X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czy Miasto wyda zgodę na Marsz Równości? Posłanka nie widzi innej możliwości

Czwartek, 21 marca 2019
  • Czy Miasto wyda zgodę na Marsz Równości? Posłanka nie widzi innej możliwości

Posłanka .Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, zapowiedziała swój udział w Marszu Równości, który 13 kwietnia ma przejść ulicami Gniezna. Parlamentarzystka nie wyobraża sobie, że władze miasta nie wydały zgody na tą inicjatywę.

Nie wyobrażam sobie, żeby miasto nie wydało zgody na Marsz Równości - mówi posłanka Paulina Hennig-Kloska. To jest taki obszar, w którym ludzie chcą w pozytywny sposób, bez agresji manifestować swoje poparcie dla związków partnerskich. Dzisiaj rozgorzała w Polsce światopoglądowa wojna wywołana przez partię rządzącą. To jest niedopuszczalne. To jest kopanie rowu wewnątrz naszego społeczeństwa - kolejnego rowu, który może być bardzo trudno zakopać za jakiś czas. Osoby homoseksualne są w naszym otoczeniu - to są członkowie naszych rodzin, współpracownicy, przyjaciele, sąsiedzi. Dzisiaj kopanie rowów w zakładach pracy, na ulicach, w naszych rodzinach jest rzeczą niedopuszczalną. To jest ogromny błąd. Mam nadzieję, że Marsz Równości odbędzie się w pokojowych nastrojach. Jest to marsz organizowany przez młodych ludzi. Oni mają prawo do manifestowania, zapewnia im to Konstytucja.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(17)

  • Pani posłanka to ma rów na psychice. Miliony lat ewolucji doprowadziły do TEGO, że ludzie i zwierzęta łączą się w pary dla zapewnienia ciągłości gatunku i to nie podlega dyskusji, A środowiska homoseksualne próbują wszystkim wmówić, że jest inaczej. Ja nie wyobrażam sobie żeby ta farsa się wogóle odbyła.

    27.03.2019 19:38

    Reprezentanci środowisk LGBT próbują wmawiać różne rzeczy, ale nie robi tego większość homoseksualistów. Ci zwykli homoseksualiści nie chcą adopcji dzieci i zmieniania hetero na homo. Po prostu chcą żyć po swojemu i w spokoju, dobrze wiedząc, że są mniejszością. Zaś postulaty LGBT to jest wymysł polityczny, aby na czymś zyskiwać poparcie i wokół czegoś robić szum.

  • To po co była ta ankieta skoro marsz ma się odbyć. Bo z tego co pamiętam większość była przeciw

  • 23.03.2019 22:14  Odpowiedz na komentarz

    Homoterror wkracza do naszego miasta na koniec kadencji beznadziejnej pani poseł .

  • 23.03.2019 15:51  Odpowiedz na komentarz

    CorOczne marsze w boze cialo i swieto sw Wojciecha tez promuja pedofilie i jakos od kilkudziesieciu lat nikomu to nie Przeszkadza. Ludzie Macie wyprane mozgi przez ta bande homoseksualistow I pedOfilow w sUtannacH. Wpajają wam od setek laT jedyna wedlug nich teorie adama i ewy. Pamietajcie ORientacja seksualna kolor skory wyznanie nie czyni czlowieka lepszym czy gorszym

  • 23.03.2019 12:40  Odpowiedz na komentarz

    A może pomniki zaczniemy stawiać PROPONUJĘ zacząć od pani posłanki

    24.03.2019 13:31

    no wy juz stawialiscie np jankowskiemu

  • 23.03.2019 07:27  Odpowiedz na komentarz

    Obawiam się,że ten niby niepozorny marsz może wywołać niesmaczne sytuacji i zamieszki- z powodu wulgaryzmów i wyzywających strojów ,że nie wspomnę o ih zachowaniach :p Po co komu taka ostentatacyjny marsz w jakim celu? Przecież to nie tylko z naszego miasta.Będą przyjezdni i komu to potrzebne. Ci którzy brzydzą się takimi ludźmi i widokami mogą nawet zwymiotować z emocji. A jak wytłumaczyć małym

  • Dlaczego organizuje się marsze które z definicjii są konfrontacją dlaczego ani jedna ani druga strona nie zoorganizuje pikniku dla miasta a może razem niech przedstawią w formie przyjaznej swoich racji a tak mieszkańcy mają to gdzieś bo po której stronie zdrowy na rozumie człowiek ma się opowiedzieć. Ma kolegę geja i on także nie rozumie tych parad równości a z faszystami nikomu nie do śmiechu

  • 22.03.2019 18:57  Odpowiedz na komentarz

    parada rowności nie byłaby niczym złym moim zdaniem gdyby chodziło o odmienny kolor skóry NP. Jednak chomoseksualizm nie jest moim zdaniem rzecza NATURALNA i nawet zwierzęta to WIEDZĄ.

    23.03.2019 15:53

    Slawek skad wiesz ze homoseksualizm jest nie naturalny ? Przeciez wedlug Kleru byli tylko Dwaj bracia kain i abel...

  • 22.03.2019 15:06  Odpowiedz na komentarz

    Pani poseł ma w rodzinie osoby homoseksualne?

  • 22.03.2019 10:16  Odpowiedz na komentarz

    Nie popieram marszu. Moja rodzina także jest przeciwna.

  • Też myślę że władze wydadzą zgodę , będzie tak "nowocześniej" i wielu "turystów" do nas przyjedzie

  • jak dla mnie to jest takie nakręcanie innych na swoją stronę, bardziej taka agitacja tak jakby to robiły sekty. ta moda tym młodym ludziom kiedyś bokiem wyjdzie jak już będą starzy i zabraknie dzieci to wtedy się obudzą , no bo chyba dwóch osobników tej samej płci nie spłodzi dzieci

  • 22.03.2019 06:58  Odpowiedz na komentarz

    To jest propaganda ZACHODNIA i nie powinno się tego wprowadzać do naszego kraju. Ludzie przejzyjcie na oczy bo zachód chce w naszym kraju zniszczyć to co dobre. Oni już zniszczyli swoje kraje w ten czy inny sposób. Lewicowe ugrupowania chcą swojego trendu na całym świecie i w ten sposób manipulować ludźmi. Teraz mi konstytucja zapewnia wolność słowa A za ich rządów co mi zapewniała?

  • gniezno, dokąd zmierzasz? ;(

PODOBNE TEMATY
Rośnie popularność wirtualnych kasyn Większość osób przywykła do standardowych automatów do gier w kasynach lub innych punktach. Zmiana w... Poniedziałek, 1 lipca 2019
Znalazł flagę Polski i ... przywiązał ją do śmietnika Podczas wczorajszej procesji w trakcie oktawy Bożego Ciała przy ul. Sobieralskiego w Gnieźnie z jednego... Piątek, 28 czerwca 2019
Gniezno nie będzie miastem wolnym od ideologii lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów Dzisiaj Rada Miasta Gniezna odrzuciła deklarację "Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT". Środa, 26 czerwca 2019
Czy Gniezno stanie się miastem wolnym od ideologii lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów? 26 czerwca podczas Sesji Rady Miasta Gniezna samorządowcy będą głosować za przyjęciem lub odrzuceniem... Piątek, 21 czerwca 2019