, jednocześnie widowiskowo pokazując, jak się różnią od nas. To, że na zachodzie sprawdzają się takie widowiska, nie oznacza, że u nas to się sprawdzi. Jesteśmy specyficznym społeczeństwem, dość konserwatywnym i mającym ponad tysiącletnią tradycję (nie jak USA). U nas pewne normy, wartości, zasady etyczne i moralne obowiązują mimo postępu cywilizacji. Oczywiście homoseksualiści byli, są i będą - nie zaprzeczam. I do tej pory nie słyszałam, by byli prześladowani.

Od wielu lat zajmujesz się zawodowo sportem. Czy to także ma wpływ na Twoje poglądy odnośnie wydarzeń typu parady równości?
Będąc na wielu zgrupowaniach, obozach czy zawodach miałam do czynienia z osobami homoseksualnymi. Były to osoby pewne siebie i świadome społeczeństwa, w jakim żyją. Nie potrzebowały widowiska wokół siebie i robienia takiego hałasu. Moim zdaniem osoby, które to organizują chcą zaistnieć w mediach, mają po prostu parcie na szkło i kreują na potrzeby przedstawienia odpowiednią atmosferę uciśnionych i pokrzywdzonych ludzi, którzy nie mają praw.

Czy Twoim zdaniem osoby LGBT powinny mieć w pełni takie sama prawa jak pary heteroseksualne, czy muszą się liczyć z konsekwencjami swoich wyborów i natury?
Hmm? A jakich praw oni nie mają? Nie mają dostępu do edukacji? Do opieki zdrowotnej? Do biblioteki? Nie są wpuszczani na imprezy publiczne? W autobusach mają miejsca odizolowane? Czego nie mają? Dzieci? To raczej logiczne, skoro decydują się na związki jednopłciowe. To konsekwencja podjętej decyzji. Każdy człowiek je ponosi, dokonując wyborów w życiu. Tak jest. Mówią, że odbierać za partnera poczty nie mogą, nie udzielą im informacji w szpitalu, czy nie mogą decydować i pogrzebie. To fakt. Jednak ja żyjąc w konkubinacie też tego nie mogę. Nie robię z siebie uciśnionej, bo taką podjęłam decyzję. Tymczasem oni chcą większych przywilejów niż reszta społeczeństwa, a nie praw.

Weźmiesz udział w gnieźnieńskim Marszu Równości?
Tak, ale nie jako uczestnik popierający takie lansowanie się, ale jako wyraz sprzeciwu wobec takiego świata, gdzie nie ma granic przyzwoitości i zdrowego rozsądku.
A tak ode mnie - zamiast takiej inicjatywy, która irytuje społeczeństwo, niż je otwiera na odmienność, proponuję tej krzyczącej Pani, co to w Gnieźnie organizuje, by wykazała się wysiłkiem, pracą i empatią dla całego społeczeństwa, bo to ona wmawia innym, że jesteśmy źli i niedobrzy, by zorganizowała np. piknik edukacyjny z przesłaniem od organizacji. Niech coś zrobi dla innych, a nie na innych próbuje zaistnieć. Żeby trafić do odbiorcy, trzeba go poznać i ustalić odpowiednią metodę dotarcia do niego. Tak robi człowiek sukcesu. Oni na siłę chcą nas edukować. A Polak jest taki, że jak mu coś narzucasz, to zrobi inaczej. Tacy jesteśmy. Za dużo razy mówili nam, jak mamy żyć. Całe to środowisko LGBT te lekcje chyba opuściło.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(56)

 • 15.08.2019 08:04  Odpowiedz na komentarz

  BAba bioraCY meskie hormonY wypowiada sie na temat marszu rownosci i lgbt. To sie nie dzieje

 • 25.07.2019 06:54  Odpowiedz na komentarz

  nie bylo zadnych wulgaryzmow ,Kazdy niech zyje jak chce .W Polsce wszyscy mamy takie same prawa,znam duzo gejow,niech sobie zyja jak chca.Chodzi o to ,zeby sie nie afiszowali na ulicy ,ja zyje w konkubinacie mam mniej praw niz oni,a jakos nie wychodze ze swoim partnerem na ulice ,krzyczec

