Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zmienią nazwę szpitala

Poniedziałek, 18 marca 2019
 • Zmienią nazwę szpitala

Platforma Obywatelska chce zmienić nazwę szpitala z ?Pomnik Chrztu Polski? na ?Szpital im. Władysława Biegańskiego?. Powodem jest niewywiązania się z obietnicy złożonej przez posła PiS-u, Zbigniewa Dolatę.

Dwa lata temu złożyłem deklarację, że jeśli Platforma Obywatelska wygra wybory to gnieźnieńscy chirurdzy, którzy w pewnej otoczce skandalu odeszli z tego szpitala, właściwie to zostali wyrzuceni, wracają z powrotem i cieszę się, że ta deklaracja została dotrzymana - mówi starosta Piotr Gruszczyński. Otóż poprzedni zarząd w 2015 roku zrobił konferencję prasową i opinia publiczna dowiedziała się, że w roku 2017 za 32 mln zł ten szpital będzie wybudowany. Dzisiaj mamy rok 2019, wydaliśmy blisko 60 mln zł, brakuje nam jeszcze 30 mln zł, żeby ten szpital dokończyć. Jednym z argumentów jednego z parlamentarzystów dwa lata temu było to, że zmiana nazwy szpitala na Pomnik Chrztu Polski doprowadzi do tego, że te pieniądze wpłyną i tą rozbudowę będzie można dokończyć. Do dnia dzisiejszego - biorąc pod uwagę, że w budżecie poprzedni zarząd zostawił nam 0 zł na rozbudowę szpitala - ta deklaracja nie została jednak spełniona. Od początku uważałem, że ta argumentacja była kompletnie nietrafiona. Uważam, że Władysław Biegański, bardzo znany lekarz, zasługuje na to, żeby ta nazwa nadal w Gnieźnie funkcjonowała. Moja propozycja do pana posła Dolaty jest taka: jeżeli te pieniądze, które były deklarowane nie wpłyną do gnieźnieńskiego szpitala, zmienimy nazwę, ponieważ ta argumentacja była bezzasadna. Natomiast jeżeli będziemy próbować pozyskać pieniądze w postaci pożyczki lub kredytu i obciążymy na wiele lat Starostwo Powiatowe, w tym momencie uważam, że umowa, którą zawarł pan poseł Dolata z wyborcami jest bezzasadna i my tą nazwę po prostu zmienimy.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(12)

 • 23.03.2019 12:36  Odpowiedz na komentarz

  A może faktycznie niech się politycy wezmą za konkretne sprawy a nie mydlą nam bzdurami oczu teraz się ośmieszanie

 • Piotr zróbcie coś a nie zaczynacie od ostatniej rzeczy zamiast od pierwszej. ZBUDUJCIE w końcu ten SZPITAL!!!

 • 20.03.2019 12:30  Odpowiedz na komentarz

  Zamiast tej żonglerki nazwami to może najpierw szpital zbudujecie . To nieustanne nadawanie nazwy czemuś co jest zarazem w jednej części ruiną a w drugiej poniekąd przykładem budownictwa rodem z PRL-u , jest ubolewania godne tak delikatnie mówiąc.

 • 19.03.2019 13:22  Odpowiedz na komentarz

  a ja proponuje nazwać imieniem SS-Obergruppenführera felixa stainera

 • Chłopie łap się za robotę !!!

 • W sumie niezly szantaż nie dacie kasy to zmienię nazwę. To jak 5-latek w piaskownicy nie chcecie się ze mną bawić to zabieram zabawki i idę do domu.

  23.03.2019 20:00

  podobny do szantaz? - Dolaty - zmieńcie nazwę, bo inaczej kasy nie dostaniemy

 • 18.03.2019 23:00  Odpowiedz na komentarz

  Bo w 2015 były tańsze materiały i usługi niż teraz. Nawet dziecko więc, że wszystko drożeje. PO tak zaskakuje na PIS A ja się pytam czy ktoś wyjaśni TBS?

 • Dokładnie bicie piany wobec BRAku pomysłów. Już przecież raz przerwali budowę szpitala i oddali kasę to co im zależy zrobić to ponownie. A może podać się do dymisji a nie uprawiać cyrk kosztem ludzi.

 • PRAWDOPODOBNIE banda ZŁODZIEI, czy jakiś pan dyrektor czy kandydat nie ma czegoś wspólnego z jakąś aferą węglową ? coś mi się o uszy obiło kiedyś

 • Starosta weź się za rzetelną pracę a nie ?bicie piany? ! Straszna kara dla pis bo gruszczynski zmieni nazwę ! Dolata zalatwil z budzetu panstwa 18 mln zl - nawet dla miliona byŁO warto zmienic nazwę ! Ile wy pozyskaliscie ?! Dla przypomnienia sami w 2012 r. Oddaliscie 16 mln z ue ! Nic nie ppzysKaLiscie, nic nie budujecie, nie macie pomyslu a jedynIe organizoJecie idioTyczne konferencje prAsowe !

 • Proponuję nazwać szpital imieniem Pana gruszczyńskiego. Mam wrażenie że łapie się wszystkiego żeby zaistnieć. A gdy Pan prezydent b zadłużył Gniezno nic nie mówił w tej sprawie ?

PODOBNE TEMATY
Ściął latarnię Mercedesem W sobotę o godz. 21.45 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku samochodu osobowego w Niechanowie.... Poniedziałek, 17 lutego 2020
Przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h - zatrzymane 3 prawa jazdy Pomimo licznych działań policyjnych, komunikatów i apeli w dalszym ciągu wielu kierujących samochodami... Poniedziałek, 17 lutego 2020
Child Alert: uprowadzono 10-latka! Policjanci poszukują 10-letniego Ibrahima, uprowadzonego przez obywatela Maroka. Poniedziałek, 17 lutego 2020
Podali się za hydraulików, okradli 94-letnią gnieźniankę Zapukali do drzwi mieszkania jednego z bloków przy ul. Budowlanych w Gnieźnie. Przedstawili się jako... Poniedziałek, 17 lutego 2020