Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pięciu kierowców po alkoholu zatrzymanych przez policję. Rekordzista miał ponad 2,3 promila

Środa, 6 lutego 2019
  • Pięciu kierowców po alkoholu zatrzymanych przez policję. Rekordzista miał ponad 2,3 promila

Podczas minionego weekendu gnieźnieńscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących i jednego po użyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierujący muszą liczyć się z karą do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną i wieloletnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Do zatrzymania pierwszych dwóch doszło w piątek (1.02.19). Pierwszego, 30-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego kierującego pojazdem marki Hyundai Santa Fe funkcjonariusze wydziału ruchu zatrzymali do kontroli drogowej w Trzemesznie. Badanie na obecność alkoholu wykazało 0,3 promila w organizmie kierowcy. Drugi, 33 letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego kierujący pojazdem marki Daewoo Matiz do kontroli drogowej został zatrzymany przez policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego na ul. Poznańskiej w Gnieźnie. Wynik badania trzeźwości to 2,3 promila.

W sobotę w godzinach dopołudniowych w Mierzewie w gminie Niechanowo w ręce mundurowych z Witkowa wpadł 57-letni mieszkaniec tej gminy kierujący Oplem Astrą. W jego organizmie jak wykazało przeprowadzone badanie był 1 promil alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia po południu w Pierzyskach w gminie Łubowo policjanci drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Hyundai. Wynik badania 25-letniego gnieźnianina to 0,56 promila. Dodatkowo mężczyzna nie zastosował się do obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie.

Ostatni nietrzeźwy, 65-letni gnieźnianin kierujący motorowerem przez policjantów drogówki do kontroli drogowej został zatrzymany w niedzielę w Lednogórze w gminie Łubowo. Wynik to 1,2 promila.

Kierujący stracili swoje uprawnienia do kierowania. Muszą się też liczyć z karą do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Motocylista zderzył się z osobówką W sobotę tuż przed godziną 14.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku w Żydowie, w którym... Niedziela, 18 sierpnia 2019
18-latek utonął w Skorzęcinie W sobotę po godzinie 20.20 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o topielcu w Jeziorze Niedzięgiel.... Niedziela, 18 sierpnia 2019
Komunikat Powiatowego Zarządu Dróg dot. parkowania na ul. 3 Maja w Gnieźnie Powiatowy Zarząd Dróg zawiadamia, że na ul. 3 Maja w Gnieźnie na odcinku od ul. Łącznica do ul. Dąbrówki... Piątek, 16 sierpnia 2019
"Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie" - spotkanie w Gnieźnie już 28 sierpnia Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policja, w ramach akcji... Piątek, 16 sierpnia 2019