Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czym flower boxy górują nad klasycznymi bukietami?

Środa, 27 lutego 2019
  • Czym flower boxy górują nad klasycznymi bukietami?

Flower boxy od kilku lat święcą prawdziwe triumfy. Ich nowoczesny i efektowny wygląd upodobały sobie szczególnie kobiety, które marzą o otrzymaniu własnych kwiatów w pudełku. Flower boxy doskonale nadają się do wręczenia na każdą okazję, zarówno na tę bardziej oficjalną, jak i mniej. Atrakcyjny wygląd, bezobsługowość oraz przedłużona trwałość czynią z nich znacznie lepszą alternatywę dla klasycznych bukietów.

Flower boxy, czyli kwiaty w pudełku o przedłużonej trwałości
Wszyscy kochamy otrzymywać i wręczać cięte kwiaty. Ich piękny wygląd, świeżość oraz zapach są najlepszym zwieńczeniem każdej okazji oraz stanowi wspaniałą dekorację wnętrza. Cięte kwiaty są jednak mało trwałe - już po kilku dniach tracą świeżość i zaczynają nieestetycznie przekwitać. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku flower boxów!

Flower boxy to nowoczesne kompozycje florystyczne, których atutem jest przedłużona trwałość. Zawdzięczają ją specjalnej metodzie przygotowania. Na dnie tekturowego pudełka umieszczona jest specjalna gąbka nasączona wodą oraz preparatami florystycznymi, których zadaniem jest podtrzymywanie świeżości kwiatów. Dzięki temu, klasyczne róże w boxie pozostają świeże przez nawet dwa tygodnie od dnia ich wręczenia.

Całkowitym fenomenem pod względem trwałości są jednak wieczne róże, które także możemy spotkać we flower boxach. Wieczne róże są specjalnie spreparowane w taki sposób, aby utrzymywały swój atrakcyjny wygląd oraz świeżość przez nawet 24 miesiące od dnia ich przygotowania, co czyni z nich idealny prezent na wszystkie wyjątkowe okazje wymagające odpowiedniej oprawy florystycznej.

Flower boxy i ich minimalistyczna pielęgnacja

Ogromną zaletą nowoczesnych kwiatów w pudełku jest ich bezobsługowość. Róże umieszczone we flowerboxie nie wymagają bowiem przeniesienia do odpowiedniego wazonu, regularnej wymiany i uzupełniania wody ani przycinania łodyżek. Wszystko to dzięki specjalnej metodzie ich przygotowania oraz wyposażenia boxu we wszystko, co niezbędne żywym kwiatom do prawidłowego rozwoju oraz długiego zachowania świeżości.

Aby flower boxy jak najdłużej cieszyły nasze oczy swoim efektownym wyglądem należy jednak zadbać o ich umieszczenie z dala od źródeł ciepła (np. kominka czy kaloryferów). Nie należy także ustawiać pudełka z kwiatami w bliskim sąsiedztwie owoców, gdyż wytwarzane przez nie związki mogą przyspieszać przekwitanie kwiatów. Stopniowo usychające płatki oraz liście warto usuwać, aby cała kompozycja jak najdłużej prezentowała się świeżo oraz estetycznie.

Nowoczesne flower boxy także dla alergików!

Osoby cierpiące na alergie na pyłki kwiatowe nie mogą niestety cieszyć się pięknem świeżych, ciętych kwiatów. Ich obecność negatywnie wpływa bowiem na ich samopoczucie oraz może zaostrzać objawy alergii. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku nowoczesnych flowerboxów! Róże w pudełku pozbawione są bowiem alergizujących pyłków kwiatowych, co czyni z nich w pełni bezpieczny prezent, z którego uroków mogą korzystać także alergicy.

Partnerem artykułu jest Rose Du Chateau oferująca: flower boxy na RoseDuChateau.com
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wiosna i Wielkanoc z Akademią Kwiatów! Zamów dekorację z 20% rabatem! Nastała wiosna, a co za tym idzie - za chwilę Święta Wielkiej Nocy. Ten wyjątkowy czas, chociaż w tym... Czwartek, 26 marca 2020
Najpiękniejszy zaraz po Pannie Młodej, czyli jak dobrać odpowiedni bukiet ślubny? Bukiet ślubny jest bardzo istotnym dodatkiem podczas każdego ślubu. Widać go niemalże na każdym zdjęciu.... Piątek, 20 marca 2020
Planujesz ślub? Bez florysty ani rusz! Akademia Kwiatów to najlepsza firma w Gnieźnie! Każda Panna Młoda marzy o pięknym wystroju kościoła i sali. W spełnieniu tych marzeń pomoże Akademia... Sobota, 14 marca 2020
Dzień Kobiet? Tylko z Akademią Kwiatów! Panowie chcecie obdarować swoje kobiety pięknymi kwiatami? Zapraszamy do Akademii Kwiatów w Gnieźnie!... Czwartek, 5 marca 2020