Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Najczęstsze powody zmiany pracy

Piątek, 8 lutego 2019
 • Najczęstsze powody zmiany pracy

Z pewnością zastanawiałaś/-eś się nad porzuceniem dotychczasowej pracy, zwłaszcza jeśli nie czujesz się w niej dobrze, wysysa ona z Ciebie energię lub gdy wśród pracowników panuje negatywna atmosfera. Poznaj najbardziej popularne powody zmiany pracy.

Z jakich powodów zmieniamy pracę?
 1. Niskie zarobki - często niskie wynagrodzenie oraz brak podwyżek idzie w parze z nadmiarem obowiązków i niedocenianiem przez pracodawcę ambitnych pracowników. Z tego powodu osoby ceniące siebie, swój czas i umiejętności poszukują nowego miejsca pracy, w którym mają szansę otrzymać wyższe zarobki.
 2. Brak możliwości rozwoju zawodowego oraz
 3. brak możliwości awansu - przez cały okres zatrudnienia pracownik zajmuje to samo stanowisko, niezależnie od stażu pracy. W firmach, w których brak możliwości awansu, a pracodawca nie oferuje szkoleń poszerzających wiedzę i umiejętności pracujących osób można poczuć frustrację, brak motywacji do efektywniejszego działania, a tym samym pracownicy zaczynają rozglądać się za innymi ofertami pracy.
 4. Znudzenie i rutyna - wykonywanie codziennie tych samych obowiązków przez długi okres czasu może być nużące. Sprawia to również, że pracownik jest w coraz mniejszym stopniu zainteresowany pracą, brak mu ambitnych zadań do wykonywania, nie może się wykazać. Jeśli pracodawca nie ma do zaoferowania nic ciekawego, co zainteresowałoby pracownika i pobudziło go do pracy - warto rozejrzeć się za miejscem, które nie pozwoli na nudę i stagnację.
 5. Negatywna atmosfera wśród pracowników - gdy w pracy panuje zła atmosfera wśród pracujących osób to, niezależnie od wysokości zarobków oraz możliwości rozwoju, ludzie chcą uciec z takiego miejsca.
  Obmawianie, mobbing, brak szacunku do współpracowników powodują również trudności ze znalezieniem nowych osób do pracy. Jak widać taka sytuacja jest destruktywna dla obu stron.
 6. Brak umowy o pracę - praca na umowę-zlecenie może być dobrym rozwiązaniem m.in. dla uczniów oraz studentów jako forma pracy dorywczej. Jednak dla większości osób możliwość pracy na tzw. etacie wzbudza poczucie stabilności i bezpieczeństwa ze względu na stałe dochody oraz dostęp do ubezpieczeń i świadczeń. Jest to powód, dla którego znaczna część osób pracujących na umowę-zlecenie poszukuje nowego pracodawcy, który oferuje umowę o pracę.
 7. Utrudniony dojazd - jeśli na dotarcie do miejsca pracy potrzeba wiele czasu sprawia to, że pracownik nie ma czasu na odpoczynek, jest ciągle w drodze, staje się jest przemęczony. Rozwiązaniem może okazać się przeprowadzka bliżej siedziby firmy, jednak wiąże się to z kosztami wynajmu lokalu, dlatego większość osób woli poszukać nowej pracy.
 8. Brak elastycznego czasu pracy - na większości stanowisk biurowych, w korporacjach i prywatnych firmach obowiązuje ustalony czas pracy obowiązujący wszystkich pracowników. Może się to okazać się problemem gdy np. mamy do załatwienia sprawy w urzędzie lub u lekarza.

Napisz komentarz

Komentarze(1)

 • 09.02.2019 16:05  Odpowiedz na komentarz

  Człowiek chodzi do pracy po to, żeby zarabiać pieniądze. Robi to co ma tam do zrobienia i za to pracodawca płaci. Jakieś tam normy, zadowolenie pracodawcy czy cele firmy nie obchodzą pracowników jeśli nie mają z tego wymiernych, finansowych korzyści. Człowiek w pracy robi swoje i do domu, a jeśli ma robić w tej pracy coś więcej to musi dostać też więcej pieniędzy. Taka prawda.

PODOBNE TEMATY
WIG promuje lokalnych przedsiębiorców oraz gminy! Powstał katalog inwestora Wielkopolska Izba Gospodarcza po dwóch latach działalności skupia około 90 przedsiębiorców. Działalność... Wtorek, 12 lutego 2019
Wyjątkowe benefity dla pracowników Prywatna opieka medyczna czy karnety na siłownię to bardzo popularne pozapłacowe korzyści oferowane... Poniedziałek, 11 lutego 2019
Urlop wypoczynkowy - to musisz wiedzieć! Będąc pracownikiem zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, masz prawo skorzystać z urlopu wypoczynkowego.... Niedziela, 10 lutego 2019
Urlopy dla ojców Jesteś tatą nowonarodzonego lub kilkuletniego dziecka i pracujesz na etacie? Chciałbyś zająć się maluszkiem,... Sobota, 9 lutego 2019