Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ul. Składowa w Gnieźnie zostanie zamknięta! Winna jest firma, która nie wywiązała się z umowy!

Środa, 20 lutego 2019
  • Ul. Składowa w Gnieźnie zostanie zamknięta! Winna jest firma, która nie wywiązała się z umowy!

Już niebawem ul. Składowa w Gnieźnie zostanie zamknięta dla ruchu. Wszystko ze względu na zły stan nawierzchni. Miasto Gniezno zawarło umowę z firmą PKB Inwest Budowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Ta jednak nie wywiązała się ze zobowiązania.

Firma PKB Inwest Budowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, która zawarła umowę z miastem na przebudowę ul. Składowej, nie wywiązała się ze zobowiązań. Tym samym firma nie dotrzymała również słowa danego mieszkańcom. Na otwarciu Galerii Piastovej Prezydent Tomasz Budasz mówił: „Ta część na pewno zyska. Zyskają mieszkańcy, zyska infrastruktura. Teren jest dosyć skomplikowany, bo właścicieli mamy kilku. Jest droga wojewódzka, czyli ul. Witkowska, teren prywatny - PKB i Napollo i jest droga miejska, czyli ul. Składowa oraz droga powiatowa, czyli ul. Wrzesińska. Mamy deklarację do miliona złotych właśnie z firmy Napollo na inwestycję, a więc 1/3, mamy deklarację marszałka województwa też do miliona złotych w ulicę Witkowską, mamy również deklarację PKB Inwest na 600 tys. zł. My, jako miasto, dołożymy brakującą kwotę. Ulica Składowa zyska przebudowę - nowa nawierzchnia, chodniki, włączenie do ronda, które zostanie poszerzone. Ulica Witkowska też będzie miała fragment wyodrębnionego lewego pasa. To było coś, o co walczyliśmy półtora roku, o co zabiegał mój zastępca - Jarek Grobelny. Takie galerie pewnie będę powstawały jeżeli plan zagospodarowania to dopuszcza. Myślę, że rozwiązania komunikacyjne rozpoczną się w tym, a zostaną sfinalizowane w 2019 roku.

Taki stan rzeczy mocno uderzy w jednego z wiodących dostawców węgla w naszym regionie, firmę Carbon. To główna droga dojazdowa do tego przedsiębiorstwa. Za marketem Brico Marche planowana jest budowa stacji paliw. Ta inwestycja zapewne stanie teraz pod znakiem zapytania. Sama Galeria Piastova posiada jeszcze wjazd od ul. Witkowskiej, jednak mieszkańcy woleli dogodniejszy dostęp do parkingu właśnie od ul. Składowej. Zaistniała sytuacja prawdopodobnie wpłynie bardzo negatywnie na ruch w samym centrum handlowym, bowiem wjazd - a tym bardziej wyjazd - na korkującą się ul. Witkowską nie będzie prosty i przyjemny.

Mieszkańcy tej części miasta już zapowiadają protesty. Nie mamy pretensji do władz miasta - mówi jeden z mieszkańców sąsiadujących z Galerią Piastova. Nie sprzeciwialiśmy się także budowie galerii w naszym sąsiedztwie, ale Ci ludzie po prostu nas oszukali. Zamkną nam przez nich ulicę Składową? To my im w nocy wywalimy wywrotkę piachu na wjazd od ul. Witkowskiej. Zapłacę mandat. Stać mnie. Zobaczymy ile Galeria straci. A jak nie wywrotkę piachu, to auta nam się zepsują na wjeździe. Mi, tutaj jeszcze kilku sąsiadom. Powiecie, że jesteśmy cwaniakami czy złośliwi? Tak - jesteśmy jak wymaga tego od nas sytuacja! Mało, że trzy mosty zamknięte, to przez tych kłamców zamkną ulicę Składową! Banda nierobów w garniturach. Okłamali nas. Niech zapomną o jakichkolwiek rozbudowach galerii.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Mapy Google

Napisz komentarz

Komentarze(27)

  • nie dość, że już teraz popołudniu mieszkańcy stoją w korkach przez zamknięte trzy mosty to jeszcze chcą zamknąć kolejną ulicę. I tak większość ulic w mieście jest dziurawa to może zamknąć wszystkie dziurawe. A Może tak przestać płacić za komunikację miejską skoro i tak się stoi a nie jedzie. Z niektórych lokalizacji prędzej można się przespacerować do miasta i z powrotem.

