moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"HEROsi Wolności" w MOKu

Piątek, 15 lutego 2019

Projekt pn. "HEROsi WOLNOŚCI" to projekt, który powstał we współpracy Towarzystw, a Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie. Projekt zakłada przygotowanie wystawy na temat Powstania Wielkopolskiego 1918/19 przy użyciu klocków lego.

Ekspozycja składać się będzie z trzech makiet zbudowanych z klocków lego, przedstawiających wydarzenia, które miały miejsce w 1918/19 roku w powiecie gnieźnieńskim:
  • makieta koszar 3. Pułku Ułanów Wielkopolskich znajdującego się na ul. Wrzesińskiej,
  • makieta Starego Ratusza w Gnieźnie ze sceną przejęcia go z rąk pruskich,
  • makieta Restauracji Andrzeja Perlickiego (wraz z otoczeniem) na kłeckim rynku - miejsce wyboru Edmunda Rogalskiego na dowódcę kłeckiej kompanii (została wykonana podczas warsztatów w Kłecku pod koniec 2018 roku).

Makiety będą wykonane podczas warsztatów, które poprowadzi Bartosz Borowiak. Uczestnikami warsztatów będą dzieci oraz młodzież w wieku 10-16 lat. Warsztaty będą odbywać się w Gnieźnie w Starym Ratuszu. W ramach projektu odbędzie się spotkanie, które poprowadzi dr Maurycy Kustra - historyk (25 lutego o godz. 18.00 w Domu Powstańca Wielkopolskiego).

Wykonaną podczas warsztatów ekspozycję można będzie oglądać początkowo w Domu Kultury w Kłecku, natomiast po wystawie w Kłecku, wystawa będzie eksponowana w Starym Ratuszu w Gnieźnie. Dodatkową atrakcją będzie krótkometrażowy film animowany, który powstanie na potrzeby ekspozycji.

Zapisy na warsztaty odbędą się od 14 lutego (czwartek) przy użyciu formularza zgłoszeniowego, który znajdzie na stronie internetowej www.mok.gniezno.pl (w treści artykułu „HEROsi WOLNOŚCI - zapisy na warsztaty”).

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
W sobotę do Gniezna przyjedzie Szymon Hołownia Ekipa Szymona Hołowni już jutro odwiedzi Gniezno. O godz. 13.45 kandydat na Prezydenta RP spotka się... Piątek, 22 maja 2020
Ponowne uruchomienie opłat w strefie płatnego parkowania Od 25 maja rusza ponownie pobór opłat w strefie płatnego parkowania. Dotyczy to również miejskich parkingów,... Piątek, 22 maja 2020
Działka przy ul. Grunwaldzkiej ponownie na sprzedaż Miasto Gniezno ponownie wystawiło na sprzedaż działkę przy ul. Grunwaldzkiej 20. Do niedawna, na czas... Czwartek, 21 maja 2020
Autobus elektryczny wyjechał na ulice Gniezna. Sprawdza się w ruchu, jednak MPK nie planuje jego zakupu Kilka dni temu na ulice Gniezna wyjechał autobus elektryczny. Od razu zwrócił on uwagę mieszkańców,... Poniedziałek, 18 maja 2020