X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

XX Regionalne Zawody Samorządowców w Tenisie Stołowym i VI Zawody Strzeleckie z karabinka pneumatycznego

Poniedziałek, 11 lutego 2019
  • XX Regionalne Zawody Samorządowców w Tenisie Stołowym i VI Zawody Strzeleckie z karabinka pneumatycznego

9 lutego 2019 r. w sali sportowej OKSiR i obiektach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie odbyły się XX Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów i Starostów w Tenisie Stołowych o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego pod Honorowym Patronatem Krystyny Łybackiej - Posła do Parlamentu Europejskiego - IV Memoriał im. Krzysztofa Szkudlarka.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie wspólnie z Radą Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu przy współpracy takich instytucji, placówek i organizacji jak: Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Kurkowe Bractwa Strzeleckie i Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie, Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego w Poznaniu i Szkoła Podstawowa im. Lotnictwa Polskiego. Uczestnikami zawodów byli radni, wójtowie, burmistrzowie i starostowie z terenu 26 gmin i 13 powiatów województwa wielkopolskiego. Wśród 175 uczestników, w turnieju udział wzięło 132 samorządowców w tym 14 wójtów i burmistrzów, 27 kobiet i 91 radnych Wśród zawodników obecny był także Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych poseł Szymon Szynkowski vel Sęk oraz poseł na Sejm RP Zbigniew Ajchler, którzy rywalizowali przy zielonych stołach w kategorii wójtów i burmistrzów.
 
Tegoroczna edycja rozgrywek w kategorii wójtów, burmistrzów i starostów była jednocześnie IV Memoriałem Krzysztofa Szkudlarka w Tenisie Stołowym. Obecna na turnieju była małżonka pani Beata Szkudlarek, która wyraziła podziękowanie za pamięć o mężu obecnym samorządowcom i życzyła uczestnikom sportowej rywalizacji połączonej z integracją. Podczas uroczystości otwarcia imprezy uhonorowano pana Stanisława Antoszczyszczyna, wieloletniego wolontariusza tej imprezy, który ponad 40 lat pracuje w Urzędzie Gminy i Miasta Witkowo zajmując się min. sprawami sportu, odznaką „Za zasługi w rozwoju Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS”. Odznakę wręczył Przewodniczący WZ LZS w Poznaniu Tadeusz Tomaszewski wspólnie z obecnymi parlamentarzystami.

W zawodach udział wzięli samorządowcy z powiatu: wrzesińskiego, poznańskiego, obornickiego, krotoszyńskiego, konińskiego, słupeckiego, kościańskiego, gostyńskiego, pilskiego, wągrowieckiego, gnieźnieńskiego, międzychodzkiego i miasta Poznań.
 
Klasyfikacja indywidualna w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

KATEGORIA: wójtów, burmistrzów i starostów

1 miejsce: Krzysztof Deutsch - Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego
2 miejsce: Zbigniew Ajchler - Poseł na Sejm RP (gmina Sieraków)
3 miejsce: Tomasz Lesiński - Burmistrz Gminy Kobylin
 
KATEGORIA: radnych
1 miejsce: Stanisław Dolaciński - radny Miasta Gniezna
2 miejsce: Artur Kozłowski - radny gminy Czempiń
3 miejsce: Mirosław Kaczmarek - radny powiatu kościańskiego
 
KATEGORIA wspólna dla pań:
1 miejsce: Danuta Strzelczyk - radna gminy Śmigiel
2 miejsce: Małgorzata Adamczak - Burmistrz Gminy Smigiel
3 miejsce: Lidia Dudziak - radna miasta Poznania
4 miejsce: Lucyna Wrzyszczyńska - zastępca Wójta Gminy Rzgów

Okolicznościowe statuetki i upominki rzeczowe w tej kategorii ufundowane zostały przez panią Krystynę Łybacką Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Przeprowadzono także dodatkową kategorię dla byłych samorządowców. Zwycięzcami tej kategorii zostali:
1 miejsce - Leszek Dobrzykowski - Niechanowo
2 miejsce - Śliwecki Tadeusz - Witkowo
3 miejsce - Juszczak Jacek - Zagórów

Rozegrano także dodatkowe mecze o miano „najlepszej zawodniczki , zawodnika turnieju” o statuetki im. śp. Krzysztofa Szkudlarka ufundowane przez Burmistrza Witkowa Mariana Gadzińskiego. Zwycięzcami tej kategorii zostali Krzysztof Deutsch i Danuta Strzelczy.