  • 21.02.2019 18:40  Odpowiedz na komentarz

    Najlepsze jest to że cała Polska walczy ze smogiem i zanieczyszczeniem środowiska a nasze baranki postanowili uruchomić wąskotorówkę która będzie smrodzic żadnych zysków nie przyniesie bo kursy tylko do wiktoryjki. Śmiech i jeszcze raz smiech

  • dziury to są od ciężarówek a nie osobowych to dlaczego klienci mają cierpieć

  • W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI MIASTA JEST WIELE ZDEGRADOWANYCH ULIC I CHODNIKÓW KTÓRE OD WIELU LAT CZEKAJĄ NA REMONTY MOŻE TERAZ DOCZEKAMY SIĘ TEŻ ICH POZAMYKANIA

  • 20.02.2019 21:11  Odpowiedz na komentarz

    najważniejsze ZE PREZYDENT MIASTA GNIEZNA MA ŁADNE WIDOKI NA PARKI I SWOJE WYMYŚLANE BZDURY A RESZTA MIASTA ZA MOSTEM MA GDZIEŚ,POWINNI GO ROZLICZYĆ ZA NIEGOSPODARNOŚĆ I NA BRUK.

    21.02.2019 11:50

    WYBORCA-dobrze piszesz tylko nie realnie jak dziecko. W paźdz.2018 były wybory i społeczeństwo wybrało Koalicję Ubywatelską więc mamy dopiero początki szamba białoruskiego w Gnieźnie.
    Teraz przez 4 lata WYBRANI TOWARZYSZE BĘDĄ NAS MIELI W SAMYM ŚRODKU SWOICH 4-LITER !!!
    Tylko ludzie o poglądach Narodowo-Patriotycznych mogą uratować Polskę.Zapamiętajcie to barany gnieźnieńskie na następne wybory.

  • 20.02.2019 20:52  Odpowiedz na komentarz

    a jak tam jest wożony ten węgiel to droga się nie niszczy ?

    21.02.2019 09:06

    A węgiel jest włożony nadal mostem i są łamane przy tym przepisy bo jest ograniczenie do 20 t A taki samochód ma i nawet 40T więc się dziwię, że jeszcze żadnej kary nie dostali

  • 20.02.2019 20:42  Odpowiedz na komentarz

    zamknąć i już.

  • 20.02.2019 20:41  Odpowiedz na komentarz

    No i co z tego, że mają ją zamknąć?

  • 20.02.2019 19:44  Odpowiedz na komentarz

    Może przy okazji rozwiązać problem komunikacji i przedłużyć składową do trzech mostów?
    Firma HANDLUJĄCa węglem w centrum miasta JEST też winna pogorszenia nawierzchni... powinna zostać przeniesiona. W planach jest kolejny wielki market z meblami przy składowej- to drogi też nie poprawi. A jeżdżąc po tej ulicy trzeba uważać nie tylko na wyrwy w drodze ale na pieszych też bo Nie mają chodnika.

  • No i mamy co Chciało WIĘKSZOŚĆ wyborców. PO rządzi. Miasto jeden wielki korek. Ulica SKŁADOWA czy Kokoszki to efekt ustawiania królików w mieście...

    21.02.2019 09:09

    Do póki nie zmienia się rządy w mieście to będzie jak jest. TBS do dziś nie został rozliczony pytam się dlaczego?? A odpowiedź jest prosta bo po co, szpital jest ważniejsza sprawa do nagłośnienia

    20.02.2019 21:54

    To PO-budzikowe i PO-gruchowe bagno w Gnieźnie było łatwe do przewidzenia.Jeszcze niebawem dobiją Szpital więc nawet babcie i dziadki pakować manatki i von z tąd. Czy winne jest TĘPE społeczeństwo Gniezna?Tak by to wyglądało ale prawda o tragedii Gniezna jest inna. To TĘPY PiS oszukał społeczeństwo,które nie miało na kogo głosować! SLD,PiS i PO to w Gnieźnie JEDNO WIELKIE SZAMBO i ZŁO !!!

  • 20.02.2019 17:55  Odpowiedz na komentarz

    Aha, czyli jacyś kolesie nie wywiązują się z umowy, a mieszkańcy mają tkwić korkach. Taki to prezent od tzw. Prezydenta Tomasza Budasza dostaniemy.

