Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pięciu kierowców po alkoholu zatrzymanych przez policję. Rekordzista miał ponad 2,3 promila

Środa, 6 lutego 2019
  • Pięciu kierowców po alkoholu zatrzymanych przez policję. Rekordzista miał ponad 2,3 promila

Podczas minionego weekendu gnieźnieńscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących i jednego po użyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierujący muszą liczyć się z karą do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną i wieloletnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Do zatrzymania pierwszych dwóch doszło w piątek (1.02.19). Pierwszego, 30-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego kierującego pojazdem marki Hyundai Santa Fe funkcjonariusze wydziału ruchu zatrzymali do kontroli drogowej w Trzemesznie. Badanie na obecność alkoholu wykazało 0,3 promila w organizmie kierowcy. Drugi, 33 letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego kierujący pojazdem marki Daewoo Matiz do kontroli drogowej został zatrzymany przez policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego na ul. Poznańskiej w Gnieźnie. Wynik badania trzeźwości to 2,3 promila.

W sobotę w godzinach dopołudniowych w Mierzewie w gminie Niechanowo w ręce mundurowych z Witkowa wpadł 57-letni mieszkaniec tej gminy kierujący Oplem Astrą. W jego organizmie jak wykazało przeprowadzone badanie był 1 promil alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia po południu w Pierzyskach w gminie Łubowo policjanci drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Hyundai. Wynik badania 25-letniego gnieźnianina to 0,56 promila. Dodatkowo mężczyzna nie zastosował się do obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie.

Ostatni nietrzeźwy, 65-letni gnieźnianin kierujący motorowerem przez policjantów drogówki do kontroli drogowej został zatrzymany w niedzielę w Lednogórze w gminie Łubowo. Wynik to 1,2 promila.

Kierujący stracili swoje uprawnienia do kierowania. Muszą się też liczyć z karą do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zakaz stadionowy na 3 lata i 6 miesięcy ograniczenia wolności za odpalenie racy Mężczyzna, który w sobotę, 16 marca, podczas meczu Mieszka Gniezno z KKS Lech II Poznań odpalił racę... Niedziela, 24 marca 2019
Zginął młody, ambitny człowiek. To był nieszczęśliwy wypadek W piątek, w godzinach wieczornych na os. Jagiellońskim w Gnieźnie doszło do nieszczęśliwego wypadku.... Niedziela, 24 marca 2019
17 zastępów Straży Pożarnej gasiło las w Cielimowie W piątek o godzinie 13:15 jednostki Straży Pożarnej z całego powiatu gnieźnieńskiego udały się na miejsce... Sobota, 23 marca 2019
Samobójstwo czy nieszczęśliwy wypadek? Z wieżowca wypadł mężczyzna W piątek ok. godz. 18.30 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o mężczyźnie, który wypadł lub wyskoczył... Piątek, 22 marca 2019