moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak znaleźć i wybrać dobry zespół weselny w Gnieźnie i okolicach?

Poniedziałek, 11 marca 2019
  • Jak znaleźć i wybrać dobry zespół weselny w Gnieźnie i okolicach?

W Gnieźnie i okolicach działa wiele zespołów weselnych. Każdy z nich posiada własny repertuar oraz zróżnicowane doświadczenie. Nie jest więc łatwo wybrać tę jedną kapelę, która będzie bawiła nas oraz naszych gości podczas weselnej nocy. Najwięcej ofert zespołów możemy znaleźć online, co znacznie ułatwia oraz przyspiesza ślubne przygotowania. Jak spośród wszystkich dostępnych na portalach ślubnych wizytówek wybrać najlepszy zespół weselny?

Zespoły weselne w Gnieźnie i ich skład osobowy
Zespoły weselne w Gnieźnie to zarówno grupy z jednym wokalistą, jak i kapele, w których śpiewają dwie lub więcej osób. Pozostali członkowie grupy grają na różnych instrumentach akompaniując wokalistom. Zespół weselny ma jednak za zadanie nie tylko zapewnić odpowiednią oprawę muzyczną wesela, ale także zająć się prowadzeniem całej zabawy.

Przy jego wyborze, jeśli nie mamy mocno ograniczonego budżetu, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na kapele z co najmniej dwoma wokalistami. Dzięki temu, w czasie, kiedy jeden z nich będzie śpiewał, drugi zajmie się zgromadzonymi gośćmi, będzie zachęcał ich do wspólnej zabawy oraz wcieli się w rolę wodzireja. W przypadku zespołów z jednym wokalistą zadanie to może być bardzo utrudnione, a często zwyczajnie niewykonalne.

Doświadczenie i repertuar zespołu weselnego
Zespoły weselne w Gnieźnie i okolicach to grupy o bardzo zróżnicowanym doświadczeniu. Każda z nich posiada także swój własny, starannie opracowany repertuar, który według ich doświadczenia, najlepiej sprawdza się na zabawach tego typu.

Jeśli zależy nam, by uniknąć rozczarowania, warto zdecydować się na współpracę z kapelą, która od kilku dobrych lat świadczy tego typu usługi. Znacznym ułatwieniem w jej wyborze będzie także porównanie opinii na temat wybranych zespołów, które możemy sprawdzić na portalach ślubnych. Dzięki temu unikniemy popełnienia błędu i wyboru zespołu, który nie radzi sobie na tak wymagającym polu, jakim jest prowadzenie zabaw weselnych.

Nie mniej ważny jest także sam repertuar zespołu weselnego. Poszukując najlepszej grupy warto zapoznać się z demo oraz repertuarem poszczególnych grup umieszczonymi w wizytówce na portalu ślubnym lub stronie internetowej zespołu. Muzyka grana przez zespół powinna przede wszystkim łatwo wpadać w ucho oraz być atrakcyjna dla wszystkich gości, począwszy od młodzieży, a kończąc na osobach starszych.

Ile kosztują zespoły weselne?
Jednym z bardziej istotnych aspektów, który w wielu przypadkach przesądza także o wyborze konkretnej grupy muzycznej, jest jej honorarium. Zespoły weselne w Gnieźnie mają zróżnicowane stawki, na których wysokość wpływ ma m. in. liczebność grupy, jej doświadczenie, sprzęt oraz czas pracy. Koszt zatrudnienia grupy weselnej może więc wynosić zarówno 1 tys. zł, jak i sięgać kwoty kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Jeśli nie mamy mocno ograniczonego budżetu, warto skupić się na zespołach z tzw. średniej półki cenowej. Będą one bowiem w stanie zaoferować wysoką jakość występu przy zachowaniu przystępnej ceny. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, aby wybrać droższą kapelę, jeśli tylko nasz budżet na to pozwala. Warto jednak zawsze upewnić się, czy jej wysoka cena wiąże się z wyższą jakością usługi.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: zespoły weselne - więcej na WeselezKlasa.pl.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wszystkich Świętych z Akademią Kwiatów Gniezno! Można składać zamówienia! Tradycja Wszystkich Świętych to szczególny moment w roku. Przy grobach spotykają się całe rodziny. Piękne... Czwartek, 24 września 2020
Hurtownia Kwiatów Sztucznych zaprasza pod nowy adres Szanowni Państwo, przypominamy, że Hurtownia Kwiatów Sztucznych zmieniła swoją siedzibę i możecie ją... Czwartek, 24 września 2020
Niezwykłe meble od MVNFurniture Masz dość zwyczajnych, prostych mebli z sieciówek? Szukasz czegoś więcej niż kilku kawałków sklejki?... Poniedziałek, 21 września 2020
Poszukuję lokalu użytkowego do wynajęcia (centrum Gniezna) Wynajmę lokal użytkowy w centrum Gniezna. Może być w bramie, piwnicy. Telefon: 605 542 395. Czwartek, 3 września 2020