Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wyłudziła ponad 270 tysięcy złotych na "funkcjonariusza CBŚ"

Piątek, 15 lutego 2019
  • Wyłudziła ponad 270 tysięcy złotych na

Nie dość, że oszustka wyłudziła oszczędności, to jeszcze namówiła ofiarę do zaciągnięcia kredytów, aby jeszcze bardziej się obłowić. W sumie gnieźnianka metodą na funkcjonariusza CBŚ straciła ponad 270 tysięcy złotych.

Ofiara naciągaczki to 73-letnia gnieźnianka. Ku przestrodze podajemy szczegóły tego przestępstwa. Tym razem oszustka podała się za oficera Centralnego Biura Śledczego. Zadzwoniła na domowy telefon gnieźnianki przedstawiając się z imienia i nazwiska jako Maria Nowicka, podała też numer identyfikacyjny. Rozmowę zaczęła tak, by od samego początku utrzymywać ofiarę w niepewności i strachu. Tak, by nie była w stanie racjonalnie ocenić sytuacji, ani nikogo się poradzić. Kobieta mówiła, że na dowód osobisty seniorki hakerzy chcą wziąć kredyt. Następnie namówiła ją do podania haseł i numeru do swojego konta bankowego. Kolejnym etapem było namówienie seniorki na wzięcie kredytów w różnych bankach. Oszustka przez cały czas była z seniorką w kontakcie, wydzwaniała do niej wielokrotnie. W sumie 73-latka straciła ponad 270 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają, że żaden mundurowy nigdy nie bierze pieniędzy. Nigdy też osoba cywilna nie będzie brała udziału w żadnej policyjnej akcji, to jest niemożliwe. W razie podejrzanej rozmowy, podczas której rozmówca chce od nas pieniądze należy natychmiast rozłączyć się!
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(9)

  • 17.02.2019 12:49  Odpowiedz na komentarz

    do twoja wola: skoro nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to nie odzywaj sie w ogole.

    17.02.2019 13:58

    Od kiedy to społeczeństwo ma płacić za głupotę ludzką, to nie była tragedia losowa.

  • 16.02.2019 20:15  Odpowiedz na komentarz

    do twoja wola: oby Ciebie to nie spotkalo a jak spotka to przypomnij sobie to zdarzenie

    16.02.2019 21:52

    To IDŹ i spłacaj za tą nieroztropną panią jej kredyty i nie MĘDRKUJ. zrozumieć można troskę o bezpieczeństwo oszczędności ale brać kredyty i dla kogo je przeznaczać ?

  • 16.02.2019 17:30  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie za mało czytają i potem brakuje im wiedzy. Poza tym są często niestety mało bystrzy i przezorni. Ciekawe ilu z was czytelnicy wie, że nasza lokalna Policja ma kilkanaście nieoznakowanych samochodów? Ciekawe też czy wiecie jak sprawdzić czy to faktycznie nieoznakowany policyjny? Ja wiem, ale nie powiem, bo wystarczy pomyśleć, by samemu do tego dojść i wcale nie trzeba czatować pod komendą.

  • 16.02.2019 10:59  Odpowiedz na komentarz

    zamiast wyzywac i obrazac moze nalezaloby sie zastanowic jak w takiej sytuacji pomoc tej kobiecie??? takie artykuly nalezy pisac nie tylko ku przestrodze ale z mysla czy mozna jej pomoc. co Panie Redaktorze?? i Hejterzy??

    16.02.2019 16:52

    Hejterzy? Jesteś zapewne samarytanką a ta pani zapewne była ubezwłasnowolniona i takiej osobie udzielono kredytów.

  • Na głupotę ludzką nie ma rady, żeby przy dzisiejszym systemie komunikacji i przepływie wiadomości tak dać się naciągać i to wielokrotnie.

  • 15.02.2019 12:18  Odpowiedz na komentarz

    Ale ludzie ss tępi

PODOBNE TEMATY
Dzień przedsiębiorczości w gnieźnieńskiej komendzie Komendę Policji w Gnieźnie odwiedziły w środę uczennice z III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.... Czwartek, 21 marca 2019
Auto uderzyło w drzewo! Jedna osoba w szpitalu Dzisiaj (czwartek) o godz. 15.10 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu dostawczego... Czwartek, 21 marca 2019
Pociąg potrącił człowieka? Nikogo nie znaleziono! Dzisiaj przed godz. 10.00 służby ratunkowe zostały powiadomione o potrąceniu człowieka przez pociąg... Czwartek, 21 marca 2019
Borsuk utknął pod bramą przedszkola W nocy ze środy na czwartek strażacy z Trzemeszna zostali zadysponowani do nietypowego zgłoszenia. Borsuk... Czwartek, 21 marca 2019