Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dron podwodny szukał topielca

Niedziela, 17 lutego 2019
  • Dron podwodny szukał topielca

16 lutego, wykorzystując "wiosenną" pogodę, strażacy z OSP Witkowo udali się na plażę do Wiekowa, na drugie w tym miesiącu ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego. Tym razem tematem ćwiczeń była nauka podstawowej obsługi drona podwodnego.

Jest to nowe urządzenie w jednostce OSP Witkowo. Pozwala ono „zajrzeć” pod wodę bez konieczności nurkowania. Umożliwia podjęcie działań podwodnych jeszcze przed przybyciem na miejsce specjalistycznej grupy wodno-nurkowej (na nasz rejon w razie potrzeby dysponowana jest jedna z dwóch grup: z Poznania lub Konina).

Do ćwiczeń wykorzystano plażę w Wiekowie, miejsce dogodne do tego celu ze względu na wykonany przez lokalne morsy dość duży przerębel.

Były to pierwsze ćwiczenia z tego zakresu. Wnioski są takie, że aby dobrze poznać to urządzenie i móc je efektywnie wykorzystać w czasie działań, jedne ćwiczenia nie wystarczą. Każdy z potencjalnych operatorów maszyny musi spędzić kilka-kilkanaście godzin trenując płynne opanowanie dronem.
 
źródło: OSP Witkowo

Napisz komentarz

Komentarze(13)

  • 18.02.2019 21:09  Odpowiedz na komentarz

    Napewno szybciej znajdzie się topielca niż jakby mieli nurkować ( to więcej czasu zajmuje ) popieram bo dron uchwyci topielca a nurkowie już w to miejsce ZANURKUJą i wyjmą go a wy się zastanawiacie A czyje pieniądze ... To ma na celu szybciej znaleźć.. ale dla naszego kraju itd zawsze będzie w dupie źle się nikomu nie da dogodzić.

  • 18.02.2019 13:37  Odpowiedz na komentarz

    Taki tytuł to socjotechnika?!

  • Osp witkowo..przerost tresci i ambicji..marnotrastwo publicznych pieniedzy

  • 18.02.2019 09:09  Odpowiedz na komentarz

    Co cie to obchodzi kto i za czyje pIeniadZe ! Zainteresuj sie lepiej za czyje pieniadze kaczynsKi ChcE wybudowac nikomu nie pOtrzebne wiezowce w warszawie

  • 18.02.2019 04:10  Odpowiedz na komentarz

    Macie rację, w sumie po co strażakom taki drogi SPRZĘT? Dajcie im gumiaki i wędkę niech łowią topielca, na pożar wiadra z wodą, na wypadek apteczki z BIEDRONKI. I módlcie się żeby nie przyszło im was ratować

  • 17.02.2019 23:23  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie... Jesteście nienormalni pisząc takie głupie Komentarze! Jak pójdziesz do lekarza to będzie cię interesowało bardziej Czy ma piec, stetoskop Czy potrafi twój głupi łeb Wyleczyć??? Strażak to służba, byle laik nie ma w spodniach wystarczająco duzych JAj by narażać dla innych Swoje zdrowie i Życie sprzęt to zwiększona skuteczność i bezpieczeństwo.

  • 17.02.2019 22:54  Odpowiedz na komentarz

    OSP po prostu kupiło sobie zabawkę za publiczne pieniądze. I jeszcze chcą nowy piec i pomieszczenie socjalne. I frytki do tego?

  • No chyba lepiej jest się szkolić teraz niż podczas akcji POSZUKIWAwczej NA jeziorze...
    Głupiec myśli, że ma dość rozumu; mędrzec wie, jak wiele mu brakuje

  • Kto kupił to urządzenie? Za czyje pieniądze? Po co takie urządzie strażakom? Da się nim wyciągnąć topielca na powierzchnię? Jest skuteczniejsze od nurka? Ile kosztowało?

  • 17.02.2019 17:43  Odpowiedz na komentarz

    Czy to ta sama jednostka, która narzeka, że ma zepsuty piec i nie ma zaplecza socjalnego? Bawią się dronem, którego nie potrafią obsługiwać? Czy to urządzenie jest w stanie uratować człowieka? Wyciągnie go na powierzchnię?

    18.02.2019 00:54

    Właśnie są szkolenia żeby nauczyć się obsługiwać.. Zapraszam mondrali na szkolenie.. A nie madrowac się za biurka i filozofa udawać..

    17.02.2019 20:59

    Pomoże wcześniej znaleźć ofiarę , którą często szuka się godzinami . Wyciąganiem zajmą się jak mniemam LUDZIE.

  • Tytuł jak też skopiowana treść nie łączą się z inicjatywą OSP Witkowo o której traktuje ARTYKUŁ. Proszę wybaczyć ale wywoływanie sensacji w celu zwiększenia CZYTELNOŚCI i odsłon w taki sposób jest ŻENUJĄCE. Dlaczego nie napiszecie , ze w sobotę kilku strażaków wykradło rodzinom swój czas , by spotkać się na zbiórce szkoleniowej, że wyrazili altruistyczną postawę. wiem to się nie sprzeda

PODOBNE TEMATY
Zakaz stadionowy na 3 lata i 6 miesięcy ograniczenia wolności za odpalenie racy Mężczyzna, który w sobotę, 16 marca, podczas meczu Mieszka Gniezno z KKS Lech II Poznań odpalił racę... Niedziela, 24 marca 2019
Zginął młody, ambitny człowiek. To był nieszczęśliwy wypadek W piątek, w godzinach wieczornych na os. Jagiellońskim w Gnieźnie doszło do nieszczęśliwego wypadku.... Niedziela, 24 marca 2019
17 zastępów Straży Pożarnej gasiło las w Cielimowie W piątek o godzinie 13:15 jednostki Straży Pożarnej z całego powiatu gnieźnieńskiego udały się na miejsce... Sobota, 23 marca 2019
Samobójstwo czy nieszczęśliwy wypadek? Z wieżowca wypadł mężczyzna W piątek ok. godz. 18.30 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o mężczyźnie, który wypadł lub wyskoczył... Piątek, 22 marca 2019