moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Komendant Policji zaparkował na zakazie. Przyjął mandat

Wtorek, 26 lutego 2019
 • Komendant Policji zaparkował na zakazie. Przyjął mandat

Z jednej strony postawa Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie zasługuje na reprymendę, z drugiej szef mundurowych pokazał, że "przykład idzie z góry - nie ma równych i równiejszych" i przyjął mandat. W poniedziałek wieczorem jeden z naszych Czytelników sfotografował samochód należący do komendanta Policji, który zaparkował na zakazie.

Zdjęcie z komentarzem dotarło do nas w poniedziałek, w godzinach wieczornych. Jak relacjonował nasz Czytelnik, Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie podjechał cywilnym samochodem pod aptekę na ul. Warszawskiej i zaparkował w miejscu niedozwolonym (na zakazie). Po kilku minutach wrócił do pojazdu i odjechał. Odnosząc się do artykułu pt. „Kolejne auta z blokadami na kołach” i zawartego tam stwierdzenia: "Pamiętajcie: w przepisach nie ma czegoś takiego jak "tylko na chwilę."", poprosiliśmy Policję o komentarz w tej sprawie. Poniżej odpowiedź, którą bardzo szybko otrzymaliśmy:

W związku z prośbą o komentarz do załączonego zdjęcia informuję, że w pełni zgadzam się ze stwierdzeniem "w przepisach nie ma czegoś takiego jak tylko na chwilę". Właściciel auta zaparkował je w miejscu niedozwolonym, o czym nie wiedział. Następnie poszedł do apteki, wrócił i odjechał. Wszystko trwało około 3 minuty. W związku z popełnionym wykroczeniem kierujący pojazdem przyjął dzisiaj mandat karny zgodnie z taryfikatorem w wysokości 100 złotych oraz został mu przypisany 1 punkt karny.
pozdrawiam
asp. sztab. Anna Osińska
Komenda Powiatowa Policji
w Gnieźnie

Z jednej strony więc komendant zasłużył na małą „naganę” za parkowanie na zakazie, z drugiej natomiast warto zauważyć, że bezproblemowo przyznał się do popełnionego wykroczenia i przyjął mandat zgodnie z taryfikatorem.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(16)

 • Jak można zostać komendantem i dostać prawo jazdy jeśli nie wie się, że w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania i przejścia dla pieszych nie można parkować? Jeśli ten Pan nie zna podstaw to jak może kierować ludźmi którzy to prawo EGZEKWUJĄ? Zabrać dodatki i ZDEGRADOWAĆ na miesiąc na posterunkowego.

 • ,, Właściciel auta zaparkował je w miejscu niedozwolonym, o czym nie wiedział. '' Jak to nie wiedział, skoro na zdjęciu wyraźnie widać za nim znak, który zakazuje parkowania. Komu tą ciemnotę chce wcisnąć ?

 • 28.02.2019 08:56  Odpowiedz na komentarz

  Zdarzenie typowe dla każdego w tym mieście. Potrzeba chwili w dodatku ratującej zdrowie i problem gdzie postawić auto. W Gnieźnie nie rozwiązuje się problemu braku miejsc w centrum tylko podwyższa ceny i rozbudowuje strefę nie patrząc na tego typu bolączki jak na fotce. Na miejscu komendanta bym pozwał miasto o zwrot kasy za ten mandat. To nie jest przyjazne miasto.

  28.02.2019 12:11

  CCXXCVCXC > człowieku-ty chyba nie wiesz co piszesz,bo chyba nie masz pojęcia co oznacza to,że Gniezno jest opanowane przez sitwę której POLICJA JEST CZŁONKIEM a wszystko za kulisami wspierane przez prokuraturę poprzez umarzanie śledztw !!! Gniezno to jest białoruskie miasto-podobnie jak ZABREJZOWANY JEST INOWROCŁAW !!! Otwórzcie oczy Gnieźnianie,bo znów idą wybory!!!

 • dokładnie na wysokości zaparkowanego samochodu jest właśnie apteka!

 • 27.02.2019 18:43  Odpowiedz na komentarz

  a gdzie tam jest apteka bo nie widzę na tej fotce ?

  27.02.2019 20:50

  W tym miejscu jest apteka od kiedy tylko pamiętam, od zawsze!

