X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Poniedziałek, 18 lutego 2019
  • Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 18 do 24 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Wzorem lat ubiegłych, obok szeregu instytucji pomocowych, również Policja włączy się w realizację tego przedsięwzięcia.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane przez różnego rodzaju instytucje zaangażowane w akcję. W związku z tym informujemy, iż w dniach od 18 do 24 lutego 2019 roku w budynku Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przy ul. Jana Pawła II 2 funkcjonariusze poszczególnych komórek organizacyjnych udzielać będą porad i pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw. Osoby zainteresowane zapraszamy od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00 do 14.30.

Osoby potrzebujące wsparcia lub porady prawnej zachęcamy do skorzystania z pomocy. Pamiętajmy, każdy ma prawo zmienić swoje życie.

Widzisz przemoc - zareaguj! Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, skorzystaj z bezpłatnej informacji na terenie Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie ul. Jana Pawła II 2 w ramach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".
 
DYŻURY FUNKCJONARIUSZY:
w dniach 18 - 24 lutego 2019 r. w godz. 8.00-14.30
Naczelnicy i funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przyjmować będą zainteresowane osoby - osoby pokrzywdzone przestępstwem w godzinach urzędowania na terenie jednostki przy ul. Papieża Jana Pawła II 2.

w dniach 18 - 22 lutego 2019 r.
Komendanci Komisariatów (Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno i Witkowo) udzielać będą wymienionym osobom porad w godzinach urzędowania w swoich jednostkach.

Funkcjonariusze udzielać będą informacji prawnych, praktycznych porad dotyczących praw jakie przysługują osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
 
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Pożar sadzy w kominie W nocy z wtorku na środę, o godz. 1.30 strażacy zostali wezwani do pożaru sadzy w kominie w Zdziechowie.... Czwartek, 19 września 2019
Okradł stragan na targowisku! Grozi mu do 10 lat więzienia Włamał się do straganu na terenie targowiska miejskiego w Gnieźnie. Zatrzymany usłyszał już zarzut.... Środa, 18 września 2019
Uwaga na oszustów! Podają się z funkcjonariuszy CBŚP Na terenie naszego powiatu doszło do kilku przypadków podszywania się za funkcjonariusza Centralnego... Środa, 18 września 2019
Cieżarówka zakończyła jazdę w rowie Dzisiaj ok. godz. 18.30 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku ciężarówki na drodze krajowej... Wtorek, 17 września 2019