Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gnieźnieński SOR przejdzie restrukturyzację

Czwartek, 14 marca 2019
 • Gnieźnieński SOR przejdzie restrukturyzację

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Gnieźnie przejdzie restrukturyzację. O szczegółach opowiedziała podczas konferencji prasowej wicestarosta Anna Jung.

SOR jest wizytówką każdego ze szpitali - mówi wicestarosta Anna Jung. Jest to najtrudniejsza „działka”, ponieważ tam trafiają ludzie po wypadkach, z bólem, emocjami, z troską o swoich bliskich. Lekarze nie chcą tam pracować, bo praca na SOR-ze jest pracą bardzo trudną. W tej chwili restrukturyzujemy SOR. Będzie on wyglądał zupełnie inaczej, ale potrzebujemy na to jeszcze ok. dwa do trzech miesięcy, ponieważ musimy przygotować pomieszczenia i personel do nowych warunków. Zmierzamy w tą stronę, że nie chcemy, żeby na SOR-ze pracowali lekarze z przypadku. Będziemy ukierunkowywać się typowo na ratownictwo medyczne, ale niestety wiemy o tym, że w Polsce brakuje nam lekarzy typowo zajmujących się ratownictwem medycznym, którzy chcieliby i z pasją podchodzili do SOR-u. Nie ma możliwości, żebyśmy wrócili do obsługi części pacjentów w siedzibie pogotowia. Ta jednostka będzie funkcjonowała zupełnie inaczej. Mamy nadzieję, że zmienimy miejsce stacjonowania pogotowia, ponieważ obecna lokalizacja uwłacza pracy ratowników i pielęgniarzy.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(11)

 • szkoda tylko że teraz aż 5 lat będziemy tego słuchać

 • Nic się nie zmieni . Nie wierzę i chyba nikt nie wierzy. Najlepiej Lekarze niech uśmiercą chorych i niech latają sobie na wycieczki . Tak tak pani jung. Nic się nie zmieni. Prawda ? TA grupa zapomniała że są dla pacjenta a nie odwrotnie. Smutne.

 • 14.03.2019 17:35  Odpowiedz na komentarz

  Takie gadanie dla gadania. Jak ten starosta taki mocny że u siebie chce postawić na jakość a nie na ilość i ludzi będzie zwalniał , to w szpitalu też niech tak zrobi i pozwalnia gorszych jakościowo a zatrudni lepszych z pasją.

 • 14.03.2019 13:29  Odpowiedz na komentarz

  Wszystkie słowa rzucane na wiatr. Obiecanki dla uspokojenia opinii publicznej. Nie wierzę w żadne zmiany. Gniezno to miasto szerszeni. Rączka rączkę myje, nic się nie zmienia od lat w związku ze szpitalem. Marnotrawione są tylko pieniądze, a cierpią pacjenci.

  14.03.2019 21:33

  BRAWO GOSIA za super komentarz! Te szerszenie to sitwy z SLD,PO i także z PiS rządzą Gnieznem od ok 30 lat bez żadnego nadzoru jakim w systemie demokratycznym jest OPOZYCJA. Prawdziwej wolnej gazety także brak.Prokuratura także nie działa. Więc robią sobie co chcą i wciąż te same szerszenie zamiast siedzieć w Gębarzewie to obsiadają Urz.Miejski,Starostwo i wszędzie gdzie nasze publiczne pieniądze.

 • Co nam po takich zmianach "wyglądowych" jak tam najwyraźniej zawodzi czynnik ludzki . To że zmierzacie w tą stronę że nie chcecie by tam pracowali lekarze z przypadku , nic nam nie wyjaśnia i nie gwarantuje. Nie mówcie zatem że "zmierzacie" i czegoś "nie chcecie" tylko przedstawcie tutaj konkretne rozwiązania jakie podejmiecie w wiadomej sprawie !

 • 14.03.2019 10:39  Odpowiedz na komentarz

  Przygotować pomieszczenia ? Przecież poprzednia dyrekcja pozyskała parĘ mln zŁotych na dostosowanie Sor i w wiekszosci dostosowała te pomieszczenia !

  14.03.2019 13:14

  Chyba sobie kpisz tą wypowiedzią i na pewno nie jesteś ratownikiem

 • 14.03.2019 10:37  Odpowiedz na komentarz

  Jak sie bylo w opozycji to latwo krytykowalo sie wszystko w szpitalu ! Teraz trzeba umiec pokazac że jestesmy lepsi a wychodzi o wiele gorzej !

 • 14.03.2019 10:09  Odpowiedz na komentarz

  Doszło do tego, że boimy się wezwać pogotowie bo i tak odmówią i każą jechać na sor , gdzie i tak odeślą do domu . Z przychodni nie wzywamy lekarza, bo odpowiedzą że ZAżyć paracetamol i przyjść. Owszem można. Przy okazji nabawiając się zapalenia płuc a wc przychodni zarażając 10 zdrowych pacjentów. Wstyd że tak się DZIEJe od lat już.
  Czy się zmieni ? Wątpię. Za dużo do zmian...

 • Lekarze z pasją ? Czy jeszcze tacy istnieją oprócz dr fludra ? Myslę że nigdy tak się nie stanie , bo lekarze myślą że są bogami a reszta ludzi to szara , głupia masa... prawda jest taka , że LAKARZA nie obchodzi dziś pacjent tylko kasa. A jeżeli chodzi o sor nie v wiem po co on . I TAK ze wszystkim idziemy prywatnie . Chyba właśnie o to chodzi. Dziś nawet złamanie MAJĄ w szpitalu gdzieś....

PODOBNE TEMATY
Przywłaszczył zestawy kosmetyczne. Kto go rozpoznaje? Gnieźnieńscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży. Do zdarzenia doszło 28 lutego 2019 roku. Kamery... Sobota, 25 maja 2019
Policjanci odzyskali 250 tysięcy złotych! To połowa skradzionych pieniędzy Gnieźnieńscy policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi pod nadzorem prokuratora ze Słupcy... Sobota, 25 maja 2019
Znaleziono ciało 46-letniego mieszkańca Wrześni Policjanci z Czerniejewa ustalają okoliczności śmierci mężczyzny, którego zwłoki ujawniono w lesie w... Sobota, 25 maja 2019
Pożar w warsztacie samochodowym 21 maja o godzinie 6.00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu na jednej z posesji... Piątek, 24 maja 2019