moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Paleciak używany - najlepsze (i najtańsze) rozwiązanie dla Twojej firmy!

Wtorek, 12 marca 2019
  • Paleciak używany - najlepsze (i najtańsze) rozwiązanie dla Twojej firmy!

W Polsce funkcjonuje obecnie ponad 100 tysięcy sklepów spożywczych i spożywczo-przemysłowych. Dodatkowo, tylko w 2017 roku wybudowano ponad 2,3mln m2 nowych powierzchni magazynowych. Większość z tych obiektów obsługiwane jest za pomocą wózków paletowych. Jeśli też jesteś właścicielem sklepu, marketu czy magazynu, warto abyś rozważył jedno z najlepszych i najczęściej wybieranych ostatnio rozwiązań, czyli - zakup paleciaków używanych.

Czym jest paleciak?

Paleciak - tak potocznie nazywamy wózek paletowy unoszący. Jest to jedno z najprostszych urządzeń transportu bliskiego i magazynowego. Dotyczy to zarówno budowy, jak i obsługi, która w przypadku tego pojazdu jest wyjątkowo intuicyjna oraz bezproblemowa.
Do czego służą paleciaki? Urządzenia te wykorzystuje się przede wszystkim do transportowania ładunków na niewielkie odległości. Niepozorny paleciak jest w stanie udźwignąć jednorazowo ładunek nawet ponad 10-krotnie cięższy niż waga jego samego!
Warto również wspomnieć, iż paleciaki dzieli się na dwa główne rodzaje - paleciaki elektryczne oraz ręczne. Jak łatwo się domyślić, różnią się one między sobą sposobem napędzania. Paleciaki ręczne pozbawione są jakichkolwiek mechanicznych systemów napędzania, które ułatwiłyby przemieszczanie pojazdu oraz unoszenie ładunku. Z kolei paleciaki elektryczne są znacznie wygodniejsze w obsłudze, dzięki zastosowanemu w nich elektrycznemu napędowi.

Ręczne czy elektryczne?

Pierwsze z nich - czyli ręczne wózki paletowe wykorzystuje się częściej w mniejszych sklepach oraz przedsiębiorstwach, gdyż ich zakup jest korzystniejszy pod względem finansowym - są po prostu tańsze. Czy przez to wygodniejsze? Zdecydowanie nie! Samo wprawienie w ruch wózka ręcznego jest znacznie trudniejsze i wymaga użycia niemałych nakładów siły. Praca na tego typu sprzęcie jest właściwie wykluczona w przypadku osób posiadających jakiekolwiek problemy z kręgosłupem.
Z kolei paleciak elektryczny nie wymaga w ogóle użycia siły fizycznej. Za wszystkie czynności odpowiada w nim wydajny i ekonomiczny, a jednocześnie nieszkodzący środowisku naturalnemu, napęd elektryczny. Nie można jednak przemilczeć faktu, iż cena paleciaka elektrycznego jest nawet kilkukrotnie wyższa niż koszt zakupu wózka ręcznego i nie każdego przedsiębiorcę stać na taki wydatek.
Czy jest dogodne wyjście dla osób, które znalazły się w takiej sytuacji? Tak! I jest nim - paleciak używany!

Paleciak używany - jakie są jego zalety?

Do oczywistych zalet paleciaków używanych należy przede wszystkim niska cena. W zamian za niewielką kwotę (w porównaniu do ceny oryginalnej) można otrzymać markowy, sprawny sprzęt, który znacząco podnosi komfort codziennej pracy.
Wózki paletowe elektryczne to jednak nie tylko tradycyjny paleciak o niewielkiej wysokości podnoszenia, ale także:
  • wózek paletowy unoszący z miejscem dla operatora;
  • wózek paletowy unoszący z masztem.
Każdy z tych wózków można zakupić obecnie na rynku zarówno w wersji nowego, jak i używanego paleciaka. A wymienione powyżej urządzenia posiadają dodatkowe funkcje, korzystnie wpływające na efektywność pracy przedsiębiorstwa.
Paleciak z miejscem dla operatora umożliwia osobie obsługującej przemieszczanie się razem z wózkiem, co stanowi wygodne rozwiązanie dla pracowników, szczególnie przy wielogodzinnym trybie pracy.
Co do wózka paletowego z masztem - ten jeszcze bardziej różni się od tradycyjnego paleciaka. Szczególnie z uwagi na element jakim jest maszt, który pełni w pojeździe niebagatelną rolę - umożliwiającą unoszenie ładunków na duże wysokości. I choć z założenia paleciaki charakteryzuje niewielka maksymalna wysokość podnoszenia (wynosząca zaledwie ok. 20cm, gdyż wysokość ta jest konieczna do utrzymania palety ponad płaskim podłożem), to paleciak z masztem jest w stanie podnieść widły z ładunkiem nawet na ok 5-6 metrów.
Kupując paleciaka używanego jednego spośród dwóch powyższych rodzajów, zyskać można naprawdę wydajny i produktywny sprzęt magazynowy, który sprawdzi się także w magazynach czy na większych powierzchniach sklepowych. Tego typu pojazdy, śmiało mogą konkurować nawet z tradycyjnymi wózkami widłowymi elektrycznymi. Pomimo, iż są od nich znacznie „zgrabniejsze” i mniejsze. Operowanie paleciakami w wąskich korytarzach i niewielkich przejazdach jest znacznie łatwiejsze niż poruszanie się nawet najbardziej kompaktowymi widlakami.

