Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

XX Regionalne Zawody Samorządowców w Tenisie Stołowym i VI Zawody Strzeleckie z karabinka pneumatycznego

Poniedziałek, 11 lutego 2019
  • XX Regionalne Zawody Samorządowców w Tenisie Stołowym i VI Zawody Strzeleckie z karabinka pneumatycznego

9 lutego 2019 r. w sali sportowej OKSiR i obiektach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie odbyły się XX Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów i Starostów w Tenisie Stołowych o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego pod Honorowym Patronatem Krystyny Łybackiej - Posła do Parlamentu Europejskiego - IV Memoriał im. Krzysztofa Szkudlarka.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie wspólnie z Radą Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu przy współpracy takich instytucji, placówek i organizacji jak: Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Kurkowe Bractwa Strzeleckie i Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie, Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego w Poznaniu i Szkoła Podstawowa im. Lotnictwa Polskiego. Uczestnikami zawodów byli radni, wójtowie, burmistrzowie i starostowie z terenu 26 gmin i 13 powiatów województwa wielkopolskiego. Wśród 175 uczestników, w turnieju udział wzięło 132 samorządowców w tym 14 wójtów i burmistrzów, 27 kobiet i 91 radnych Wśród zawodników obecny był także Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych poseł Szymon Szynkowski vel Sęk oraz poseł na Sejm RP Zbigniew Ajchler, którzy rywalizowali przy zielonych stołach w kategorii wójtów i burmistrzów.
 
Tegoroczna edycja rozgrywek w kategorii wójtów, burmistrzów i starostów była jednocześnie IV Memoriałem Krzysztofa Szkudlarka w Tenisie Stołowym. Obecna na turnieju była małżonka pani Beata Szkudlarek, która wyraziła podziękowanie za pamięć o mężu obecnym samorządowcom i życzyła uczestnikom sportowej rywalizacji połączonej z integracją. Podczas uroczystości otwarcia imprezy uhonorowano pana Stanisława Antoszczyszczyna, wieloletniego wolontariusza tej imprezy, który ponad 40 lat pracuje w Urzędzie Gminy i Miasta Witkowo zajmując się min. sprawami sportu, odznaką „Za zasługi w rozwoju Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS”. Odznakę wręczył Przewodniczący WZ LZS w Poznaniu Tadeusz Tomaszewski wspólnie z obecnymi parlamentarzystami.

W zawodach udział wzięli samorządowcy z powiatu: wrzesińskiego, poznańskiego, obornickiego, krotoszyńskiego, konińskiego, słupeckiego, kościańskiego, gostyńskiego, pilskiego, wągrowieckiego, gnieźnieńskiego, międzychodzkiego i miasta Poznań.
 
Klasyfikacja indywidualna w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

KATEGORIA: wójtów, burmistrzów i starostów

1 miejsce: Krzysztof Deutsch - Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego
2 miejsce: Zbigniew Ajchler - Poseł na Sejm RP (gmina Sieraków)
3 miejsce: Tomasz Lesiński - Burmistrz Gminy Kobylin
 
KATEGORIA: radnych
1 miejsce: Stanisław Dolaciński - radny Miasta Gniezna
2 miejsce: Artur Kozłowski - radny gminy Czempiń
3 miejsce: Mirosław Kaczmarek - radny powiatu kościańskiego
 
KATEGORIA wspólna dla pań:
1 miejsce: Danuta Strzelczyk - radna gminy Śmigiel
2 miejsce: Małgorzata Adamczak - Burmistrz Gminy Smigiel
3 miejsce: Lidia Dudziak - radna miasta Poznania
4 miejsce: Lucyna Wrzyszczyńska - zastępca Wójta Gminy Rzgów

Okolicznościowe statuetki i upominki rzeczowe w tej kategorii ufundowane zostały przez panią Krystynę Łybacką Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Przeprowadzono także dodatkową kategorię dla byłych samorządowców. Zwycięzcami tej kategorii zostali:
1 miejsce - Leszek Dobrzykowski - Niechanowo
2 miejsce - Śliwecki Tadeusz - Witkowo
3 miejsce - Juszczak Jacek - Zagórów

Rozegrano także dodatkowe mecze o miano „najlepszej zawodniczki , zawodnika turnieju” o statuetki im. śp. Krzysztofa Szkudlarka ufundowane przez Burmistrza Witkowa Mariana Gadzińskiego. Zwycięzcami tej kategorii zostali Krzysztof Deutsch i Danuta Strzelczy.