 • 25.07.2019 06:44  Odpowiedz na komentarz

  To cale LGB,chyba przeroslo wszystkich,Rzygac mi sie chce jak o tym slysze.Czego oni chca,ja zyje w konkubinacie ,wybralam taka droge bo tak chce,ale nie wychodze na jakies marsze ,czy inne manifestacje,bo nie mam wielu praw ,a nie mam.Nigdy gejow nie potepialam ,ale teraz czego sie domagaja,to wczoraj wrecz ,czuje do nich obrzydzenie.wczoraj przechodzac kolo dwoch calujacych sie namietnie chlopcow ,na srodku chodnika ,musialam ich obejsc ,bo nawet nie raczyli sie przesunac,Wstret czuje ,tyle tylko.Tak sa pewni siebie ,ze specjalnie i publicznie manifestuja to

 • 14.07.2019 22:15  Odpowiedz na komentarz

  to jest karygodne co pani tutaj mówi opowiada. wstyd !

 • 17.04.2019 23:53  Odpowiedz na komentarz

  Popieram pani Karolino. Gratuluję odwagi pójścia pod prąd poprawności politycznej. lgbt chcą demokracji, a zapominają, że demokracja to głos większości, a nie dyktatura mniejszości. brutalne? tak to jest w demokracji. Nie zauważyłem prześladowania homoseksualistów, ale nie rozumiem prowokacji w postaci marszu równości. WŁAŚCIWIE ROZUMIEM - TO KAMPANIA WYBORCZA PRZED TEGOROCZNYMI WYBORAMI.

 • Administrator tej strony chyba powinien zgłosić wpisy "Do gazu" i "do Szamba" do prokuratury. Chyba, że ma takie same poglądy.

 • tak w ogóle to jak się przeczyta tytuł artykułu to od razu na myśl przychodzi kościół...

 • Kobieta, która jest żywym przykładem gender (walka jest męską rolą społeczną/płciową) jest jakimś autorytetem przeciwko dla tego portalu. upadek :D

 • 09.04.2019 17:15  Odpowiedz na komentarz

  Tak właśnie powinno być.

 • 07.04.2019 23:55  Odpowiedz na komentarz

  Witam ! Ja jestem co prawda osoba homoseksualna i to co czytam nie jest dla mnie zbyt mile te wszelakie obelgi, grozby typu'. do gazu z nimi.' My Polacy walczylismy bardzo dlugi czas by tego sie wyzbyc. By caly ten horror zwiazany z zagazowywaniem Polakow w koncu zniknal. Przetrwalismy naprawde wiele i odrodzilismy sie po wielu przejsciach. noz w kieszeni sie otwiera kiedy Polak polakowi tak grozi

 • 07.04.2019 08:07  Odpowiedz na komentarz

  PAni karolino. Wszyscy wiemy ze wYglada pani jak chlop !!! Dzieki lgbt moze pani normalnie FunkcjonowaC. Takze prosze sie zastanowic nastepny razem udzielajac wywiadow

 • 02.04.2019 19:27  Odpowiedz na komentarz

  Wszystkich pedałów i lesbijki do szamba po kolei i zakryć wiekiem i niech tam się bawią

 • 01.04.2019 21:25  Odpowiedz na komentarz

  DO GAZU i NIECH POKAZA SWOJA PATOLOGIE PO ZA CENTRUM MIASTA , PEDALY , KSIEZA PEDOWILOW , W PIERWSZEJ STOLICY ?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DO GAZU I WYKASTROWAC TYCH PEDERASTOW , NO COZ PEDALY ZAWSZE BYLI I BEDA OSOBAMI LATWOWIERNYMI , ZYCIE ICH JEST KRUTKIE

 • Wstyd dla Gniezna i Polski.. Wstyd się przyznać mi jako Polce że sportmenka na wysokim poziomie podchodzi tak karygodnie do innych... No ale ogólnie wiadomo że box box powoduje trwałe uszkodzenia mózgu.. Taka agresja i arogancja brak poczucia wartości dla człowieka. Chanba dla Gniezna z taką mistrzynią. Wstyd. Średniowiecze. Czarownic już kościół nie pali ????????????

 • 31.03.2019 12:07  Odpowiedz na komentarz

  SOJUSZNICZKA LGBT. Jesteś TAKA GupiA Idź Daj Buzi Swojej Koleżance. Nie Obrażaj MI TU Karoliny. Powiedz Jej TO W Twarz KURO JEDNA A Nie PRZEZ INTERNET.ZOBACZ Czy Nie Masz GACI OBSRANYCH Pozdrowienia Karolina.

