moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Roztańczone" Mistrzostwa Powiatu za nami!

Środa, 20 lutego 2019

Dzisiaj w nowej sali gimnastycznej przy ul. Sobieskiego 20 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku I Innych Formach Tanecznych. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu, Łukasz Kaszyński.

Uczniowie Ekonomika Gabrysia Winkiel i Kacper Przybylski przywitali wszystkich zaproszonych gości, a wśród nich szanowne Jury, inspektora Wydziału Edukacji i Sportu Tomasza Pokładeckiego, przedstawiciela Wydziału Promocji Roberta Bazułkę, przedszkolaki z Przedszkola nr 17 wraz z opiekunkami oraz Sławomira Wierzelewskiego, dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie.

Tancerze i tancerki mieli okazję zaprezentować się przed publicznością w trzech kategoriach: solo, duety i kategoria do dziesięciu. Każdy z występów został oceniony przez profesjonalne jury, w którego skład wchodzili: założycielka i instruktorka odnoszącego sukcesy na całym świecie artystycznego Zespołu Świerszcze w Trzemesznie Danuta Szreder; instruktorka i właścicielka najlepszej szkoły tanecznej w Gnieźnie: Studio Tańca i Ruchu „Euforia” Joanna Szymczak Imbierowicz; instruktorka tańca Miejskiego Ośrodka Kultury, tancerka grupy salsowej „Los Locos” oraz tancerka grupy tanecznej „30+Super Dragon” Paulina Lewandowska; była tancerka grupy tanecznej „Arabeska” a obecnie tancerka w grupie tanecznej „30+Super Dragon” i artystka Marta Puk; tancerz grupy salsowej „Los Locos” i zespołu tańca ludowego „Gniezno”, finalista Kalejdoskopu Talentów w roku 2017, student AWF kierunek: taniec w kulturze fizycznej oraz absolwent ZSEO Krystian Wojciechowski.

W każdej kategorii oceniano: estetykę stroju, estetykę ruchu, choreografię, muzykę + ruch, synchronizację ruchu w zespole (nie dotyczy kategorii solo) oraz stopień trudności wykonywanych elementów.

Po występach solowych zaprezentowali swoje umiejętności finaliści gnieźnieńskiego „Mam Talent Przedszkolaków”, starszaki z przedszkola nr 17 „Piastowska Gromada.” Wspaniały występ patriotyczny przygotowały ze swoimi podopiecznymi: Karolina Bręklewicz, Barbara Kujawska i Małgorzata Konowalska.

Podczas narady jury, uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych Agata Kubiak i Klaudia Michalak umiliły czas swoim śpiewem. Obie są finalistkami Voice of Ekonomik. Klaudia wydała swój debiutancki singiel, który promowała dwa dni wcześniej.

Na zakończenie ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie medale i statuetki wręczała pani Danuta Szreder oraz pan Tomasz Pokładecki.

Obsługę muzyczną zapewnili uczniowie Maciej Jaskulski i Paweł Miechowicz. Fotografowaniem zajęły się uczennice: Paula Kluczyńska i Natalia Lisiecka, wszystko na „taśmie” filmowej zapisał Filip Smusz. Współorganizatorkami były nauczycielki wychowania fizycznego Joanna Olszewska-Kowalska i Wioletta Nowaczyk z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie.

Organizatorki dziękują wszystkim osobom, które pomogły w organizacji mistrzostw i zapraszają tancerki i tancerzy na mistrzostwa za rok.
 
Wyniki w poszczególnych kategoriach:
Kategoria solo:
I miejsce: Weronika Modrzejewska - II LO Gniezno
II miejsce: Julia Kossakowska - II LO Gniezno   
III miejsce: Angelika Bosacka - I LO Gniezno

Kategoria duet:
I miejsce: Julia Kossakowska, Vanessa Kubejko - II LO Gniezno
II miejsce: Marianna Sytek, Jakub Wośkowiak - II LO Gniezno
III miejsce: Paulina Paluch, Sandra Strzelińska - II LO Gniezno

Kategoria do dziesięciu osób:
I miejsce: Oliwia Labiak, Julia Kossakowska, Vanessa Kubejko - II LO Gniezno
II miejsce: Klaudia Kasprowiak, Nadia Stefańska, Olga Strzębała - ZSEO Gniezno
III miejsce: Kamila Adamska, Jagoda Dolacińska, Julia Frąckowiak, Sandra Kordela, Martyna Masłowska, Dominika Wardęcka - III LO Gniezno

Ponadto jury przyznało trzy statuetki za osobowość taneczną. Otrzymały je: Klaudia Kasprowiak i Weronika Cabanek z ZSEO w Gnieźnie oraz Agata Adamczyk z II LO w Gnieźnie.
 
tekst: Informacja prasowa
foto: Paula Kluczyńska, Natalia Lisiecka, Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Konkurs fotograficzny "Odkryj walory przyrodnicze powiatu" Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego ogłasza konkurs fotograficzny pn. "Odkryj walory przyrodnicze powiatu",... Środa, 24 czerwca 2020
Spotkanie Lewicy z Prezydentem Budaszem Sojusz Lewicy Demokratycznej na Konwencji Wyborczej w 2018 r. przed wyborami samorządowymi przekazał... Środa, 10 czerwca 2020
Polityczna Niespodzianka - komentarz posła Tadeusza Tomaszewskiego Publiczne poparcie przez Pana Prezydenta Tomasza Budasza kandydata na Prezydenta RP Pana Szymona Hołownię... Czwartek, 4 czerwca 2020
Młodzież zabrała głos w sprawie faszystowskich symboli Młodzież z Gniezna zabrała głos w sprawie zniszczenia m.in. Latarni na Wenei. Przypomnijmy, że w tym... Poniedziałek, 18 maja 2020