W klasyfikacji generalnej gmin w finałowej szóstce znalazły się:
I miejsce - Gmina Golina - 64 pkt
II miejsce - Gmina Śmigiel - 56 pkt
III miejsce - Gmina Kobylin - 53 pkt
IV miejsce - miasto Poznań - 49 pkt
V miejsce - Gmina Witkowo - 48 pkt
VI miejsce - Gmina Kórnik - 47 pkt

W klasyfikacji końcowej powiatów wśród najlepszych znalazły się:
I miejsce - powiat koniński - 133 pkt
II miejsce - powiat kościański - 118 pkt
III miejsce - powiat gnieźnieński  - 116 pkt
IV miejsce - powiat krotoszyński - 94 pkt
V miejsce - powiat wrzesiński - 56 pkt
VI miejsce - powiat obornicki - 51 pkt

Zwycięzcy poszczególnych kategorii indywidualnych otrzymali pamiątkowe medale i statuetki ufundowane przez posłankę do PE Panią Krystynę Łybacką, Burmistrza Witkowa Mariana Gadzińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Witkowa Piotra Jóżwika i Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Bogusława Mołodeckiego. Reprezentacje najlepszych gmin i powiatów w turnieju tenisowym i strzeleckim otrzymały okolicznościowe puchary ufundowane przez organizatorów. Wręczono również statuetki im. Henryka Muchy dla „najstarszego” i „najmłodszego” uczestnika zawodów. Seniorem zawodów okazał się 67 letni Henryk Kania - radny Miasta Poznania a najmłodszym 21 letni Karol Krupa radny gminy Kobylin.

W czasie trwania zawodów, współorganizator Kurkowe Bractwo Strzeleckie zorganizowało VI Otwarty Turniej Strzelecki z Karabinka Pneumatycznego o puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie. W kategorii mężczyzn i kobiet wzięło udział 120 miłośników strzelectwa. W czasie trwania zmagań tenisowych i strzeleckich organizatorzy przeprowadzili kilka konkurencji rekreacyjnych, które nie zaliczane były do kategorii zespołowych.

W imprezie uczestniczyli organizatorzy oraz zaproszeni goście w osobach: Tadeusz Tomaszewski - Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Sejmiku Wojewódzkiego, Przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu, Piotr Gruszczyński - Starosta Gnieźnieński, Marian Gadziński Burmistrz Witkowa, Marek Wiatrowski - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Witkowa, Beata Szkudlarek - żona śp. Burmistrza Witkowa, Telesfor Gościniak - radny powiatu gnieźnieńskiego - Członek Zarządu Powiatu, Bogusław Mołodecki - Hetman Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, Tomasz Radacz - Dyrektor OKSiR Witkowo, Bernadetta Nowak - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego oraz Stanisław Dolaciński - Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan wraz z członkami zarządu - Anną Stanowską, Justyną Banasik, Arletą Bekas i Krzysztofem Wojciechowskim. W ramach zawodach samorządowców w tenisie stołowym odbyły się VI Otwarte Zawody Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego „O Puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie”. Przed strzelnicą Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Witkowie zorganizowało wystawę na temat swojej historii. W zawodach rywalizowało ze sobą 120 zawodników skupionych w 27 drużynach. Podobnie jak w poprzednim roku najlepsi zawodnicy z kategorii kobiet i mężczyzn brali udział w pojedynku strzeleckim o „Statuetkę Brata Kurkowego śp. Krzysztofa Szkudlarka”, którą w tym roku wywalczył Karol Kuszka z gminy Zagórów.

