PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Niegościnni dla KKS Lech Poznań

Niedziela, 17 marca 2019
  • Niegościnni dla KKS Lech Poznań

Pierwsze minuty sobotniego meczu to badawcze podejście piłkarzy Mieszko i ataki skrzydłami piłkarzy poznańskiej Lokomotywy. Pierwszy raz serce kibiców gospodarzy zabiło w 16 minucie gdy Kostevych staną oko w oko z Beśką. Ekstraklasowy piłkarz przebywający na zesłaniu do rezerw przegrał pojedynek ze świetnie tego dnia dysponowanym Beśką.

Pierwsza wygrana sytuacja 1 na 1 była tylko zwiastunem tego na jakie wyżyny swoich umiejętności wzniesie się Beśka. Wydawać by się mogło, że Gnieźnianie byli lekko stremowani, ale gdy trema opadła na boisku najaktywniejsi byli Molewski i Konieczny. W 38 minucie duża grupa sympatyków klubu z Grodu Lecha mogła krzyknąć „jeeeeeeeeest”. Albowiem w tym momencie Krzysztof Wolkiewicz wykorzystał swoją sytuacje i gospodarze wyszli na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się bez zmiany rezultatu. W drugiej części spotkania goście atakowali zaciekle a jeszcze lepiej bronili się Gnieźnianie. W 54 minucie mógł być remis. Sędzia spotkania wskazał na „wapno” a do piłki podszedł 65 krotny reprezentant Polski - Dariusz Dudka. Lepszy od niego okazał się Wiktor Beśka! Piłkarze Lecha do meczu przystępowali w roli faworyta, jednak kompletnie nie było tego widać. Atakowali, napierali ale bezskutecznie.  Spotkanie dobiegło końca bez zmiany rezultatu. 3 pkt zostały w Gnieźnie!

Do sobotniego spotkania zespoły przystąpiły w następujących składach:

GOŚCIE KKS LECH II POZNAŃ

Karol Szymański, Voldymyr Kostevych, Dariusz Dudka, Rafał Janicki, Kacper Friska, Kamil Jóźwiak, Łukasz Norkowski, Krzysztof Kołodziej, Mateusz Skrzypczak, Marcin Wasielewski, Tymoteusz Klupś. Zawodnicy rezerwowi: Piotr Bukowski, Bartosz Bartkowiak, Wiktor Pleśnierowicz, Eryk Kryg, Paweł Tupaj, Jakub Pawlicki, Tomasz Kaczmarek.
Trener: Dariusz Żuraw

GOSPODARZE MKS MIESZKO GNIEZNO
Wiktor Beśka, Adrian Kaliszan, Szymon Pająk, Mateusz Molewski, Mateusz Ławniczak, Adam Konieczny, Gracjan Goździk, Dawid Radomski, Miłosz Brylewski, Krzysztof Wolkiewicz, Radosław Mikołajczak.
Zawodnicy rezerwowi: Jakub Woźniak, Mateusz Roszak, Damian Pawlak, Łukasz Bogajewski, Dawid Urbaniak, Igor Łuszczewski, Mikołaj Panowicz
Trener: Jakub Ostrowski

tekst: Informacja prasowa