X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kibice zapowiadają swój udział w Marszu Równości! Miasto zgłosi imprezę komendantowi Policji jak tylko wpłynie wniosek

Środa, 6 lutego 2019
  • Kibice zapowiadają swój udział w Marszu Równości! Miasto zgłosi imprezę komendantowi Policji jak tylko wpłynie wniosek

13 kwietnia w Gnieźnie odbędzie się Marsz Równości. Temat stał się bardzo kontrowersyjny. Zapytaliśmy włodarza Pierwszej Stolicy, czy popiera to wydarzenie. Na razie organizatorzy nie zgłosili swojej inicjatywy do Urzędu Miasta.

Zwróciliśmy się do Prezydenta Miasta Gniezna z następującym zapytaniem prasowym:
  • Czy Prezydent popiera Marsz Równości, który w połowie kwietnia ma odbyć się w Gnieźnie?
  • Czy hasło "Gniezno - Pierwsza Stolica Równości" zdaniem Prezydenta pasuje do naszego miasta?
  • Czy Prezydent pojawi się na marszu - oczywiście jako reprezentant władz samorządowych?
  • Czy magistrat będzie wnioskował do Policji o dodatkowe siły w celu zabezpieczenia marszu?

Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:
Do chwili obecnej organizatorzy, zapowiadanego w mediach społecznościowych, Marszu Równości nie zgłosili takiego zamiaru do Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.
Zgodnie z ustawą o zgromadzeniach wiadomość taka musi dotrzeć do urzędu nie wcześniej niż na 30 dni i nie później niż na 6 dni przed planowaną datą zgromadzenia. Jeśli taka wiadomość dotrze w ustawowym terminie, zostanie rozpatrzona zgodnie z przepisami i niezwłocznie zgłoszona komendantowi powiatowemu policji.
Anna Dzionek
rzecznik prasowy UM Gniezna

Z informacji, które udało nam się uzyskać wynika, że swój udział w marszu zapowiedzieli m.in. kibice jednego z największych w Wielkopolsce klubów sportowych. Chcemy pokazać tym wszystkim, którzy wychodzą na ulice manifestować, jak bardzo szanujemy ich poglądy, z którymi obnoszą się w taki właśnie sposób, blokując m.in. ruch w centrum miasta kiedy trwa przebudowa jednej z głównych arterii komunikacyjnych - czytamy w korespondencji, która dotarła do naszej redakcji. Pragniemy im także uświadomić czym są barwy narodowe i jak należy je szanować.
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(28)

  • 09.04.2019 13:32  Odpowiedz na komentarz

    Dobrze. Na....c zboczencow!

  • 09.02.2019 15:29  Odpowiedz na komentarz

    Niektórzy tu krytykują homoseksualizm, ale jakby się przyjrzeć to ci rzekomo męscy hetero sami mieli z kolegami niejedną seksualną przygodę. Tak atakują gejów, a sami przed sobą nie chcą się przyznać do pewnych swoich słabości. Czasem homofobia służy tylko maskowaniu skłonności homoseksualnych. Byście się zdziwili ile takich sytuacji jest w Gnieźnie, facet ma żonę, dziecko, a z kolegami lubi.

  • 09.02.2019 14:35  Odpowiedz na komentarz

    A ja lubię wszystkich LUDZI nawet jeśli ktoś marudzi.

  • brakuje odpowiedzi na trzy pierwsze pytania , hej magistrat ruszcie no się tam i nie migajcie się od odpowiedzi

  • 08.02.2019 10:59  Odpowiedz na komentarz

    Konstytucja mówi tylko, że małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny podlega ochronie. To oznacza tylko, że małżeństwo Np. Mężczyzny i mężczyzny nie podlega Ochronie, a nie że nie jest możliwe. konstytucja nie blokuje zatem szczegółowych ustaw w tym tej o równości małzeńskiej. a poligamię to nie wiem, skąd wziąłeś

    09.02.2019 10:14

    Źle rozumiesz ten przepis. Sformułowania prawne nie czyta się jak lekturę w szkole, ale inaczej. Jeśli np: jest zapis, że "Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny podlega ochronie" należy to rozumieć, iż małżeństwo jest związkiem wyłącznie kobiety i mężczyzny i jako takie wtedy podlega ochronie prawnej. Inna forma związku zaś nie jest małżeństwem i nie podlega ochronie takiej jak małżeństwa.

  • Proponuję się przyjrzeć komentarzom organom policji i prokuraturze. Wiele nawołuje do nienawiści i są też groźby karalne. A ponoć wszyscy polacy to jedna rodzina ...

