Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nieskuteczność, liczne błędy i brak punktów

Czwartek, 14 lutego 2019
  • Nieskuteczność, liczne błędy i brak punktów

Tak słabego meczu szczypiornistki MKS-u PR URBIS Gniezno nie zagrały od dawna. W środę były nieskuteczne i popełniały bardzo dużo błędów, co wykorzystała drużyna SMS ZPRP II Płock. Przyjezdne wygrały przy ulicy Sportowej 3 24:20 (13:11).

Początek spotkania nie zwiastował, że po końcowym gwizdku to płocczanki będą świętować triumf. Gnieźnianki może nie były perfekcyjne w ataku, ale skutecznie broniły, dzięki czemu po dziewięciu minutach prowadziły 4:0. Po tym okresie coś się zacięło. Przeciwniczki wyrównały, a nawet wysforowały się na prowadzenie. W 18. minucie sygnał do ataku dała Martyna Bigoszewska-Jackowiak. Gospodynie złapały nieco wiatru w żagle i zbudowały trzypunktową przewagę. Niestety, szybko ją roztrwoniły. Przed przerwą to płocczanki były skuteczniejsze, dzięki czemu do szatni schodziły z prowadzeniem 13:11.

Druga połowa nie przebiegła po myśli podopiecznych trenerów Roberta Popka i Romana Solarka. Gnieźnianki popełniały wiele błędów, a do tego nie potrafiły kończyć ataków bramkami. W środę problemy ze zdobywaniem trafień miała nawet liderka zespołu Jagoda Linkowska. Cały zespół zagrał słaby mecz, co poskutkowało stratą punktów na rzecz SMS-u ZPRP II Płock. Na domiar złego w końcówce spotkania wspomniana Linkowska upadła na parkiet z powodu silnego bólu w okolicach kostki prawej nogi. Na razie nie znamy szczegółów na temat stanu zdrowia Jagody.

Zaległy mecz 14. kolejki I ligi kobiet gr. A zakończył się wynikiem 20:24 na korzyść SMS ZPRP II Płock. Gnieźnianki na pewno mają o czym myśleć, bo takiej gry powtórzyć po prostu nie można. Pozostaje przeprosić kibiców i obiecać, że dołożymy wszelkich starań, by w kolejnych spotkaniach pokazać, co potrafimy.

MKS PR URBIS Gniezno:
Kobyłecka, Olejniczak, Wilkosz - Bielińska (2), Nowicka (2), Niedzielska (1), Siwka (1), Sawicka (2), Ochocka, Chojnacka (1), Dolacińska, Bigoszewska-Jackowiak (3), Rachela (1), Walkowska, Linkowska (4), Łęgowska (3).

SMS ZPRP II Płock: Suliga, Ciąćka - Kopańska (1), Pankowska, Milewska (2), Domagalska (6), Grobelna, Świerżewska (8), Lemiech (2), Głowacka, Barska (1), Bury, Korytowska (3), Jureńczyk (1), Wroniewicz.
 
tekst: Informacja prasowa
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(3)

  • 16.02.2019 23:35  Odpowiedz na komentarz

    Trafne spostrzeżenia. Dodam tylko, że rozgrywające radzą sobie gdy OBRONA gra płasko. Przy obronie grającej wyżej lub systemem 3 2 1 to kompletnie zespół się gubi. A skrzydła zamiast wbiegac stoją.

  • 16.02.2019 13:07  Odpowiedz na komentarz

    Obrona lepiej funkcjonowala po wejściu juniorek i M. BIGOSZEWSKEj JACKOWIAK, która dobrze ją kierowała. Dobre spotkanie rozegrała też Legowska, która jako jedyna na rozegraniu potrafi rzucić z dystansu.

  • 16.02.2019 12:55  Odpowiedz na komentarz

    Po prostu rozegranie gra SAME dla siebie. Królują w tym zawodniczki Doświadczone Sawicka, Linkowska. Nie grają z zespołem. Nawet jak zdobędą po 7 bramek to tylko 14.a kto ma zdobyć resztę. Jak brak dogrania i stworzenia dogodnych sytuacji koleżanką. Zawodniczki wychodzące w pierwszej szóste słabo grają w obronie. Wygląda to jakby nie ćwiczyły tego elementu gry.

PODOBNE TEMATY
Karczew zdobyty! J. Linkowska przekroczyła magiczną granicę W niedzielę piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno pokonały na wyjeździe MKS Karczew 30:29 (15:10).... Poniedziałek, 18 marca 2019
Wysokie zwycięstwo MKS PR URBIS Gniezno w starciu z ChKS PŁ! W sobotę MKS PR URBIS Gniezno wysoko pokonał przed domową publicznością ChKS PŁ 27:14 (12:8). Szczególnie... Niedziela, 3 marca 2019
Zainkasować kolejny triumf i piąć się w górę tabeli Po udanym występie w Płocku, czas na kolejny pojedynek z udziałem MKS-u PR URBIS Gniezno. Tym razem... Czwartek, 28 lutego 2019
MKS PR URBIS lepszy od lidera. Ważne 3 punkty na trudnym terenie W środę MKS PR URBIS Gniezno pokonał na wyjeździe SMS ZPRP I Płock 27:24 (13:9). Dzięki temu triumfowi... Czwartek, 28 lutego 2019