Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"HEROsi Wolności" w MOKu

Piątek, 15 lutego 2019

Projekt pn. "HEROsi WOLNOŚCI" to projekt, który powstał we współpracy Towarzystw, a Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie. Projekt zakłada przygotowanie wystawy na temat Powstania Wielkopolskiego 1918/19 przy użyciu klocków lego.

Ekspozycja składać się będzie z trzech makiet zbudowanych z klocków lego, przedstawiających wydarzenia, które miały miejsce w 1918/19 roku w powiecie gnieźnieńskim:
  • makieta koszar 3. Pułku Ułanów Wielkopolskich znajdującego się na ul. Wrzesińskiej,
  • makieta Starego Ratusza w Gnieźnie ze sceną przejęcia go z rąk pruskich,
  • makieta Restauracji Andrzeja Perlickiego (wraz z otoczeniem) na kłeckim rynku - miejsce wyboru Edmunda Rogalskiego na dowódcę kłeckiej kompanii (została wykonana podczas warsztatów w Kłecku pod koniec 2018 roku).

Makiety będą wykonane podczas warsztatów, które poprowadzi Bartosz Borowiak. Uczestnikami warsztatów będą dzieci oraz młodzież w wieku 10-16 lat. Warsztaty będą odbywać się w Gnieźnie w Starym Ratuszu. W ramach projektu odbędzie się spotkanie, które poprowadzi dr Maurycy Kustra - historyk (25 lutego o godz. 18.00 w Domu Powstańca Wielkopolskiego).

Wykonaną podczas warsztatów ekspozycję można będzie oglądać początkowo w Domu Kultury w Kłecku, natomiast po wystawie w Kłecku, wystawa będzie eksponowana w Starym Ratuszu w Gnieźnie. Dodatkową atrakcją będzie krótkometrażowy film animowany, który powstanie na potrzeby ekspozycji.

Zapisy na warsztaty odbędą się od 14 lutego (czwartek) przy użyciu formularza zgłoszeniowego, który znajdzie na stronie internetowej www.mok.gniezno.pl (w treści artykułu „HEROsi WOLNOŚCI - zapisy na warsztaty”).

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Ulica Kochanowskiego ponownie dwukierunkowa W związku z oddaniem do użytku ul. Pod Trzema Mostami, 17 października 2019 roku przywrócona zostanie... Wtorek, 15 października 2019
Dzieci z Przedszkola nr 5 "Mali Przyrodnicy" na wycieczce w Poznaniu W ramach realizacji programu własnego Mieszkamy w Europie nauczycielki zabrały grupy (w których program... Piątek, 11 października 2019
Już niebawem utrudnienia na wiadukcie im. ks. Jerzego Popiełuszki Kilka godzin temu oddano do użytku przejazd ul. Pod Trzema Mostami. Z tytułowych wiaduktów został tylko... Czwartek, 10 października 2019
Ulica Pod Trzema Mostami otwarta. Historyczna inwestycja zakończona! Otwarcia ostatniej i najważniejszej inwestycji drogowej w okolicy ul. Pod Trzema Mostami dokonał 10... Czwartek, 10 października 2019