moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

19 farm fotowoltaicznych powstanie w Gminie Łubowo? Samorząd stawia na rozwój i ekologię!

Poniedziałek, 18 marca 2019
 • 19 farm fotowoltaicznych powstanie w Gminie Łubowo? Samorząd stawia na rozwój i ekologię!

Od 2014 Gmina Łubowo wydała aż 19 pozytywnych decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla realizacji farm fotowoltaicznych, z czego aż 17 w latach 2018 - 2019. To oznacza, że już niebawem ten dynamicznie rozwijający się region może stać się lokalnym centrum odnawialnych źródeł energii.

Poprosiliśmy Gminę Łubowo o komentarz dotyczący planów z budową farm fotowoltaicznych. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:
W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że Gmina Łubowo od 2014 wydała 19 pozytywnych decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla realizacji farm fotowoltaicznych, jedna decyzja została wydana w 2014r, jedna została wydana w 2016r, natomiast pozostałe dotyczą lat 2018 - 2019. Każda z decyzji dotyczy instalacji do 1MW. W dwóch przypadkach zostały już wydane decyzje o warunkach zabudowy, w pozostałych trwają postępowania administracyjne. Wszystkie przypadki dotyczą gruntów prywatnych z prywatnymi inwestorami. Są to firmy, które same nawiązały współpracę z właścicielami gruntów, jednak duże znaczenie ma lokalizacja - bliskie sąsiedztwo GPZ oraz linii średniego napięcia. Czas realizacji nie jest zależny od gminy, a od środków finansowych inwestorów oraz od obowiązujących przepisów prawa i warunków zawieranych z operatorem sieci. Właściciele gruntów odniosą korzyść z tytułu dzierżawy gruntu, a także część osób może otrzymywać sezonowe zatrudnienie przy obsłudze farm.
Urząd Gminy Łubowo

Władze samorządowe chętnie wspierają tego typu projekty, które niosą korzyść zarówno dla inwestorów, jak i mieszkańców a przy okazji nie wpływają negatywnie na środowisko. Rozwój inwestycji w Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz ilość wydanych decyzji w sprawie farm fotowoltaicznych potwierdzają, że ten obszar naszego powiatu cieszy się dużym zainteresowaniem dużych przedsiębiorców.
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(6)

 • 26.03.2019 00:15  Odpowiedz na komentarz

  Do usług notarialnych, które są niezbędne przy zakupie działki, domu, mieszkania polecam Panią Notariusz Dagmarę Dominik. Kancelaria przy ul. Dąbrówki 28 w Gnieźnie! Miła, pomocna, bardzo rzeczowa i skrupulatna i także niedroga. Porównywaliśmy ceny w kilku miejscach i różnice były spore.

 • 20.03.2019 09:20  Odpowiedz na komentarz

  Czym wy się podniecacie, ogniwami fotowoltaicznymi ? Jaki to biznes dla gminy ?. Postawią na polach, podłączą do sieci energetycznej i tyle. przecież to nie generuje praktycznie żadnych miejsc pracy. I czym tu się chwalić ?.

 • 19.03.2019 22:39  Odpowiedz na komentarz

  Panie redaktorze -czy komentarz "narodowca" pana zdaniem nadaje się do publikacji? Czy to nijaki Chuck Norris nie jest tym "narodowcem "? Wyzwiska i opinia władz miasta prawie takie same jak pisane przez "Chucka "

  20.03.2019 22:48

  @MAGDA-a kim ty jesteś,że rościsz sobie prawo do dyktowania co można publikować a co nie? Z pewnością o demokracji masz nie wielkie pojęcie,bo w tym systemie WOLNE MEDIA z WOLNYM SŁOWEM I WOLNĄ OPOZYCJĄ SĄ FUNDAMENTEM! Pewnie kochasz Koalicję Ubywatelską więc z chęcią zamykałabyś usta opozycji nawet użyciem siły? WY TYLKO TO POTRAFICIE DOBRZE ROBIĆ !!!

 • I będzie że Gniezno leży koło Łubowa, o ile już nie leży

  19.03.2019 10:49

  DAWNO LEŻY k/ŁUBOWA. A te tępe,nieudaczne szumowiny polityczne rządzące Gnieznem od ok 30 lat już kombinowały jak tu przyłączyć Gminę Łubowo do Gniezna ale jakieś tarcia o których nie wiemy zablokowały te budzikowe pomysły. DZIĘKI BOGU,bo zniszczyli by i przeżarli wszystko razem.

PODOBNE TEMATY
Przerwy w dostawie ciepłej wody oraz ogrzewania Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie informuje mieszkańców ulic Zabłockiego i Staszica, że... Czwartek, 5 marca 2020
Komunikat PEC: awaria na os. Winiary w Gnieźnie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że 27 stycznia (poniedziałek)... Poniedziałek, 27 stycznia 2020
Przerwa w dostawie ciepła systemowego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie informuje, że od godz. 08:00 do godz. 14:00 w dniu 27... Czwartek, 26 września 2019
Zamknięcie ciepłej wody dla ulic na os. Winiary Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie informuje, że 22 sierpnia (czwartek), od godz. 8.00... Środa, 21 sierpnia 2019