Zwycięzcy - kategorii kobiet: I miejsce - Beata Bruczyńska z wynikiem 48 punktów na 50 możliwych, II miejsce - Ewa Kasprzyk z wynikiem 41 punków, III miejsce - Małgorzata Adamczyk z wynikiem 40 punków

Zwycięzcy - kategorii mężczyzn: I miejsce - Karol Kuszka z wynikiem 47 punków, II miejsce - Janusz Mirek z wynikiem 46 punktów, III miejsce - Henryk Janus z wynikiem 46 punktów
W kwalifikacji drużynowej gmin finałowe miejsca zajęły drużyny:

I miejsce i puchar Prezesa Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie Bogusława Mołodeckiego - drużyna w składzie: p. Karol Kuszka, p. Marcin Kaczorowski, Jacek Juszczak, Michał Ruciński z gminy Zagórów z wynikiem 169 punków na 200 możliwych. II miejsce i puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Witkowie Piotra Jóźwika - drużyna w składzie: p. Henryk Janus, p. Maciej Kutka, p. Krzysztof Nikodem, p. Hubert Kuszak z gminy Rogoźno z wynikiem 166 punków. III miejsce i puchar Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo Mariana Gadzińskiego -drużyna w składzie: p. Tomasz Lesiński, p. Michał Skupin, p. Konrad Przybyszewski, p. Andrzej Maćkowiak z gminy Kobylin z wynikiem 159 punków. IV miejsce i puchar Radnego powiatu gnieźnieńskiego - Telesfora Gościniaka - drużyna w składzie: p. Robert Guziołek, p. Ewa Kasprzyk, p. Marek Jagodziński, p. Jolanta Walaszek z gminy Niechanowo z wynikiem 158 punków. V miejsce i puchar Przewodniczącego Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu Tadeusza Tomaszewskiego - drużyna w składzie: p. Beata Bruczyńska, p. Andrzej Surdyk, p. Iwona Pawłowicz - Napieralska, p. Roman Genstwa z gminy Kórnik z wynikiem 157 punków. VI miejsce i puchar Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan - Stanisława Dolacińskiego - drużyna w Składzie: p. Janusz Mirek, p. Paweł Grochociński, p. Mariusz Majewski, p. Wojciech Wojdyński z gminy Golina z wynikiem 157 punków. Zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, puchary i statuetki.

Organizację XX Regionalnych Zawodów Samorządowców w Tenisie Stołowym wspierała kilkunastoosobowa grupa uczniów - wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Adama Borysa w Witkowie podopiecznych Pawła Piniarskiego - sędziego głównego imprezy. Organizatorzy zawodów zapewnili uczestnikom obiad, kawę, herbatę i przepyszne ciasto.

Organizowane od 20 lat zawody miały także formę spotkania integracyjnego będącego okazją do wymiany poglądów i doświadczeń samorządowych w obszarze sportu. W czasie spotkania wójtów i burmistrzów i starostów podczas imprezy Tadeusz Tomaszewski Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Sejmiku Wojewódzkiego przedstawił systemowe rozwiązania w obszarze sportu i wspierania inwestycji sportowych realizowane 2019 roku przez Województwo Wielkopolskie.

Zawody upłynęły w bardzo miłej atmosferze. Zadawalająca jest także duża liczba uczestników co świadczy o zapotrzebowaniu na te zawody, chęci sportowej rywalizacji oraz popularności tenisa stołowego i strzelectwa sportowego wśród wielkopolskich samorządowców.
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Spróbuj swoich sił w tenisie ziemnym! Trwa nabór do akademii! Trwa nabór do Gnieźnieńskiej Akademii Tenisa Ziemnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do skorzystania... Poniedziałek, 12 sierpnia 2019
Awans Jakuba Gewerta do Ekstraklasy berlińskiej! Świetnie wieści dopłynęły do nas wczoraj z Berlina, drużyna BTTC Grün-Weiß, w której występuje nasz... Poniedziałek, 3 czerwca 2019
XVII Edycja Szukamy Młodych Talentów podsumowana W hali sportowej Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podsumowano XVII Edycję Powiatowego Cyklu... Wtorek, 28 maja 2019
XIII Festyn dla Seniorów "Sport receptą na zdrowie" Hala sportowa Szkoły Podstawowej Nr 2 Gnieźnie po raz kolejny gościła bardzo liczną grupę seniorów z... Środa, 22 maja 2019