Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Poznaj rynek e-health. Przed Tobą e-apteka, czyli internetowy punkt apteczny

Wtorek, 5 lutego 2019
  • Poznaj rynek e-health. Przed Tobą e-apteka, czyli internetowy punkt apteczny

Przemysł farmaceutyczny rozwija się w niesamowitym tempie, wykorzystując możliwości internetu. W sektorze opieki zdrowotnej istotną rolę odgrywają nowoczesne apteki internetowe, umożliwiające zamówienie leków z wysyłką pod wskazany adres. Do prowadzenia takiej działalności konieczne jest uzyskanie stosownego zezwolenia, a także posiadanie stacjonarnego punktu aptecznego lub apteki. Dowiedz się więcej na temat e-aptek i sam sprawdź, jak wiele mogą one zaoferować!

Zakaz sprzedaży leków w internecie? To już przeszłość!
Trudno uwierzyć, że jeszcze kilkanaście lat temu wysyłkowa sprzedaż leków bez recepty była zabroniona, a prawo w Polsce uznawało ją za niezgodną z prawem unijnym. Obecnie na terenie naszego kraju placówki te są dopuszczone do działalności. Jeśli spełniają określone wymagania i posiadają wymagane zezwolenia, można w nich sprzedawać produkty medyczne, sprzęt pomocny w leczeniu, suplementy diety oraz lekarstwa. Współcześnie prężnie działa wiele e aptek, oferujących usługi dla klientów zamieszkujących nawet najbardziej oddalone od centrum Polski zakątki. Te nowoczesne serwisy wyróżniają się niższymi cenami lekarstw, możliwością reklamacji i wygodną formą dokonywania płatności za złożone zamówienie.

Profesjonalna e apteka daje swoim klientom możliwość skonsultowania się z farmaceutą. Wybrane z produktów, dostępnych w asortymencie, są co jakiś czas obejmowane promocjami. Rabaty pozwalają nabyć je w bardzo atrakcyjnych cenach, jakich tradycyjne apteki nie są w stanie wprowadzić. Co ciekawe, niektóre z opisywanych placówek wydają leki dostępne na receptę. Odbywa się to za pośrednictwem poczty, którą najpierw należy przesłać ważną receptę, wystawioną przez lekarza. Korzystanie z internetowego punktu aptecznego jest wygodne dla użytkownika sieci. Wynika to choćby z tego, że aby dokonać zakupów nie trzeba wychodzić z domu.

Brak towaru w stacjonarnej aptece? Online tego nie doświadczysz!
Ile razy zdarzyło się, że po kilkunastominutowym staniu w kolejce do kasy w aptece okazało się, że farmaceuta nie ma leku, który chcemy kupić? Oferowany zamiennik nas nie satysfakcjonuje, a do innej apteki mamy dwadzieścia minut drogi? Nie pozostaje nic innego, jak wejść na stronę internetowego punktu aptecznego i tam złożyć zamówienie. Czy nie prościej było to zrobić od razu? Bez wstawania z ulubionego fotela, ubierania się w grubą kurtkę i czekania w kolejce w towarzystwie innych potrzebujących odbyłoby się to o wiele szybciej.

Korzystając z serwisu sprzedającego leki online, już na etapie przeglądu asortymentu można sprawdzić, czy wszystkie interesujące nas produkty medyczne są dostępne od ręki. Przydatne okazują się też podane ceny, które można ze sobą porównywać w celu wybrania najkorzystniejszego specyfiku. Niezależnie od ilości wybranych leków, zawsze płaci się za jedną wysyłkę. Jej koszt obejmuje spakowanie produktów, zabezpieczenie przesyłki oraz przekazanie jej kurierowi, który przywiezie ją do naszego domu. Więcej informacji o e aptekach można znaleźć na stronie apteki Aptisan, już od ponad 20 lat działającej w branży farmaceutycznej.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Angina, czyli bakteryjne zapalenie gardła. Jak z nią walczyć? Bakteryjne zapalenie gardła, które nazywane jest powszechnie anginą, dotyka zarówno dzieci, jak i osoby... Sobota, 25 czerwca 2016
Kamienica niszczeje, a miasto nie chce jej sprzedać? Pomieszczenia po dawnej aptece "Pod Lwem" nadal stoją puste. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa... Sobota, 10 stycznia 2015
Zbigniew Dolata walczy o gnieźnieńskie poradnie Na czwartkowej konferencji prasowej poseł Zbigniew Dolata przedstawił swoje stanowisko oraz działania,... Piątek, 20 stycznia 2012
Apteki Poniedziałek, 12 kwietnia 2010