Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Urodziny Kijkowego Trzemeszna

Poniedziałek, 11 marca 2019
  • Urodziny Kijkowego Trzemeszna

We wtorek 26 lutego w restauracji Czeremcha w Trzemesznie odbyło się spotkanie, będące okazją do podsumowania drugiego roku działalności ?Kijkowego Trzemeszna? - zespołu entuzjastów nordic walking. W uroczystości udział wzięła spora grupa miłośników tej aktywności fizycznej, a także zaproszeni goście - Zastępca Burmistrza Trzemeszna Dariusz Jankowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka oraz Zastępca Kierownika Referatu Spraw Obywatelskich Edyta Kubiak.

Wszystkich przywitały Justyna i Marzena Stankowskie, które serdecznie podziękowały za tak liczne przybycie. W kilku słowach doceniły sukcesy oraz pasję a także pracę i ogromne zaangażowanie na rzecz budowania dobrej atmosfery w grupie, co niewątpliwie przekłada się na dobre wyniki sportowe oraz właściwy odbiór w środowisku lokalnym i poza nim.

Następnie dokonano krótkiego podsumowania działalności grupy w 2018 roku, która pochwalić się może niezłym dorobkiem. Trzemeszeński team nordic walking zanotował na swoim koncie 60 startów. Najwięcej mają za sobą Kamila Kolberg (32), Agnieszka Kędzierska (31), Angelika Zaręba (30), Marzena Stankowska (29), Małgorzata Szczudlik (28), Grzegorz Mądry (17), Magdalena Rosińska (15) oraz Magdalena Sosnowska (14) i Iwona Wiśniewska (10). Reprezentanci „Kijkowego Trzemeszna” stawali na podium 174 razy. Najbardziej utytułowani zawodnicy to - Angelika Zaręba (34 razy na podium), Kamila Kolberg (31), Agnieszka Kędzierska (30), Małgorzata Szczudlik (26) oraz Magdalena Rosińska (15) i Grzegorz Mądry (14).

Podczas podsumowywania minionego roku mocno podkreślono fakt, iż udało się zrealizować ubiegłoroczne plany. Poza startami w lokalnych zawodach trzemesznianie wzięli udział w szeregu imprez o wysokiej randze. Mimo początkowych obaw szybko okazało się, że osiągane wyniki stawiają zarówno zawodników jak i grupę „Kijkowe Trzemeszno” wśród czołowych kijkarzy w kraju.
Do najważniejszych startów należy udział w: Mistrzostwach Świata w Mosinie, Mistrzostwach Polski i Europy w Barlinku, Mistrzostwach Polski w maratonie górskim, Plażowych Mistrzostwach Polski a także w cyklu imprez „Korona Polski” i „Puchar Polski”.

Przypomniano o organizacji w Grodzie Kilińskiego „Trzemeszeńskiego Marszu po Zdrowie”, czyli Otwartych Mistrzostw Trzemeszna w nordic walking. Warto w tym miejscu dodać, iż 1 maja tego roku odbędzie się już ósma edycja tych zawodów. W ubiegłym roku na starcie stanęło 124 zawodników z całego kraju.

Działalność „Kijkowego Trzemeszna” to nie tylko udział w rywalizacji sportowej. Członkowie zespołu mocno stawiają na takie ważne elementy jak zdrowie, zabawa, integracja i pomoc innym. W związku z tym spotykają się na wspólnych treningach oraz chętnie uczestniczą w zawodach i akcjach o charakterze charytatywnym i sami podejmują takie inicjatywy.

Jak przystało na tego typu spotkanie - były życzenia, podziękowania i gratulacje. Miłą niespodziankę sprawili przedstawiciele władz samorządowych. Pod adresem „Kijkowego Trzemeszna” skierowali mnóstwo ciepłych słów, podkreślając przede wszystkim ogromny wkład w promocję miasta. Okolicznościowe grawertony trafiły tym razem do rąk Angeliki Zaręby, Małgorzaty Szczudlik i Grzegorza Mądrego. Osoby tworzące „Kijkowe Trzemeszno” podziękowały Marzenie i Justynie Stankowskim za ogromne zaangażowanie w działalność grupy.
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Aktywny i udany marzec Kijkowego Trzemeszna Członkowie trzemeszeńskiej grupy entuzjastów nordic walking zaliczyli kolejny miesiąc startów. Ich udział... Środa, 10 kwietnia 2019
Mistrzostwa Gminy Gniezno w szachach Szkół Podstawowych i 3 klas Gimnazjum W czwartek, 4 kwietnia 2019r. w Zdziechowie odbyły się III Mistrzostwa Gminy Gniezno w szachach Szkół... Poniedziałek, 8 kwietnia 2019
Widowisko historyczne pt. "Wolne Trzemeszno 1918" już w sobotę Stowarzyszenie Trzemeszeńscy Patrioci wraz z Gminą Trzemeszno pragną serdecznie zaprosić wszystkich... Środa, 12 września 2018
I Otwarty Marsz Nordic Walking "Z kijkami po zdrowie" I Otwarty Marsz Nordic Walking "Z kijkami po zdrowie" - Festyn Rodzinny "Pożegnanie Lata" zorganizowany... Wtorek, 4 września 2018