  • 08.02.2019 08:12  Odpowiedz na komentarz

    Hipokryzja :)

  • Wolny kraj, wolność słowa, lecz nie promujemy takich marszów w naszym kraju

  • 07.02.2019 16:12  Odpowiedz na komentarz

    Jak można tak traktować polską flagę NASZ skarb narodowy , orzeł tylko na BIELi i CZERWIENi co to za tecza do jasnej.......

  • 07.02.2019 11:41  Odpowiedz na komentarz

    Z tym blokowaniem Miasta to wypisujecie bzdury. Marsz ma być w sobotę, a kierowcom krzywda się nie stanie. To kierowcy najczęściej utrudniają ruch w Gnieźnie. Zamiast wyjść pieszo do miasta to muszą samochodami, bo przejście 500 metrów to dla nich jest zbyt trudne. Do tego nie potrafią płynnie ruszać. Zielone się zapali to pierwszy pod światłem dopiero przełącza biegi zamiast ruszyć.

  • 07.02.2019 10:39  Odpowiedz na komentarz

    Ten marsz to jakiś żart, jeszcze parade równości zorganizujcie, wtedy będziemy tacy fajni, europejscy, koniecznie nie zapomnijcie zabrać ze sobą murzyna jak jakiegoś macie.

    08.02.2019 09:48

    do normalny: rasistow tu tez nie potrzebujemy a murzyn to czlowiek o innej karnacji i taki sam jak ty!!!!!!!!

  • 06.02.2019 23:02  Odpowiedz na komentarz

    nie w tej wsi... to jakas pomyłka jest. ktos chyba nie przemyslal sprawy .w tym grajdolku nawet po srajacych psach nie sprz?tają.biedna zapyziała miescina kibolami żużla stojąca...

  • Gniezno, PIĘKNe miasto ale niestety bardzo ale to bardzo zacofane. Gnieźnieńska patologia pewnie się juz szykuje, uważam ze marsze takie POWInno organizować sie w miastach, w kt0rych człowiek innego wyznania, innej rasy czy innych upodobaniach seksualnych sa normalne i nikt nie robi z tego tematu, który ciąży na ustach ludzi, KTOrzy nie rozumieją drugiego człowieka. Marsz równości to ma BYĆ zabawa

    08.02.2019 09:50

    do czlowiek tolerancyjny: zgadzam sie w calkowicie!!!

  • 06.02.2019 20:24  Odpowiedz na komentarz

    Konkretna wypowiedz kibicow! Popieram tez wezme udzial stajac z nimi razem w tym marszu!

  • 06.02.2019 17:22  Odpowiedz na komentarz

    Przecież wszyscy razem mogliby w tym marszu iść, kibice, Młodzież Wszechpolska. Skoro Marsz Równości to dla wszystkich i niech wszyscy w tym dniu będą równi jako ludzie różni w swoich poglądach. Trzeba pokazać, że można się różnić, ale można też wspólnie pójść razem wierząc w to, że właśnie każdy jest człowiekiem bez względu na poglądy.

  • Won z pedałami. Sam chetnie kamieniem przywitam zboczenćów

    09.02.2019 15:26

    Inżynierze, wierz mi, że pary heteroseksualne są czasem bardziej zboczone. Zobacz na pewne posła imieniem Stefan. Czy to nie jest zboczone zachowanie z jego strony?

    08.02.2019 18:45

    Strzelac do nich jak ktos ba bron

    08.02.2019 01:49

    Zapraszam do dyskusji.

    07.02.2019 18:07

    do inzyniera:biedny ty jestes, az tak sie boisz...

  • 06.02.2019 14:58  Odpowiedz na komentarz

    Konstytucja RP, Rozdział 1, Art. 18: ?Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.?
    Konstytucja Rzeczypospolitej określa małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. A zatem ? jednej kobiety i jednego mężczyzny, czyli nie dopuszcza się poligamii.

    08.02.2019 11:36

    Takie małżeństwo jest pod opieką, jak sam napisałeś. Nie znaczy to , że inne małżeństwa nie moga istnieć :)

  • 06.02.2019 14:23  Odpowiedz na komentarz

    Kibicuję kibicom! ????
    Natomiast te pytania do prezydenta są trochę tendencyjne. Mianowicie czy mu to pasuje, czy nie, on (prezydent) jest osobą wybraną w legalnych wyborach na URZĄD, za pomocą którego ma służyć mieszkańcom. Więc on nie jest arbitrem czy coś się może odbyć czy nie.

  • 06.02.2019 14:09  Odpowiedz na komentarz

    na żużel też kibole pojdą - kiedy to cyklicznie ich wspołbracia w chlaniu na ulicy i rozrabianiu blokują mieszkańcom okolicy stadionu dojazd do domow a policja na czesc scigających sie na motorach o nagrode darwina zamyka ulice? ten brud smród i hałas też będą wytykać? jesli tak to chętnie przyklasnę