 • 27.02.2019 09:46  Odpowiedz na komentarz

  Tak jak napisała jedna osoba,,nie poszedł na piwo" Jeśli nam się zdarzy zaparkować na chwilę na zakazie to jakoś sami sobie zdjęć nie robimy i nie wysyłamy do policji po mandat.
  Zacznijmy od siebie.
  Pozdrawiam

 • 27.02.2019 08:27  Odpowiedz na komentarz

  Zaparkował na zakazie i zapłacił, też mi sensacja, w końcu rządzi PIS. jest fotka , ktoś jego widział , głupi by był gdyby się nie przyznał i nie przyjął mandatu a wy tu niedługo bohatera z niego zrobicie. no i to tłumaczenie że zaparkował w niedozwolonym miejscu o czym nie wiedział , spróbujcie tak powiedzieć policjantowi jak was przyłapie na takim wykroczeniu.

 • 26.02.2019 19:37  Odpowiedz na komentarz

  Ale mi afera tez tam sie Zatrzymuje i co takiego. Z niczego problem robicie. na piwo Nie poszedl tylko do apteki.

  27.02.2019 11:14

  Bezczelne kłamstwo że Komendat poszedł do apteki w miejscu niedozwolonego parkowania,z mapy Gniezna nie widać w promieniu paruset metrów umiejscowienia najbliższej apteki i to na ulicy Warszawskiej, nie mówiąc już o innych ulokowaniach na innych ulicach. Ta chwila to jedna kpina z czytelników, świadczy o postawie i ignorancji która nie jest przykładem dla innych użytkowników dróg.

 • Teraz beda konsekwencje postepowanie dyscyplinarne i z prwnoscia brak awansow.Kazdy policjant powinien postepowac etycznie tym bardziej pan komendant ciekawe co na to jego przelozony?

 • tERAZ TRZEBA OTOCZYĆ OCHRONĄ Z POZA gNIEZNA TEGO WSPANIAŁEGO,ODWAŻNEGO cZYTELNIKA,BO MOŻE GO SPOTKAĆ LOS DZIAŁACZA sTOWARZYSZENIA-lESZKA lESZCZYŃSKIEGO,KTÓREGO W LISTOP.NOC 2013 ODURZONEGO ZAMKNĘLI W WYZIĘBIONEJ CELI ARESZTU kpp-CUDEM NIE ZMARŁ.pOTEM CHCIELI ZNISZCZYĆ GO NA dZIEKANCE.oFICER DYŻ Z TEJ NOCY AWANSOWAŁ I KOMENDANCIKUJE K/gNIEZNA. tAKĄ TO ETYKĘ MOGĄ MIEĆ TYLKO MILICYJNI STRÓŻE PRAWA.

 • 26.02.2019 13:57  Odpowiedz na komentarz

  "Właściciel auta zaparkował je w miejscu niedozwolonym, o czym nie wiedział."
  tO ZNACZY, ŻE KOMENDANT NIE ROZPOZNAJE ZNAKÓW, CZY TEŻ JEST TAM ZŁE OZNAKOWANIE?

 • 26.02.2019 13:53  Odpowiedz na komentarz

  "Właściciel auta zaparkował je w miejscu niedozwolonym, o czym nie wiedział"
  A znaków nie widział??? Pierwszy dzień był w gnieźnie??

 • 26.02.2019 13:46  Odpowiedz na komentarz

  Szacun za odwagę redaktor!

PODOBNE TEMATY
26-latka za kradzież w warunkach recydywy może trafić na 7,5 roku za kratki Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 26-latkę, którą podejrzewają o kradzież z jednego... Piątek, 18 września 2020
Odnalazły się skradzione rowery. Policja szuka właścicieli Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie podczas wykonywania czynności służbowych zabezpieczyli... Piątek, 18 września 2020
Ciężarówka wpadła do wykopu na ul. Franciszkańskiej Od czwartku na ul. Franciszkańskiej w Gnieźnie można zobaczyć ciężarówkę, która częściowo osunęła się... Piątek, 18 września 2020
Wjechał w Biedronkę przy ul. Paczkowskiego W czwartek, w godzinach popołudniowych służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że... Piątek, 18 września 2020