Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

MKS PR URBIS lepszy od lidera. Ważne 3 punkty na trudnym terenie

Czwartek, 28 lutego 2019
  • MKS PR URBIS lepszy od lidera. Ważne 3 punkty na trudnym terenie

W środę MKS PR URBIS Gniezno pokonał na wyjeździe SMS ZPRP I Płock 27:24 (13:9). Dzięki temu triumfowi zespół prowadzony przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka awansował w tabeli I ligi kobiet gr. A na czwarte miejsce. To zwycięstwo jest rehabilitacją za ostatnią porażkę przed domową publicznością. Śmiało można stwierdzić, że nasze piłkarki ręczne wracają do walki o najwyższe cele!

Początek środowego spotkania układał się pomyślnie dla gnieźnianek. Już po czterech minutach prowadziły 3:0. Później wyższy bieg wrzuciły gospodynie i zdołały wyrównać. Rozpoczął się okres zaciętej rywalizacji, ze wskazaniem na MKS PR URBIS Gniezno. W 25. minucie ekipa z pierwszej stolicy Polski uzyskała pięciobramkową przewagę. Do szatni podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka schodziły natomiast z prowadzeniem 13:9.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry i wymiany ciosów. Miejscowe starały się odrobić straty, lecz nie były w stanie doprowadzić do wyrównania. Gorąco zrobiło się w 54. minucie, kiedy to po wspaniałej serii licealistki doskoczyły do MKS-u PR na jedną bramkę. Na szczęście kolejne trzy trafienia padły łupem gnieźnianek, a zainkasowała je po rzutach karnych Jagoda Linkowska, która wróciła do rywalizacji po kontuzji kostki.

Ostatecznie gnieźnieńska drużyna utrzymała prowadzenie do samego końca i po ostatniej syrenie mogła świętować zwycięstwo 27:24. To dobry prognostyk przed sobotnim spotkaniem z ChKS PŁ, które odbędzie się w hali im. Mieczysłwa Łopatki przy ulicy Sportowej 3. Jego początek o godz. 18:00.

Korzystając z okazji, dziękujemy sympatykom naszego klubu, którzy wybrali się do Płocka i wspierali zespół podczas starcia z liderem rozgrywek. Razem zainkasowaliśmy trzy punkty na trudnym terenie!

MKS PR URBIS Gniezno zagrał w składzie: Kobyłecka, Olejniczak - Bielińska (1), Nowicka (5), Niedzielska (1), Siwka (6), Sawicka (4), Chojnacka, Dolacińska, Bigoszewska-Jackowiak (1), Rachela, Walkowska, Linkowska (7), Łęgowska (2).
 
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 05.03.2019 16:40  Odpowiedz na komentarz

    W opisach z meczy pisze się sporo o z Zdobywcy BRAMEK. Nic natomiast o ciężkiej pracy w OBRONIE. A błąd w obronie to nie to samo co,, 5,,pudeł w ataku I ZDOBYTA,, 1,,!

  • 05.03.2019 15:11  Odpowiedz na komentarz

    Jak widzę dużo bramek zdobywają SAWICKA, Linkowska czasami skrzydłowe z Kontry. Pytam ten zespół MA,, kołowe,,? A może gra bez nich na,, CZTERY,, rozegrania.

PODOBNE TEMATY
Karczew zdobyty! J. Linkowska przekroczyła magiczną granicę W niedzielę piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno pokonały na wyjeździe MKS Karczew 30:29 (15:10).... Poniedziałek, 18 marca 2019
Wysokie zwycięstwo MKS PR URBIS Gniezno w starciu z ChKS PŁ! W sobotę MKS PR URBIS Gniezno wysoko pokonał przed domową publicznością ChKS PŁ 27:14 (12:8). Szczególnie... Niedziela, 3 marca 2019
Zainkasować kolejny triumf i piąć się w górę tabeli Po udanym występie w Płocku, czas na kolejny pojedynek z udziałem MKS-u PR URBIS Gniezno. Tym razem... Czwartek, 28 lutego 2019
Jagoda Linkowska pełna optymizmu. Jest znaczna poprawa! Jagoda Linkowska wraca do zdrowia po kontuzji kostki, jakiej doznała przy okazji ostatniego meczu MKS... Sobota, 23 lutego 2019