X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Roztańczone" Mistrzostwa Powiatu za nami!

Środa, 20 lutego 2019

Dzisiaj w nowej sali gimnastycznej przy ul. Sobieskiego 20 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku I Innych Formach Tanecznych. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu, Łukasz Kaszyński.

Uczniowie Ekonomika Gabrysia Winkiel i Kacper Przybylski przywitali wszystkich zaproszonych gości, a wśród nich szanowne Jury, inspektora Wydziału Edukacji i Sportu Tomasza Pokładeckiego, przedstawiciela Wydziału Promocji Roberta Bazułkę, przedszkolaki z Przedszkola nr 17 wraz z opiekunkami oraz Sławomira Wierzelewskiego, dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie.

Tancerze i tancerki mieli okazję zaprezentować się przed publicznością w trzech kategoriach: solo, duety i kategoria do dziesięciu. Każdy z występów został oceniony przez profesjonalne jury, w którego skład wchodzili: założycielka i instruktorka odnoszącego sukcesy na całym świecie artystycznego Zespołu Świerszcze w Trzemesznie Danuta Szreder; instruktorka i właścicielka najlepszej szkoły tanecznej w Gnieźnie: Studio Tańca i Ruchu „Euforia” Joanna Szymczak Imbierowicz; instruktorka tańca Miejskiego Ośrodka Kultury, tancerka grupy salsowej „Los Locos” oraz tancerka grupy tanecznej „30+Super Dragon” Paulina Lewandowska; była tancerka grupy tanecznej „Arabeska” a obecnie tancerka w grupie tanecznej „30+Super Dragon” i artystka Marta Puk; tancerz grupy salsowej „Los Locos” i zespołu tańca ludowego „Gniezno”, finalista Kalejdoskopu Talentów w roku 2017, student AWF kierunek: taniec w kulturze fizycznej oraz absolwent ZSEO Krystian Wojciechowski.

W każdej kategorii oceniano: estetykę stroju, estetykę ruchu, choreografię, muzykę + ruch, synchronizację ruchu w zespole (nie dotyczy kategorii solo) oraz stopień trudności wykonywanych elementów.

Po występach solowych zaprezentowali swoje umiejętności finaliści gnieźnieńskiego „Mam Talent Przedszkolaków”, starszaki z przedszkola nr 17 „Piastowska Gromada.” Wspaniały występ patriotyczny przygotowały ze swoimi podopiecznymi: Karolina Bręklewicz, Barbara Kujawska i Małgorzata Konowalska.

Podczas narady jury, uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych Agata Kubiak i Klaudia Michalak umiliły czas swoim śpiewem. Obie są finalistkami Voice of Ekonomik. Klaudia wydała swój debiutancki singiel, który promowała dwa dni wcześniej.

Na zakończenie ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie medale i statuetki wręczała pani Danuta Szreder oraz pan Tomasz Pokładecki.

Obsługę muzyczną zapewnili uczniowie Maciej Jaskulski i Paweł Miechowicz. Fotografowaniem zajęły się uczennice: Paula Kluczyńska i Natalia Lisiecka, wszystko na „taśmie” filmowej zapisał Filip Smusz. Współorganizatorkami były nauczycielki wychowania fizycznego Joanna Olszewska-Kowalska i Wioletta Nowaczyk z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie.

Organizatorki dziękują wszystkim osobom, które pomogły w organizacji mistrzostw i zapraszają tancerki i tancerzy na mistrzostwa za rok.
 
Wyniki w poszczególnych kategoriach:
Kategoria solo:
I miejsce: Weronika Modrzejewska - II LO Gniezno
II miejsce: Julia Kossakowska - II LO Gniezno   
III miejsce: Angelika Bosacka - I LO Gniezno

Kategoria duet:
I miejsce: Julia Kossakowska, Vanessa Kubejko - II LO Gniezno
II miejsce: Marianna Sytek, Jakub Wośkowiak - II LO Gniezno
III miejsce: Paulina Paluch, Sandra Strzelińska - II LO Gniezno

Kategoria do dziesięciu osób:
I miejsce: Oliwia Labiak, Julia Kossakowska, Vanessa Kubejko - II LO Gniezno
II miejsce: Klaudia Kasprowiak, Nadia Stefańska, Olga Strzębała - ZSEO Gniezno
III miejsce: Kamila Adamska, Jagoda Dolacińska, Julia Frąckowiak, Sandra Kordela, Martyna Masłowska, Dominika Wardęcka - III LO Gniezno

Ponadto jury przyznało trzy statuetki za osobowość taneczną. Otrzymały je: Klaudia Kasprowiak i Weronika Cabanek z ZSEO w Gnieźnie oraz Agata Adamczyk z II LO w Gnieźnie.
 
tekst: Informacja prasowa
foto: Paula Kluczyńska, Natalia Lisiecka, Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Doceniamy nasze, czyli Festiwal Dziedzictwa Kulturowego Gniezna FYRTEL po raz piąty Trudno o lepszy początek. FYRTEL rozpoczął się wernisażem wystawy zdjęć coraz bardziej rozpoznawalnego... Wtorek, 3 grudnia 2019
Kolejna wystawa fotografii w eSTeDe W czwartek, w Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie odbył się wernisaż prac fotograficznych pod... Sobota, 30 listopada 2019
Spektakl muzyczny: REPUBLIKA.MAANAM Zapraszamy Państwa na spektakl muzyczny inspirowany muzyką i tekstami dwóch legendarnych polskich grup... Wtorek, 12 listopada 2019
"Kwantechizm czyli klatka dla ludzi" - spotkanie z Andrzejem Draganem już dzisiaj Dzisiaj (12 listopada) o godz. 18.00 w Starym Ratuszu odbędzie się spotkanie z Andrzejem Draganem, autorem... Wtorek, 12 listopada 2019