W klasyfikacji generalnej gmin w finałowej szóstce znalazły się:
I miejsce - Gmina Golina - 64 pkt
II miejsce - Gmina Śmigiel - 56 pkt
III miejsce - Gmina Kobylin - 53 pkt
IV miejsce - miasto Poznań - 49 pkt
V miejsce - Gmina Witkowo - 48 pkt
VI miejsce - Gmina Kórnik - 47 pkt

W klasyfikacji końcowej powiatów wśród najlepszych znalazły się:
I miejsce - powiat koniński - 133 pkt
II miejsce - powiat kościański - 118 pkt
III miejsce - powiat gnieźnieński  - 116 pkt
IV miejsce - powiat krotoszyński - 94 pkt
V miejsce - powiat wrzesiński - 56 pkt
VI miejsce - powiat obornicki - 51 pkt

Zwycięzcy poszczególnych kategorii indywidualnych otrzymali pamiątkowe medale i statuetki ufundowane przez posłankę do PE Panią Krystynę Łybacką, Burmistrza Witkowa Mariana Gadzińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Witkowa Piotra Jóżwika i Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Bogusława Mołodeckiego. Reprezentacje najlepszych gmin i powiatów w turnieju tenisowym i strzeleckim otrzymały okolicznościowe puchary ufundowane przez organizatorów. Wręczono również statuetki im. Henryka Muchy dla „najstarszego” i „najmłodszego” uczestnika zawodów. Seniorem zawodów okazał się 67 letni Henryk Kania - radny Miasta Poznania a najmłodszym 21 letni Karol Krupa radny gminy Kobylin.

W czasie trwania zawodów, współorganizator Kurkowe Bractwo Strzeleckie zorganizowało VI Otwarty Turniej Strzelecki z Karabinka Pneumatycznego o puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie. W kategorii mężczyzn i kobiet wzięło udział 120 miłośników strzelectwa. W czasie trwania zmagań tenisowych i strzeleckich organizatorzy przeprowadzili kilka konkurencji rekreacyjnych, które nie zaliczane były do kategorii zespołowych.

W imprezie uczestniczyli organizatorzy oraz zaproszeni goście w osobach: Tadeusz Tomaszewski - Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Sejmiku Wojewódzkiego, Przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu, Piotr Gruszczyński - Starosta Gnieźnieński, Marian Gadziński Burmistrz Witkowa, Marek Wiatrowski - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Witkowa, Beata Szkudlarek - żona śp. Burmistrza Witkowa, Telesfor Gościniak - radny powiatu gnieźnieńskiego - Członek Zarządu Powiatu, Bogusław Mołodecki - Hetman Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, Tomasz Radacz - Dyrektor OKSiR Witkowo, Bernadetta Nowak - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego oraz Stanisław Dolaciński - Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan wraz z członkami zarządu - Anną Stanowską, Justyną Banasik, Arletą Bekas i Krzysztofem Wojciechowskim. W ramach zawodach samorządowców w tenisie stołowym odbyły się VI Otwarte Zawody Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego „O Puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie”. Przed strzelnicą Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Witkowie zorganizowało wystawę na temat swojej historii. W zawodach rywalizowało ze sobą 120 zawodników skupionych w 27 drużynach. Podobnie jak w poprzednim roku najlepsi zawodnicy z kategorii kobiet i mężczyzn brali udział w pojedynku strzeleckim o „Statuetkę Brata Kurkowego śp. Krzysztofa Szkudlarka”, którą w tym roku wywalczył Karol Kuszka z gminy Zagórów.

