Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Paleciak używany - najlepsze (i najtańsze) rozwiązanie dla Twojej firmy!

Wtorek, 12 marca 2019
  • Paleciak używany - najlepsze (i najtańsze) rozwiązanie dla Twojej firmy!

W Polsce funkcjonuje obecnie ponad 100 tysięcy sklepów spożywczych i spożywczo-przemysłowych. Dodatkowo, tylko w 2017 roku wybudowano ponad 2,3mln m2 nowych powierzchni magazynowych. Większość z tych obiektów obsługiwane jest za pomocą wózków paletowych. Jeśli też jesteś właścicielem sklepu, marketu czy magazynu, warto abyś rozważył jedno z najlepszych i najczęściej wybieranych ostatnio rozwiązań, czyli - zakup paleciaków używanych.

Czym jest paleciak?

Paleciak - tak potocznie nazywamy wózek paletowy unoszący. Jest to jedno z najprostszych urządzeń transportu bliskiego i magazynowego. Dotyczy to zarówno budowy, jak i obsługi, która w przypadku tego pojazdu jest wyjątkowo intuicyjna oraz bezproblemowa.
Do czego służą paleciaki? Urządzenia te wykorzystuje się przede wszystkim do transportowania ładunków na niewielkie odległości. Niepozorny paleciak jest w stanie udźwignąć jednorazowo ładunek nawet ponad 10-krotnie cięższy niż waga jego samego!
Warto również wspomnieć, iż paleciaki dzieli się na dwa główne rodzaje - paleciaki elektryczne oraz ręczne. Jak łatwo się domyślić, różnią się one między sobą sposobem napędzania. Paleciaki ręczne pozbawione są jakichkolwiek mechanicznych systemów napędzania, które ułatwiłyby przemieszczanie pojazdu oraz unoszenie ładunku. Z kolei paleciaki elektryczne są znacznie wygodniejsze w obsłudze, dzięki zastosowanemu w nich elektrycznemu napędowi.

Ręczne czy elektryczne?

Pierwsze z nich - czyli ręczne wózki paletowe wykorzystuje się częściej w mniejszych sklepach oraz przedsiębiorstwach, gdyż ich zakup jest korzystniejszy pod względem finansowym - są po prostu tańsze. Czy przez to wygodniejsze? Zdecydowanie nie! Samo wprawienie w ruch wózka ręcznego jest znacznie trudniejsze i wymaga użycia niemałych nakładów siły. Praca na tego typu sprzęcie jest właściwie wykluczona w przypadku osób posiadających jakiekolwiek problemy z kręgosłupem.
Z kolei paleciak elektryczny nie wymaga w ogóle użycia siły fizycznej. Za wszystkie czynności odpowiada w nim wydajny i ekonomiczny, a jednocześnie nieszkodzący środowisku naturalnemu, napęd elektryczny. Nie można jednak przemilczeć faktu, iż cena paleciaka elektrycznego jest nawet kilkukrotnie wyższa niż koszt zakupu wózka ręcznego i nie każdego przedsiębiorcę stać na taki wydatek.
Czy jest dogodne wyjście dla osób, które znalazły się w takiej sytuacji? Tak! I jest nim - paleciak używany!

Paleciak używany - jakie są jego zalety?

Do oczywistych zalet paleciaków używanych należy przede wszystkim niska cena. W zamian za niewielką kwotę (w porównaniu do ceny oryginalnej) można otrzymać markowy, sprawny sprzęt, który znacząco podnosi komfort codziennej pracy.
Wózki paletowe elektryczne to jednak nie tylko tradycyjny paleciak o niewielkiej wysokości podnoszenia, ale także:
  • wózek paletowy unoszący z miejscem dla operatora;
  • wózek paletowy unoszący z masztem.
Każdy z tych wózków można zakupić obecnie na rynku zarówno w wersji nowego, jak i używanego paleciaka. A wymienione powyżej urządzenia posiadają dodatkowe funkcje, korzystnie wpływające na efektywność pracy przedsiębiorstwa.
Paleciak z miejscem dla operatora umożliwia osobie obsługującej przemieszczanie się razem z wózkiem, co stanowi wygodne rozwiązanie dla pracowników, szczególnie przy wielogodzinnym trybie pracy.
Co do wózka paletowego z masztem - ten jeszcze bardziej różni się od tradycyjnego paleciaka. Szczególnie z uwagi na element jakim jest maszt, który pełni w pojeździe niebagatelną rolę - umożliwiającą unoszenie ładunków na duże wysokości. I choć z założenia paleciaki charakteryzuje niewielka maksymalna wysokość podnoszenia (wynosząca zaledwie ok. 20cm, gdyż wysokość ta jest konieczna do utrzymania palety ponad płaskim podłożem), to paleciak z masztem jest w stanie podnieść widły z ładunkiem nawet na ok 5-6 metrów.
Kupując paleciaka używanego jednego spośród dwóch powyższych rodzajów, zyskać można naprawdę wydajny i produktywny sprzęt magazynowy, który sprawdzi się także w magazynach czy na większych powierzchniach sklepowych. Tego typu pojazdy, śmiało mogą konkurować nawet z tradycyjnymi wózkami widłowymi elektrycznymi. Pomimo, iż są od nich znacznie „zgrabniejsze” i mniejsze. Operowanie paleciakami w wąskich korytarzach i niewielkich przejazdach jest znacznie łatwiejsze niż poruszanie się nawet najbardziej kompaktowymi widlakami.