 • Drodzy Ludzie. Niech Sobie Żyją, Niech Się Kochają, Pracują, Mieszkają Razem. Ale Jedna Rzecz Jest Taka WONNNN Od Dzieci. Dzieci Powinny Mieć Pary Lub Osoby Samotnie Wychowujące Tylko I Wyłącznie Z Jednego Prostego Powodu Rodzina To Nie Kobieta Z Kobietą Lub MESZCZYZNA Z MESZCZYZNA. Jeśli Będzie Zgoda Na Adopcje Dzieci Przez Te Pary, To Aborcja Też Musi Zostać Uznana Za Legalna. Taka Moja Opinia.

 • Natomiast z drugiej strony codziennie przeżywam osobiste katorgi, gdy patrzę na ulicy jak idą sobie pary heteroseksualne a ja mojego mężczyzny nie mogę chwycić za rękę, bo obaj dostaniemy po ryju. Niemniej jednak nie powinno być marszu, piszę to jako gej, który jest przeciwny podburzaniu społeczeństwa przeciwko LGBT a to właśnie robicie drodzy marszowicze. Nie tędy droga.

 • Ja natomiast mam mieszane uczucia co do tego marszu. Z jednej strony uważam, że nie powinien się on odbywać tak naprawdę nigdzie w Polsce, bo nie robi się rzeczy, które nie przynoszą skutku, natomiast ja (gej), który nie ma potrzeby ogłaszania swojej orientacji całemu światu wszem i wobec mam nieźle prze****ne przez tego typu akcje...

 • jESTEM HETERO. nIGDY TEGO NIE MANIFESTOWAŁEM. nIE WIEM DLACZEGO? mÓJ STARY BYŁ HETERO, DLATEGO SIĘ URODZIŁEM. jESTEM HETERO JAK MÓJ STARY. rOZUMIEM HOMO, ICH STARY BYŁ HOMO ALE BZYKAŁ WOMAN. tO BYŁ BŁĄD STAREGO. mÓGŁ BZYKAĆ PSA, OWCĘ, KOZĘ, SĄSIADA. bYŁ JEDNAK DZIWAKIEM, TAKIM WYNATURZENIEM, BYŁ NIENORMALNY, JESTEM DZIECKIEM NIENORMALNEGO, JESTEM JAK ON. aLE JESTEM LEPSZY.

  31.03.2019 14:23

  w 100 procentach nie jestes normalny, po tym co napisales

 • Nie dziwi że tu ma być marsz skoro w mieście i powiecie rządzi PO które walczy o tego samego wyborcę co Biedroń. Kto wie , może będzie Gnieźnieńska Deklaracja LGBT+ jak u Trzaskowskiego w Warszawie, i może w magistracie powstaną nowe etaty ds. społeczności LGBT+ oraz struktur i pieniędzy ?

 • 28.03.2019 21:13  Odpowiedz na komentarz

  W POŁOWIE BZDURA. Jak MOŻNA tak GENERALIZOWAĆ, POLACY SĄ TACY a nie INNI. nie, POLACY SĄ RÓŻNI. W OGÓLE DLACZEGO TAKIE WYWIADY PRZEPROWADZA SIĘ ze SPORTSMENKĄ, KTÓRA POPIERA pseduopatriotyzm i NACJONALIZM ? ŻENADA !

 • Moim zdaniem ten marsz to dobry pomysł, BO nigdy w życiu nie widziałem osób LGBT na ulicy. Homoseksualiści kryją się w domach. Jeśli nie media to bym nawet nie wiededział że
  Osoby LBGT istnieją. To niech mają szansę się pokazać Publicznie, pokazać że takie osoby żyją wśród nas, a nie są elementem promocji przyciągania mediów. O ile tak faktycznie żyją takie osoby. I Wreszcie coś SIĘ będzie dział.

 • A PROCESJE ULICAMI NIE SĄ OSTENTACYJNE? NACHALNIE POKAZUJE SIĘ ŻE JEST KATOLIKIEM. JAK KTOŚ JEST KATOLIKIEM NIECH W DOMU SIĘ MODLI A NIE POKAZUJE TEGO NA ZEWNĄTRZ. TO TEŻ JEST HIPOKRYZJA.

 • 28.03.2019 08:49  Odpowiedz na komentarz

  Co oni chcą w Gnieźnie demonstrować , czy ktoś ich tu poniewierał albo Gnębił ? Sami się narzucają i przypominają o swoim istnieniu.

