X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zawał mięśnia sercowego u Seniora - Promedica24 radzi

Piątek, 1 lutego 2019
  • Zawał mięśnia sercowego u Seniora - Promedica24 radzi

Choroby serca są ceną postępu cywilizacyjnego. Coraz dłużej żyjemy, źle się odżywiamy, prowadzimy siedzący tryb życia, ograniczamy ruch do niezbędnego minimum. Do tego dochodzi stres i brak odpoczynku. Na skutki tego nie trzeba długo czekać.

Jeszcze pół wieku temu zawał był wyrokiem śmierci, a chorzy umierali w męczarniach. Złota godzina, czyli pierwsza godzina po zawale, stanowiła wprawdzie pewną szansę dla pacjenta - ale nawet szybko udzielona pomoc nie gwarantowała przeżycia. Dzisiejsza medycyna jest dużo, dużo skuteczniejsza. Potrafimy naprawiać uszkodzony mięsień sercowy. Potrafimy zapobiegać najgroźniejszym powikłaniom.

Choroby serca i naczyń są tak powszechne, że uważane są już za choroby cywilizacyjne. Głównym czynnikiem ryzyka chorób serca jest zbyt wysokie stężenie cholesterolu, ale także, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, brak aktywności fizycznej, nieprawidłowe odżywianie, predyspozycje genetyczne oraz nadwaga i otyłość. Palenie papierosów, spożywanie alkoholu i nadużywanie kawy - to wszystko zjawiska codzienne - a jednocześnie poważne czynniki ryzyka, grożące rozwojem chorób układu naczyniowego. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia czynniki te są odpowiedzialne za ponad połowę problemów ze zdrowiem.

Zapadalność na chorobę wieńcową rośnie wraz z wiekiem. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że choruje na nią średnio około 10% po 60 oku życia i około 25% powyżej 75 roku życia. Co roku u około 60-80 tys. chorych dochodzi do zawału serca. W Polsce na chorobę wieńcową choruje od 1 do 1,5 mln ludzi, a około 50 tys. w ciągu roku umiera. Szacuje się, że w ciągu najbliższych 10 lat blisko 500 tys. mężczyzn i 240 tys. kobiet w wieku 30-70 lat trafi do szpitala z powodu zawału serca.
 
Zwłaszcza seniorzy, z problemami sercowymi wymagają systematycznej opieki, która uwzględnia farmakologię, ruch i dietę. Pielęgnacja osób dotkniętych chorobą serca to bardzo odpowiedzialne zajęcia dla opiekunek seniorów. Ważnym aspektem jest wykrycie objawów i stała kontrola stanu pacjenta.

Coraz więcej osób starszych prowadzi zdrowy tryb życia, mając świadomość, że ruch, dieta i aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu pozwalają uniknąć lub powstrzymać rozwój tych chorób. Jednak jak pomóc w zachowaniu dobrej kondycji psychofizycznej, gdy już ktoś cierpi na którąś z nich?

O tym na co zwrócić uwagę w pielęgnacji osoby starszej dotkniętej chorobą układu krążenia opowiedzą przedstawiciele z firmy Promedica24. Podczas wykładu przedstawione zostaną sposoby jak zapobiegać, jak rozpoznać pierwsze oznaki oraz jak żyć po zawale. Podpowiemy jakie objawy świadczą o chorobie wieńcowej i zwrócimy uwagę na sygnały alarmowe, które powinny skłonić do natychmiastowego kontaktu z lekarzem. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu zapraszamy 12 lutego o godz. 12:00 w Gnieźnie przy ul. Warszawskiej 30.

Promedica24 od 15 lat z wyznacza standardy w branży opiekuńczej, konsekwentnie realizując swoją misję. Rekruterzy spotykają się z potencjalnymi kandydatami i przedstawiają zalety pracy Opiekuna Seniorów. Promedica24 działa kompleksowo: załatwia wszystkie formalności, opłaca składki, oferuje dodatkowe ubezpieczenie, transport oraz zamieszkanie. Firma wspiera Opiekunów całodobowo, jej wieloletnie doświadczenie w branży opiekuńczej, nauczyło sprawnie reagować w każdej sytuacji losowej. Promedica24 dba o podnoszenie kwalifikacji Opiekunów, organizując szkolenia językowe i opiekuńcze.

Zastanawiasz się czy praca w charakterze Opiekuna Osób Starszych w Niemczech jest dla Ciebie? Przyjdź do biura Promedica24 w Gnieźnie przy ul. Warszawskiej 30 i zapytaj o szczegóły. Firma organizuje również szkolenia z zakresu opieki, pierwszej pomocy oraz kursy języka niemieckiego od podstaw. Oferty pracy dobierane są indywidualnie w oparciu o kwalifikacje i preferencje Opiekuna. Na spotkaniu z rekruterem dowiesz się na czym polega praca opiekuna od zaplecza, jakie są obowiązki oraz jak wiele możesz zyskać.

Zapraszamy na wykład na temat chorób serca 12 lutego o godz. 12:00 w biurze Promedica24 przy ul. Warszawskiej 30 w Gnieźnie.

Promedica24
Ul. Warszawska 30
Gniezno
Tel. 516 052 891
tekst: Informacja Prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Prokuratura wszczęła kolejne śledztwo w sprawie szpitala Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie wszczęła kolejne śledztwo w sprawie gnieźnieńskiego szpitala. Tym razem... Poniedziałek, 18 lutego 2019
Kibice zapowiadają swój udział w Marszu Równości! Miasto zgłosi imprezę komendantowi Policji jak tylko wpłynie wniosek 13 kwietnia w Gnieźnie odbędzie się Marsz Równości. Temat stał się bardzo kontrowersyjny. Zapytaliśmy... Środa, 6 lutego 2019
Stypendia dla młodych sportowców Pięćdziesięciu jeden obiecujących zawodników otrzymało 5 lutego 2019 roku stypendia ufundowane przez... Środa, 6 lutego 2019
W 3 dni po Wielkopolsce, czyli Powiat Gniezno na targach w Poznaniu Tradycyjnie, Powiat Gnieźnieński prezentował swoją ofertę turystyczną na targach Tour Salon w Poznaniu.... Środa, 6 lutego 2019