Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Dystrybucję ulotki należy uznać za niefortunną i przedwczesną"

Czwartek, 7 marca 2019

Publikujemy stanowisko GOSiR-u w sprawie płatnych parkingów pod halą widowiskowo-sportową. Jak się okazuje, doszło do zbyt szybkiego poinformowania na temat opłaty za parking.

Parkingi wokół nowo wybudowanej hali przy ulicy Sportowej są obecnie ogólnodostępne (z wyjątkiem terenu wydzielonego i ogrodzonego płotem). Nowe parkingi, które powstaną tam na przestrzeni 2019-2020 mają służyć przede wszystkim gościom hali, przybywającym na wydarzenia sportowe i kulturalne. W trakcie realizacji imprez na nowym obiekcie okazało się bowiem, że liczba miejsc parkingowych jest niewystarczająca. Tym bardziej, że obecne zajmowane są przez mieszkańców osiedla. Dlatego GOSiR rozpoczął przygotowania do wprowadzenia nowych rozwiązań, które mają umożliwić optymalne wykorzystanie parkingów.
Docelowo w pobliżu hali rozlokowane zostaną cztery parkingi. Na etapie projektu dwa z nich na pewno będą dedykowane wyłącznie osobom korzystającym z hali. W przypadku pozostałych, ich dostępność dla ogółu mieszkańców będzie uzależniona od wykorzystania dwóch pierwszych, przynajmniej do czasu wprowadzenia innych, kompleksowych rozwiązań kwestii parkowania na tym terenie.
Informacja, która pojawiła się ostatnio w formie ulotki, umieszczonej za wycieraczkami aut znajdujących się na parkingu przy hali, to jedno z dyskutowanych rozwiązań, które nie zostało ostatecznie wprowadzone. Dystrybucję ulotki należy uznać za niefortunną i przedwczesną. Odpowiedzialny za przygotowanie informacji pracownik GOSiR nie uzgodnił niestety tego działania ze swoim przełożonym.
Oczywistym jest także, że przed wdrożeniem jakichkolwiek rozwiązań, parking zostanie właściwie oznakowany oraz wyposażony w regulamin. Za całe zamieszanie pozostaje jedynie wszystkich zainteresowanych przeprosić.
Nowe parkingi będą budowane systematycznie. I tak, w pierwszym etapie, około III kwartału 2019 roku, powstaną dwa parkingi, łącznie na 160 miejsc. W kolejnych etapach pobudowane zostaną miejsca postojowe w pasie drogi ul. Sportowej, parking przed samym budynkiem, wykonane zostanie również utwardzenie terenu wzdłuż boiska, a w 2021 roku powstaną dodatkowe miejsca postojowe przy już istniejącym parkingu.
Dyrekcja GOSiR

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(6)

 • 11.03.2019 23:31  Odpowiedz na komentarz

  Do Mieszkaniec - przeczytaj jeszcze raz to oświadczenie ale powoli, na głos i ze zrozumieniem.
  Nie popełnia błędów ten co nic nie robi. BUdasz nie buduje to źle, buduje to też źle, błoto na miejscach parkingowych źle, poz-bruk też źle. To co mieszkańcu jest nieźle? dla mnie nieźle wychodzi tobie krytykowanie dla krytykowania

 • Do mieszkańca. Parking GOSIR u. A. Nie twój. Parkuj gdzie indziej. Ale pewnie byś miał daleko do DOMCIU!

 • Pracownik ma swego zwierzchnika - przełożonego. Kto jest głównym odpowiedzialnym za Gosir ?? Ta osoba powinna zostać pozwana do Sądu za: 1. ograniczanie miejsc postojowych, które są ogólnodostępne - konstytucyjne prawo do równouprawnienia. 2. Do Rzecznika Praw Klienta oraz Konsumenta i UoKik za lichwiarską opłatę. A cała sprawa w TV publicznej z wizerunkiem Prezydenta Budasza jak rządzi miastem.

 • 09.03.2019 12:55  Odpowiedz na komentarz

  MICIO ZAPOMNIAŁ że jedna hala stoi z 40 lat A PARKING POWSTAŁ dopiero za,, BUDASZA,,. NOWA HALA Z PARKINGIEM TEŻ. Korki są i będą. Bo samochodów W RODZINIE MICIO też pewnie ma kilka.

 • 08.03.2019 17:31  Odpowiedz na komentarz

  Przecież masz Kr.... Nie dwa Nowe. Tylko tacy jak ty tam zaraz parkuja. Przy blokach też są nowe. Nie taplasz się w błocie. Jakie obietnice? Ciągle ci mało. A ile ty dałeś Od SIEBIE.

 • 08.03.2019 08:14  Odpowiedz na komentarz

  Trzeba być kretynem aby budować hale i nie przewidzieć miejsc parkingowych. Teraz zabrać tereny zielone pod budowę parkingu. Może jeszcze zasypie jezioro. A wystarczyło postawić hale na peryferiach. Przy byle jakiej imprezie zakorkowane skrzyżowania, mieszkańcy nie mają gdzie parkować. Dałem się nabrać na obietnice wyborcze... To już się więcej nie powtórzy.

PODOBNE TEMATY
Remont wiaduktu im. ks. Jerzego Popiełuszki przesunięty w czasie! W przyszłości zostanie wyłączony z użytkowania Informujemy, że od poniedziałku 18 listopada wiadukt w ciągu ulicy Warszawskiej w Gnieźnie (DW 260)... Sobota, 16 listopada 2019
Wieczornica już 17 listopada w Szczytnikach Duchownych 17 listopada o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Szczytnikach Duchownych odbędzie się Wieczornica z okazji... Piątek, 15 listopada 2019
Koncert "Dla tej co nie zginęła" Co roku w listopadzie czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii, odzyskanie niepodległości... Piątek, 15 listopada 2019
Likwidacja GTBS-u - gdzie popełniono błąd? Likwidator odpowiada na nasze pytania Nie milkną echa afery z Gnieźnieńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego i bloku, który najpierw przeszedł... Czwartek, 14 listopada 2019