 • 28.03.2019 08:24  Odpowiedz na komentarz

  Dzięki takim inicjatywom jak m.in. marsze równości również pani może w miarę swobodnie funkcjonować w społeczeństwie. Dawniej kobieta wyglądająca jak mężczyzna była by wyrzucona poza społeczeństwo lub pokazywana w cyrku.

 • 28.03.2019 05:46  Odpowiedz na komentarz

  Teraz poproszę jeszcze o komentarz w tej sprawie jakiegoś arcykatolickiego księdza pedofila.

 • 28.03.2019 00:21  Odpowiedz na komentarz

  Mam wielu znajomych czy nawet PRZYJACIÓŁ t/z homo ale sam jestem 100% typem HETERO i nie rozumie tego szumu o marsz równości

 • 27.03.2019 22:37  Odpowiedz na komentarz

  Wielki mi sportowiec sterydowoIec !!! KryminalistKa LUdzi do lasU wozi a ma czelnosc wypowiadac sie na niezrozumiale dla niej tematy. Kolejny raz redakcja pokazuje swoj poZiom zal...

 • 27.03.2019 22:06  Odpowiedz na komentarz

  Super ze sa tacy ludzie jak karolina !!!! popieram !!!

 • 27.03.2019 21:31  Odpowiedz na komentarz

  Gniezno może nie raczej polska nie jest gotowe na przyjęcie lgbt w relacjach na żywo!!! Nikt nikomu nie chce robić krzywdy tym że pokazuje SWOJĄ orientację ale zdecydowanie nie narzucajmy komuś swoich racji i Przede wszystkim nie obrarzajmy osoby która ma swoje zdanie!!! Mówienie że jest niekompetentna albo kogo wywiezie do lasu? Po co to? Ma swoje zdanie i szanujmy to!!!

 • 27.03.2019 21:28  Odpowiedz na komentarz

  To oczywiście komentarz na poziomie. Jakieś dowody ze kogoś wywiozla? Czy decyzja sadu to za mało? To właśnie ta miłość i empatia

 • 27.03.2019 21:03  Odpowiedz na komentarz

  A może do buszu bo wydaje mi się że każdy ma prawo do opini na ten temat i akurat pani Karolina wyraziła swe zdanie czy to coś złego

 • 27.03.2019 19:28  Odpowiedz na komentarz

  Tak JEST gosciu!

 • 27.03.2019 19:27  Odpowiedz na komentarz

  Kto hejtuje, tez mamy prawa i moze nam się coś podobać lub nie, im się nie podoba i będą o tym krzyczeć i włazić na ulice więc skoro jest równouprawnienie możemy mówić, pisać, krzyczeć że nam się TO też NIE podoba! Tolerancja - tak
  Narzucanie cudzych POGLĄDÓW i akceptacja - nie

 • Polać tej pani.
  Mam nadzieje, że będzie grad, deszcz i śnieg i marsz jak szybko się zacznie tak szybko się skończy i wszyscy "ONI" jak najszybciej spierdolą do swoich domów.
  Się w dupach poprzewracało od nic nie robienia!! Trzeba cały ten cyrk LGbt olać!!!

 • 27.03.2019 19:16  Odpowiedz na komentarz

  Popieram karolinę ,ale moje zdanie jest takie marsz mogą sobie zrobić na ścieżce z gniezna do cielimowa koło lasu a nie po mieście paradować.

 • 27.03.2019 19:12  Odpowiedz na komentarz

  Bardzo komuś zależy Żeby skŁÓciĆ społeczeństwo
  Kto wydał zgodę i jaka matywacja ?

 • 27.03.2019 17:36  Odpowiedz na komentarz

  Nie jesem ani za ani przeciw. nie przeszkadza mi ten marsz, bo niby dlaczego?chcą?niech demonstrują..mają do tego prawo, uszanujmy to w taki sposób: nie chcemy brac w tym udziału/nie bierzmy, ale nie negujmy.Stop hejtowi

 • 27.03.2019 15:40  Odpowiedz na komentarz

  Ma pani 100% racji . Nie dla homoterroryzmu .

 • 27.03.2019 15:15  Odpowiedz na komentarz

  Ostatnio przeczytałam książkę z dziedziny psychologii. I tam również był poruszony temat homoseksualistów. Młodzież Lgbt o wiele częściej niż hetero zapadają na depresję z racji braku akceptacji społecznej. I też właśnie w tej grupie jest większa liczba samobójstw. Rozumiem że pani w wywiadzie jest wybitnie uzdolniona i osiągnęła sukces, ale czemu akurat ona udziela wywiadu w tym Temacie????