Zwycięzcy - kategorii kobiet: I miejsce - Beata Bruczyńska z wynikiem 48 punktów na 50 możliwych, II miejsce - Ewa Kasprzyk z wynikiem 41 punków, III miejsce - Małgorzata Adamczyk z wynikiem 40 punków

Zwycięzcy - kategorii mężczyzn: I miejsce - Karol Kuszka z wynikiem 47 punków, II miejsce - Janusz Mirek z wynikiem 46 punktów, III miejsce - Henryk Janus z wynikiem 46 punktów
W kwalifikacji drużynowej gmin finałowe miejsca zajęły drużyny:

I miejsce i puchar Prezesa Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie Bogusława Mołodeckiego - drużyna w składzie: p. Karol Kuszka, p. Marcin Kaczorowski, Jacek Juszczak, Michał Ruciński z gminy Zagórów z wynikiem 169 punków na 200 możliwych. II miejsce i puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Witkowie Piotra Jóźwika - drużyna w składzie: p. Henryk Janus, p. Maciej Kutka, p. Krzysztof Nikodem, p. Hubert Kuszak z gminy Rogoźno z wynikiem 166 punków. III miejsce i puchar Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo Mariana Gadzińskiego -drużyna w składzie: p. Tomasz Lesiński, p. Michał Skupin, p. Konrad Przybyszewski, p. Andrzej Maćkowiak z gminy Kobylin z wynikiem 159 punków. IV miejsce i puchar Radnego powiatu gnieźnieńskiego - Telesfora Gościniaka - drużyna w składzie: p. Robert Guziołek, p. Ewa Kasprzyk, p. Marek Jagodziński, p. Jolanta Walaszek z gminy Niechanowo z wynikiem 158 punków. V miejsce i puchar Przewodniczącego Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu Tadeusza Tomaszewskiego - drużyna w składzie: p. Beata Bruczyńska, p. Andrzej Surdyk, p. Iwona Pawłowicz - Napieralska, p. Roman Genstwa z gminy Kórnik z wynikiem 157 punków. VI miejsce i puchar Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan - Stanisława Dolacińskiego - drużyna w Składzie: p. Janusz Mirek, p. Paweł Grochociński, p. Mariusz Majewski, p. Wojciech Wojdyński z gminy Golina z wynikiem 157 punków. Zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, puchary i statuetki.

Organizację XX Regionalnych Zawodów Samorządowców w Tenisie Stołowym wspierała kilkunastoosobowa grupa uczniów - wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Adama Borysa w Witkowie podopiecznych Pawła Piniarskiego - sędziego głównego imprezy. Organizatorzy zawodów zapewnili uczestnikom obiad, kawę, herbatę i przepyszne ciasto.

Organizowane od 20 lat zawody miały także formę spotkania integracyjnego będącego okazją do wymiany poglądów i doświadczeń samorządowych w obszarze sportu. W czasie spotkania wójtów i burmistrzów i starostów podczas imprezy Tadeusz Tomaszewski Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Sejmiku Wojewódzkiego przedstawił systemowe rozwiązania w obszarze sportu i wspierania inwestycji sportowych realizowane 2019 roku przez Województwo Wielkopolskie.

Zawody upłynęły w bardzo miłej atmosferze. Zadawalająca jest także duża liczba uczestników co świadczy o zapotrzebowaniu na te zawody, chęci sportowej rywalizacji oraz popularności tenisa stołowego i strzelectwa sportowego wśród wielkopolskich samorządowców.
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
XXIV Integracyjna Spartakiada z okazji Światowego Dnia Inwalidy 6 kwietnia w sali sportowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Gnieźnie przy ul. Powstańców... Niedziela, 7 kwietnia 2019
Seniorzy przy komputerach Europosłanka Krystyna Łybacka w latach 2016 - 2019 na terenie powiatu gnieźnieńskiego zorganizowała... Poniedziałek, 1 kwietnia 2019
"Szukamy Młodych Talentów" w Kiszkowie 21 marca w hali sportowej w Kiszkowie odbył się V Otwarty Turniej Tenisa Stołowego "Szukamy Młodych... Poniedziałek, 25 marca 2019
"Szukamy Młodych Talentów" w Kiszkowie Już 21 marca na hali sportowej w Kiszkowie odbędzie się kolejny turniej tenisa stołowego z cyklu "Szukamy... Środa, 13 marca 2019