Gdzie znaleźć dobre paleciaki używane?

Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła „paleciak używany” pojawiają się liczne strony i reklamy zachęcające do kupna używanych wózków paletowych zarówno ręcznych, jak i używanych. Jak jednak rozpoznać, który spośród licznych oferowanych sprzętów będzie najlepszy?
Przy wyborze używanego paleciaka warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kwestii:
  1. źródło zakupu sprzętu - zdecydowanie częściej poleca się zakup sprzętu z wiarygodnych źródeł;
  2. dotychczasową dokumentację prowadzoną dla urządzenia - zawiera ona wiele istotnych w dalszej eksploatacji zapisów, m.in. dotyczących faktycznego stanu technicznego sprzętu, przeprowadzonych napraw czy wymiany części;
  3. ogólny stan techniczny paleciaka używanego - o ile wózek przed zakupem nie przechodził renowacji, także na podstawie jego strony wizualnej, można wnioskować nieco o intensywności dotychczasowej pracy, czy choćby użytkowaniu przez poprzednich właścicieli;
  4. wymiary i ogólnie wielkość pojazdu - nawet w przypadku zakupu niewielkiego paleciaka używanego, warto zawczasu poznać jego wymiary oraz parametry i specyfikację;
  5. rodzaj ogumienia - paleciaki (w zależności od modelu) mogą być wyposażone w rolki lub wykonane z różnych materiałów (gumy, nylonu czy poliuretanu) kółka. Z czego zdecydowanie najbardziej trwałe są rolki.
Kupując paleciaki używane z pewnością warto wybierać oficjalne strony popularnych dealerów marek, dystrybutorów czy bezpośrednio producentów. Daje to gwarancję zakupu sprzętu w 100% oryginalnego i sprawnego.
Odradza się natomiast wybieranie tego typu sprzętów spośród ofert dostępnych często na bezpłatnych portalach ogłoszeniowych. Głównie ze względu na brak bezpieczeństwa podczas dokonywania tego typu transakcji, szczególnie w sytuacji, gdy sprzedający wymaga wpłaty całej kwoty urządzenia przed zakupem. Jest to niezwykle łatwy i szybki sposób wyłudzania pieniędzy.

Podsumowanie

Zakup używanego paleciaka może stanowić zarówno tanie, jak i bardzo wygodne rozwiązanie dla Twojej firmy, o ile tylko będziesz pamiętać o kilku ważnych zasadach - w tym o zwróceniu szczególnej uwagi na bezpieczeństwo zawieranej transakcji.
Paleciaki używane to dobry wybór zarówno dla rozwijających się przedsiębiorstw, niewielkich sklepów i marketów, jak i nowopowstałych biznesów o niewielkim kapitale.
Jesteś zainteresowany zakupem używanych wózków paletowych najlepszych marek takich jak Toyota czy Cesab? Kliknij
tutaj i poznaj ofertę najlepszych używanych paleciaków!
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Inwestycja w Gnieźnie - jak uzyskać wsparcie finansowe? Spotkanie już 9 października! Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców na spotkanie, którego tematem będzie "Inwestycja w Gnieźnie -... Czwartek, 1 października 2020
Toshiba o krok bliżej do rozpoczęcia produkcji O krok bliżej do rozpoczęcia pracy w zakładzie produkcyjnym nowego inwestora w Gnieźnie. Mowa o inwestycji... Poniedziałek, 7 września 2020
Łubowo sprzedało wszystkie działki inwestycje w podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej! Wszystkie działki (blisko 39 ha) Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK - Podstrefa... Piątek, 28 sierpnia 2020
Niezwykła kolekcja Macieja Chosińskiego! Tą bronią walczyli nasi przodkowie! W Miejskim Ośrodku Kultury podczas inauguracji wystawy poświęconej 100-leciu zwycięskiej Bitwy Warszawskiej... Piątek, 14 sierpnia 2020