Gdzie znaleźć dobre paleciaki używane?

Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła „paleciak używany” pojawiają się liczne strony i reklamy zachęcające do kupna używanych wózków paletowych zarówno ręcznych, jak i używanych. Jak jednak rozpoznać, który spośród licznych oferowanych sprzętów będzie najlepszy?
Przy wyborze używanego paleciaka warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kwestii:
  1. źródło zakupu sprzętu - zdecydowanie częściej poleca się zakup sprzętu z wiarygodnych źródeł;
  2. dotychczasową dokumentację prowadzoną dla urządzenia - zawiera ona wiele istotnych w dalszej eksploatacji zapisów, m.in. dotyczących faktycznego stanu technicznego sprzętu, przeprowadzonych napraw czy wymiany części;
  3. ogólny stan techniczny paleciaka używanego - o ile wózek przed zakupem nie przechodził renowacji, także na podstawie jego strony wizualnej, można wnioskować nieco o intensywności dotychczasowej pracy, czy choćby użytkowaniu przez poprzednich właścicieli;
  4. wymiary i ogólnie wielkość pojazdu - nawet w przypadku zakupu niewielkiego paleciaka używanego, warto zawczasu poznać jego wymiary oraz parametry i specyfikację;
  5. rodzaj ogumienia - paleciaki (w zależności od modelu) mogą być wyposażone w rolki lub wykonane z różnych materiałów (gumy, nylonu czy poliuretanu) kółka. Z czego zdecydowanie najbardziej trwałe są rolki.
Kupując paleciaki używane z pewnością warto wybierać oficjalne strony popularnych dealerów marek, dystrybutorów czy bezpośrednio producentów. Daje to gwarancję zakupu sprzętu w 100% oryginalnego i sprawnego.
Odradza się natomiast wybieranie tego typu sprzętów spośród ofert dostępnych często na bezpłatnych portalach ogłoszeniowych. Głównie ze względu na brak bezpieczeństwa podczas dokonywania tego typu transakcji, szczególnie w sytuacji, gdy sprzedający wymaga wpłaty całej kwoty urządzenia przed zakupem. Jest to niezwykle łatwy i szybki sposób wyłudzania pieniędzy.

Podsumowanie

Zakup używanego paleciaka może stanowić zarówno tanie, jak i bardzo wygodne rozwiązanie dla Twojej firmy, o ile tylko będziesz pamiętać o kilku ważnych zasadach - w tym o zwróceniu szczególnej uwagi na bezpieczeństwo zawieranej transakcji.
Paleciaki używane to dobry wybór zarówno dla rozwijających się przedsiębiorstw, niewielkich sklepów i marketów, jak i nowopowstałych biznesów o niewielkim kapitale.
Jesteś zainteresowany zakupem używanych wózków paletowych najlepszych marek takich jak Toyota czy Cesab? Kliknij
tutaj i poznaj ofertę najlepszych używanych paleciaków!
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Terminy zbiórki choinek Po świętach naturalną choinkę oczywiście najlepiej przesadzić do ogrodu. Jeżeli jednak nie macie takich... Czwartek, 9 stycznia 2020
Życzenia świąteczne od Nowych Winiar Niech czas spędzony w rodzinnym gronie jeszcze bardziej zbliży Was do siebie, abyście wkroczyli w Nowy... Wtorek, 24 grudnia 2019
Życzenia świąteczne od firmy Szpot Sukcesów, tych planowanych, ale także tych nieoczekiwanych. Radości z codziennych osiągnięć. Odwagi,... Wtorek, 24 grudnia 2019
Życzenia świąteczne od Słonecznych Ogrodów Święta tuż, tuż! Cieszymy się, że część naszych klientów pierwszy raz spędzi je we własnym domu. To... Wtorek, 24 grudnia 2019