X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kryształowe Gwiazdy wręczone!

Poniedziałek, 4 marca 2019
  • Kryształowe Gwiazdy wręczone!

W Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której kolejne ?Kryształowe Gwiazdy? trafiły do rąk wielkopolskich policjantów i policjantek. Nagrodą wyróżniono 61 funkcjonariuszy, w tym 2 z gnieźnieńskiej jednostki, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy.

„Kryształowa Gwiazda” to szczególne wyróżnienie wręczane policjantom, którzy w swojej codziennej służbie lub poza nią, narażając swoje życie lub zdrowie, przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę warunków życia drugiego człowieka.

4 marca 2019 r. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, z udziałem licznie zaproszonych gości odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano tych funkcjonariuszy, którzy swoją postawą pokazali, czym są dla nich słowa roty ślubowania. „Kryształowe Gwiazdy” wręczył policjantom i policjantkom Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzejem Szarym. Listy gratulacyjne od Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna wręczył Dyrektor Gabinetu pan Michał Dembiński.

Podczas tegorocznej, czternastej już gali wyróżniono 61 stróżów prawa, z czego 8 otrzymało „Kryształową Gwiazdę ze wstęgą”. To wyróżnienie podkreślające fakt, że laureat uratował ludzie życie po raz kolejny.

Słowa wdzięczności i uznania dla policjantów padły z ust szefa wielkopolskich mundurowych, szefa policyjnych związkowców w Wielkopolsce oraz przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych, urzędów i instytucji na co dzień współpracujących z Policją oraz przełożonych wyróżnionych stróżów prawa.

"Kryształową Gwiazdą" zostało nagrodzonych 2 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, którzy w dniu 30 lipca 2018 roku, z polecenia dyżurnego KPP w Gnieźnie zostali wysłani na interwencję domową, gdzie miało dojść do próby samobójczej. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli mężczyznę, który miał owinięty wokół szyi kabel i wisiał na futrynie drzwi. Mundurowi natychmiast uwolnili osobę i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Po kilku minutach udało się przywrócić desperatowi funkcje życiowe.
 
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Śmigłowiec LPR zabrał kobietę znajdującą się w stanie zagrożenia życia Dzisiaj ok. godz. 18.40 do Trzemeszna zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podniebna... Piątek, 23 sierpnia 2019
Dozór policyjny, zakaz zbliżania i kontaktowania się, zarzut za stalking i groźby Zarzut stalkingu i gróźb karalnych usłyszał w komendzie w Gnieźnie 22-letni mężczyzna. Z ustaleń, jakie... Piątek, 23 sierpnia 2019
Kierowca osobówki sprawcą wczorajszego wypadku na drodze krajowej nr 15 W czwartek, 22 sierpnia, o godzinie 12.30 w Gnieźnie, na drodze krajowej nr 15 doszło do wypadku z udziałem... Piątek, 23 sierpnia 2019
Droga na Trzemeszno zamknięta co najmniej do rana! Holownik ma problem z wyciągnięciem wraków Droga Krajowa nr 15 między Gnieznem a Jankowem Dolnym będzie zamknięta co najmniej do rana. Holownik... Czwartek, 22 sierpnia 2019