Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Najlepsi badmintoniści w Polsce przyjadą do Gniezna!

Poniedziałek, 28 stycznia 2019
  • Najlepsi badmintoniści w Polsce przyjadą do Gniezna!

Miejscem tegorocznej rywalizacji badmintonowej elity będzie Pierwsza Stolica Polski, gdzie w dniach 31.01-3.02.2019 r. odbędą się 55. Indywidualne Mistrzostwa Polski elity w badmintonie na nowej hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3.

Badminton w Gnieźnie ma swoje początki już w latach 40 poprzedniego wieku. Inicjatorem ówczesnych rozgrywek było Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Lata 1967-72 to okres kiedy Gniezno miało trzech reprezentantów w czołowej szesnastce kraju - F. Kościelskiego, G. Grzybowskiego, J. Przybysza. Ten ostatni był dwukrotnym mistrzem Polski w deblu w roku 1968 i 1970 r. Był też epizod ligowy, gdzie skład W. Cichocki, J. i Z. Nawroccy, M. Grzybowski, A. i A. Śliwińscy wywalczyli sportowy awans do rozgrywek II ligi w drużynie MKS MDK Gniezno. Ci pierwsi regularnie występowali też w najwyższej klasie rozgrywkowej, rywalizując z najlepszymi w Polsce. Obecnie w mieście badmintona trenuje kilkadziesiąt osób oraz prowadzone jest aktywne szkolenie dzieci i młodzieży.

Przetarciem dla imprezy mistrzowskiej był turniej Stolotka, który odbył się na tej samej hali 15 grudnia 2018 r. Z relacji zawodników wynika, że zarówno środowisko jak i warunki do organizacji turniejów na wysokim poziomie w mieście są odpowiednie - co potwierdza decyzja Polskiego Związku Badmintona co do przyznania Pierwszej Stolicy Polski imprezy mistrzowskiej.

W zawodach weźmie udział blisko 150 najlepszych badmintonistów w Polsce. Rozegrane zostaną kategorie singlowe oraz deblowe mężczyzn i kobiet oraz gra mieszana. Każdy z zawodników otrzyma pakiet startowy wraz z pamiątkową koszulką. Najlepsi zostaną nagrodzeni medalami i pucharami.

Finały w dniu 3 lutego 2019 r. zostaną wyemitowane na żywo na antenach TVP Sport w godzinach od 10:00 do 12:00, a transmisja na żywo z każdego kortu w gnieźnieńskiej hali przeprowadzona będzie online na kanale Badminton Polska na platformie Youtube.

Organizatorem jest Wielkopolski Okręgowy Związek Badmintona, sponsorem głównym firma Enea. Mistrzostwa otrzymały Patronat Honorowy Pana Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza.

Zapraszamy do śledzenia oficjalnego profilu WOZBad na portalu Facebook, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje na temat 55. Indywidualnych Mistrzostw Polski elity w badmintonie oraz do odwiedzenia hali i aktywnego kibicowania najlepszym!
tekst: Informacja Prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nie był to dobry weekend w wykonaniu "Startowców" W sobotę drużyna UKH Start 1954 Gniezno przed własną publicznością uległa KS Pomorzaninowi Toruń 2-6.... Wtorek, 16 kwietnia 2019
Ostatnie pożegnanie Henryka Grotowskiego Dzisiaj środowisko sportowe Pierwszej Stolicy, przyjaciele i rodzina uczestniczyli w ostatnim pożegnaniu... Wtorek, 16 kwietnia 2019
Sukcesy uczniów z Gniezna w XI Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych XI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w... Wtorek, 16 kwietnia 2019
Inspektorzy na kursach samoobrony Praca w ciężkich warunkach, nierzadko w nocy, kiedy przy kontroli kierowcom emocje rosną i czasem wystarczy... Wtorek, 16 kwietnia 2019