  27.03.2019 19:28

  Bo moze taka jest nasza tradycja

 • 27.03.2019 15:12  Odpowiedz na komentarz

  Na pewno zgadzam się z Panią w kwestii tego że jesteśmy narodem konserwatywnym, zamkniętym w sobie i mało tolerancyjnym. Całą to sytuację można porównać do wiary i modlitwy. Po co robić huczne ceremonie kościelne, zamiast po prostu modlić się w zaciszu domowym. Po co odpusty z tandetami na ulicach miasta ( swoją drogą nie wiem co to ma wspólnego z wiarą).

  30.03.2019 22:34

  A masz pojęcie o czym mówisz żeby zrozumieć trzeba mieć wiarę mogą homoseksualiści żądać pomników mogę się modlić gdzie chcę

 • 27.03.2019 15:01  Odpowiedz na komentarz

  Tak trzymać pani KAROLINO. Dewiantom mówimy stanowcze nie!

 • 27.03.2019 13:22  Odpowiedz na komentarz

  Tymbardziej kiedy w domu jest uczone ze rodzina jest NAJWAZNIEJSZA, ze kobiete w zwiazku sie szanuje ,ze mezczyzna w domu musi dbac o swoja rodzine i pomagac w codziennych obowiazkach. Podczas gdy na marszu pojdzie dwoch facetow za raczke moze nawet w damskich spodenkach i beda sobie dawac buziaczki litosci

 • 27.03.2019 13:19  Odpowiedz na komentarz

  A jaki jest cel marszu rownosci pokazanie na ULicy jak sie ,,liżą,, dwie osoby tej samej płci ?. Widac po innych marszach w Polsce i na swiecie jak sie lgbt publicznie zachowuja i za takie ,,nieobyczajowe,, zachowanie powinni zarobic mandaty nikt nie ma ochoty na to patrzec i musze przypilnowac zeby dziecko nie znalazlo sie w tym czasie w centrum ZEBY czasem nie zostalo zaskoczone tym widokiem

 • 27.03.2019 13:14  Odpowiedz na komentarz

  swietny wywiad!!! co oni chcą sobą ZAPREZENTOWAĆ są inni i tak myślą??? to niech idą do mam talent.

 • Oho, Trzeba będzie UWAŻAĆ, ŻEBY pANI kAROLINA KOGOŚ OD NAS NIE WYWIOZŁA DO LASU CZASEM!

  27.03.2019 15:00

  A skąd Was można zabrać?

 • 27.03.2019 12:49  Odpowiedz na komentarz

  Zacznijcie robić wywiady z ekspertami takimi jak socjolodzy, psycholodzy a nie z przypadkowymi Ludźmi, którzy nie mają pojęcia o celu marszu Równości.

 • 27.03.2019 12:02  Odpowiedz na komentarz

  Właśnie widać po komentarzach jak tolerancyjne jest środowisko LGBT.

 • 27.03.2019 06:30  Odpowiedz na komentarz

  Brawo ! Popieram i wspieram obecnością na przemarszu przeciwko marszu równości.

 • 27.03.2019 06:13  Odpowiedz na komentarz

  Za dużo ciosów w głowę przyjęła i to teraz wychodzi

 • 26.03.2019 21:35  Odpowiedz na komentarz

  Zajmij się lepiej kobieto przerzucaniem ciężarów....

 • 26.03.2019 19:00  Odpowiedz na komentarz

  Pani Karolino popieram w 100%

PODOBNE TEMATY
"LGBT to ludzie. Gniezno" - akcja w centrum Pierwszej Stolicy "Nie bądźmy obojętni. Weźmy tęczowe flagi, koszulki, szaliki. Spotkajmy się w cichym i wymownym proteście... Czwartek, 18 czerwca 2020
"Prezydent zachowuje się tak, jakby chciał ratować swój budżet", czyli walka o działkę przy ul. Poznańskiej Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości zabrał głos w sprawie planów sprzedaży działki przy ul. Poznańskiej... Piątek, 5 czerwca 2020
Benefit na rzecz II Marszu Równości Rozpoczynają się przygotowania do II Marszu Równości w Gnieźnie. Zanim jednak poznamy datę tegorocznej... Piątek, 28 lutego 2020
Pomysły prezentowe, dzięki którym zabłyśniesz Jeśli zbliżają się urodziny bliskiej Ci osoby a Ty nadal nie masz prezentu, warto sprawdzić w sieci.... Wtorek, 25 lutego 2020