Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"HEROsi Wolności" w MOKu

Piątek, 15 lutego 2019

Projekt pn. "HEROsi WOLNOŚCI" to projekt, który powstał we współpracy Towarzystw, a Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie. Projekt zakłada przygotowanie wystawy na temat Powstania Wielkopolskiego 1918/19 przy użyciu klocków lego.

Ekspozycja składać się będzie z trzech makiet zbudowanych z klocków lego, przedstawiających wydarzenia, które miały miejsce w 1918/19 roku w powiecie gnieźnieńskim:
  • makieta koszar 3. Pułku Ułanów Wielkopolskich znajdującego się na ul. Wrzesińskiej,
  • makieta Starego Ratusza w Gnieźnie ze sceną przejęcia go z rąk pruskich,
  • makieta Restauracji Andrzeja Perlickiego (wraz z otoczeniem) na kłeckim rynku - miejsce wyboru Edmunda Rogalskiego na dowódcę kłeckiej kompanii (została wykonana podczas warsztatów w Kłecku pod koniec 2018 roku).

Makiety będą wykonane podczas warsztatów, które poprowadzi Bartosz Borowiak. Uczestnikami warsztatów będą dzieci oraz młodzież w wieku 10-16 lat. Warsztaty będą odbywać się w Gnieźnie w Starym Ratuszu. W ramach projektu odbędzie się spotkanie, które poprowadzi dr Maurycy Kustra - historyk (25 lutego o godz. 18.00 w Domu Powstańca Wielkopolskiego).

Wykonaną podczas warsztatów ekspozycję można będzie oglądać początkowo w Domu Kultury w Kłecku, natomiast po wystawie w Kłecku, wystawa będzie eksponowana w Starym Ratuszu w Gnieźnie. Dodatkową atrakcją będzie krótkometrażowy film animowany, który powstanie na potrzeby ekspozycji.

Zapisy na warsztaty odbędą się od 14 lutego (czwartek) przy użyciu formularza zgłoszeniowego, który znajdzie na stronie internetowej www.mok.gniezno.pl (w treści artykułu „HEROsi WOLNOŚCI - zapisy na warsztaty”).

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wynajem osuszaczy - kiedy skorzystać z usługi? Twoje mieszkanie zostało niefortunnie zalane? W czasie ubiegłorocznych roztopów doszło do podtopień... Czwartek, 18 lipca 2019
Wystartowała Akademia Podwórkowych Umiejętności Na os. Jagiellońskim odbyła się Akademia Podwórkowych Umiejętności. Zobaczcie jak najmłodsi mieszkańcy... Czwartek, 18 lipca 2019
Trwa przebudowa terenu między blokami przy ul. Budowlanych / Staszica Trwa pierwszy etap przebudowy nieco zapomnianego w ostatnich latach placu między blokami przy ul. Budowlancyh... Środa, 17 lipca 2019
Trwa przebudowa Trzech Mostów Pogoda sprzyja przebudowie układu drogowego ulicy Pod Trzema Mostami. Infrastruktura drogowa na al.... Wtorek, 16 lipca 2019