Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Inwestor miał pełną świadomość warunków technicznych z jakimi przyjdzie się mu zmierzyć"

Czwartek, 31 stycznia 2019

Poprosiliśmy Urząd Miasta Gniezna o komentarz w sprawie bloków przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie. Przypomnijmy, że mieszkańcy nowych budynków największy problem mają z kanalizacją.

Gnieźnieński magistrat zabrał głos w sprawie bloków przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie. Poniżej komentarz urzędu:

Zgodnie z Wieloletnim Planem Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Kanalizacyjnych na lata 2018 - 2021, na podstawie którego Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji prowadzi działania inwestycyjne, kanalizacja na ul. Konopnickiej zostanie wybudowana w 2020 r. Inwestor, który rozpoczął realizację budynków wielorodzinnych na tym terenie otrzymał stosowne warunki przyłączenia do sieci kanalizacyjnej z PWiK, które wskazywały jednoznacznie na możliwość przyłączenia do kanalizacji wyłącznie w ul. Wrzesińską. Jednocześnie PWiK zadeklarowało, że po wybudowaniu kanalizacji w ul. Konopnickiej (2020 r.) będzie możliwość przyłączenia części budynków od strony ul. Konopnickiej do tej kanalizacji.

W związku z tym, że część budynków ulokowanych przy ul. Konopnickiej jest zaniżona w stosunku do ul. Wrzesińskiej, nie ma możliwości wykonania kanalizacji grawitacyjnej na terenie inwestora w kierunku ul. Wrzesińskiej. Inwestor był zobowiązany do wykonania we własnym zakresie i na własny koszt zbiornika o odpowiedniej pojemności z przepompownią ścieków do ul. Wrzesińskiej. Inwestor miał pełną świadomość warunków technicznych z jakimi przyjdzie się mu zmierzyć w związku z tą budową. Jeśli pojawia się problem z kanalizacją w wybudowanych obiektach, wynika on tylko i wyłącznie z niewłaściwego wykonania przepompowni lub zbyt małej pojemności wybudowanych zbiorników. Problem ten jednak musi rozwiązać deweloper.

Obecnie w związku z realizacją zaplanowanych inwestycji PWiK nie ma możliwości przyspieszenia budowy kanalizacji w ul. Konopnickiej. Trudno jest też oczekiwać od miasta rozwiązania problemów mieszkańców, które wygenerował im deweloper. Istnieje możliwość wybudowania kanalizacji w ul. Konopnickiej przez dewelopera zgodnie z warunkami, które przedstawiłoby PWiK i pod nadzorem tej firmy. Deweloper musiałby jednak wystąpić z taką inicjatywą.
Jarosław Grobelny
zastępca Prezydenta Miasta Gniezna

To nie pierwsze problemy mieszkańców Gniezna z tym deweloperem. Do dnia dzisiejszego nie zostały naprawione elewacje na budynkach przy ul. Grunwaldzkiej w Gnieźnie, które zostały uszkodzone po nawałnicy w sierpniu 2017 roku. Również mieszkańcy bloków przy ul. Mickiewicza skarżą się na liczne usterki, które nie są naprawiane.

Mieszkańcy bloków przy ul. Konopnickiej prawdopodobnie skierują sprawę na drogę sądową. Do tematu powrócimy.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Inwestor odpowiada na problemy z budynkami przy ul. Konopnickiej Firma "KOS-BUD" odpowiedziała na pytania, które skierowaliśmy do niej w związku z problemami mieszkańców... Środa, 30 stycznia 2019
Mieszkańcy nowych bloków przy ul. Konopnickiej "toną w odchodach"! Deweloper nic sobie z tego nie robi Mieszkańcy bloków przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie skarżą się na dewelopera oraz warunki, w jakich przyszło... Wtorek, 29 stycznia 2019