  • 20.02.2019 15:29  Odpowiedz na komentarz

    Koń jaki jest, każdy widzi - pisał chmielowskiparafrazującbudasz i jego administracja jakie są, każdy widzi

  • 20.02.2019 15:25  Odpowiedz na komentarz

    no to nam budasz chce zafundować komunikacyjny armagedon. brawo, tak trzymać towarzyszu.

  • To co robi budasz to społeczny bolszewizm w czystym wydaniu. Za winy przedsiębiorcy konsekwencje mają ponieść mieszkańcy Gniezna? Jeżeli pan sobie nie radzi panie budasz z rządzeniem tym miastem to może znajdzie pan pracę na zmywaku w GB. Jak trzeba kasy na rozbuchany przerost zatrudnienia w urzędzie miejskim to bach - podwyżkę opłat za parkowanie.
    A jak dziurawa drodze to najlepiej drogę zamknąć.

  • 20.02.2019 15:01  Odpowiedz na komentarz

    SkŁadowa to dziura na dziurze !
    Zamknąć póki żaden samochód nie stracił zawieszenia !!!

  • 20.02.2019 14:45  Odpowiedz na komentarz

    i to jest dobry pomysł jak są dziury to zarządca zamyka ulicę i ma spokój

  • A ja przypominam mieszkańcom, że kilka lat temu była obietnica z ramienia p. Wojciecha Krawczyka, że znajdą się pieniądze na zrobienie ronda w ciągu 5 lat A jak się nie mylę to minęło już dawno temu A ronda jak nie ma tak nie ma. No cóż ostatnio nawet i w telewizji się nasmiewali z naszego ronda.

    20.02.2019 16:23

    Słowa Krawczyka były mnie warte niż szczekanie psa przy budzie.Otworzył oddz.Solidarnej Polski w GNZ i szczekał o tablicach dealerskich dla autokomisów,o uratowaniu targowiska przed remontem i garażem podziemnym.Wykiwał członków tego Oddz.SP,bo wyszczekał sobie fuchę w UM w budzie po p.Landowskiej.W wyborach samorz.pchał się jeszcze do kiełbasy ale dzięki Bogu ludzie rozpoznali jego szczekanie.

    20.02.2019 14:42

    może [po to zamykają te ulice żeby się nazywało że tam nie ma ronda i nie muszajego robic

  • Hola hola, najpierw trzy mosty. Zamknięcie składowej podbije korki na Witkowskiej.

  • jEŻELI KTOŚ CZYTA TE KOMENTARZE TO W IMIENIU KIEROWCÓW PROSZĘ O WYPELNIENIE DZIUR W POBOCZU NA DRODZE PROWADZĄCEJ Z sZCZYTNIK DUCHOWNYCH DO WIERZBICZAN. nA PIERWSZYM ŁUKU OD SZCZYTNIK TO MOŻNA PÓŁ SMOCHODU ZOSTAWIĆ TAKA JEST DZIURA.

  • kiedy pozamykacie część ulic na Grunwaldzkim i słynną ulicę Kokoszki ?

  • 20.02.2019 10:01  Odpowiedz na komentarz

    Brawo Panie Pawle! Myślę, że blokada wjazdu do Galerii skutecznie przyspieszy remont składowej.

PODOBNE TEMATY
Radni Koalicji dla Pierwszej Stolicy poparli zakaz zainicjowany przez PiS Podczas Sesji Rady Miasta Gniezna głosowano uchwałę zmieniającą zeszłoroczną decyzję samorządowców o... Środa, 26 czerwca 2019
Czy radni zniosą absurdalny zakaz sprzedaży alkoholu? Już w środę podczas Sesji Rady Miasta Gniezna samorządowcy będą głosować nad uchwałą, która ma znieść... Wtorek, 25 czerwca 2019
Tor do pitbike i scena plenerowa na obrzeżach miasta powstaną w ramach Budżetu Obywatelskiego Znane są już projekty, które zwyciężyły w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna.... Piątek, 21 czerwca 2019
Komunikat dot. prac nocnych przy ul. Pod Trzema Mostami W związku z realizacją ostatniego etapu projektu "Rozbudowa układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami... Piątek, 21 czerwca 2019