Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Najczęstsze powody zmiany pracy

Piątek, 8 lutego 2019
 • Najczęstsze powody zmiany pracy

Z pewnością zastanawiałaś/-eś się nad porzuceniem dotychczasowej pracy, zwłaszcza jeśli nie czujesz się w niej dobrze, wysysa ona z Ciebie energię lub gdy wśród pracowników panuje negatywna atmosfera. Poznaj najbardziej popularne powody zmiany pracy.

Z jakich powodów zmieniamy pracę?
 1. Niskie zarobki - często niskie wynagrodzenie oraz brak podwyżek idzie w parze z nadmiarem obowiązków i niedocenianiem przez pracodawcę ambitnych pracowników. Z tego powodu osoby ceniące siebie, swój czas i umiejętności poszukują nowego miejsca pracy, w którym mają szansę otrzymać wyższe zarobki.
 2. Brak możliwości rozwoju zawodowego oraz
 3. brak możliwości awansu - przez cały okres zatrudnienia pracownik zajmuje to samo stanowisko, niezależnie od stażu pracy. W firmach, w których brak możliwości awansu, a pracodawca nie oferuje szkoleń poszerzających wiedzę i umiejętności pracujących osób można poczuć frustrację, brak motywacji do efektywniejszego działania, a tym samym pracownicy zaczynają rozglądać się za innymi ofertami pracy.
 4. Znudzenie i rutyna - wykonywanie codziennie tych samych obowiązków przez długi okres czasu może być nużące. Sprawia to również, że pracownik jest w coraz mniejszym stopniu zainteresowany pracą, brak mu ambitnych zadań do wykonywania, nie może się wykazać. Jeśli pracodawca nie ma do zaoferowania nic ciekawego, co zainteresowałoby pracownika i pobudziło go do pracy - warto rozejrzeć się za miejscem, które nie pozwoli na nudę i stagnację.
 5. Negatywna atmosfera wśród pracowników - gdy w pracy panuje zła atmosfera wśród pracujących osób to, niezależnie od wysokości zarobków oraz możliwości rozwoju, ludzie chcą uciec z takiego miejsca.
  Obmawianie, mobbing, brak szacunku do współpracowników powodują również trudności ze znalezieniem nowych osób do pracy. Jak widać taka sytuacja jest destruktywna dla obu stron.
 6. Brak umowy o pracę - praca na umowę-zlecenie może być dobrym rozwiązaniem m.in. dla uczniów oraz studentów jako forma pracy dorywczej. Jednak dla większości osób możliwość pracy na tzw. etacie wzbudza poczucie stabilności i bezpieczeństwa ze względu na stałe dochody oraz dostęp do ubezpieczeń i świadczeń. Jest to powód, dla którego znaczna część osób pracujących na umowę-zlecenie poszukuje nowego pracodawcy, który oferuje umowę o pracę.
 7. Utrudniony dojazd - jeśli na dotarcie do miejsca pracy potrzeba wiele czasu sprawia to, że pracownik nie ma czasu na odpoczynek, jest ciągle w drodze, staje się jest przemęczony. Rozwiązaniem może okazać się przeprowadzka bliżej siedziby firmy, jednak wiąże się to z kosztami wynajmu lokalu, dlatego większość osób woli poszukać nowej pracy.
 8. Brak elastycznego czasu pracy - na większości stanowisk biurowych, w korporacjach i prywatnych firmach obowiązuje ustalony czas pracy obowiązujący wszystkich pracowników. Może się to okazać się problemem gdy np. mamy do załatwienia sprawy w urzędzie lub u lekarza.

Napisz komentarz

Komentarze(1)

 • 09.02.2019 16:05  Odpowiedz na komentarz

  Człowiek chodzi do pracy po to, żeby zarabiać pieniądze. Robi to co ma tam do zrobienia i za to pracodawca płaci. Jakieś tam normy, zadowolenie pracodawcy czy cele firmy nie obchodzą pracowników jeśli nie mają z tego wymiernych, finansowych korzyści. Człowiek w pracy robi swoje i do domu, a jeśli ma robić w tej pracy coś więcej to musi dostać też więcej pieniędzy. Taka prawda.

PODOBNE TEMATY
Wielkopolska Izba Gospodarcza podpisała porozumienie z Konsorcjum Izb i Organizacji Gospodarczych Wielkopolska Izba Gospodarcza podpisała porozumienie z Konsorcjum Izb i Organizacji Gospodarczych (KIiOG)... Poniedziałek, 22 lipca 2019
"Uważam, że udało nam się osiągnąć sukces" W piątek wiceprezesi Wielkopolskiej Izby Gospodarczej spotkali się z przedsiębiorcami działającymi na... Poniedziałek, 15 lipca 2019
Nagrodzono 25 firm z terenu powiatu gnieźnieńskiego 18 lat historii, 10. edycja konkursu, 25 laureatów w 8 kategoriach konkursowych, zatrudniający blisko... Sobota, 15 czerwca 2019
Od pomysłu do finansowania - młodzież uczyła się o nowych technologiach Miniony tydzień był bardzo intensywny dla Wielkopolskiej Izby Gospodarczej w Gnieźnie. Największym przedsięwzięciem... Wtorek, 28 maja 2019