Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

MKS PR Gniezno awansował do 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek!

Poniedziałek, 28 stycznia 2019
  • MKS PR Gniezno awansował do 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek!

Juniorki MKS-u PR Gniezno świetnie zaprezentowały się podczas turnieju 1/16 finału mistrzostw Polski w Gliwicach. Wygrały trzy mecze, co pozwoliło im na zajęcie pierwszego miejsca w trzydniowych zmaganiach i awans do kolejnej fazy. Łatwo o to nie było. W ostatnim spotkaniu gnieźniankom mocno postawiły się gospodynie imprezy - SPR Sośnica Gliwice.

Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami, gliwicko-gnieźnieńskie starcie było niesamowicie zacięte. Wynik spotkania otworzyły gospodynie, ale już po chwili mieliśmy remis za sprawą trafienia Katarzyny Ochockiej. Nieco później MKS PR na prowadzenie wyprowadziła Monika Walkowska. Na odpowiedź przeciwniczek nie trzeba było długo czekać. Zaczęła się wymiana ciosów.

W 19. minucie, za sprawą dwóch trafień Ochockiej i jednego Martyny Racheli, przyjezdne wysforowały się na prowadzenie 11:8. Potem gliwiczanki odrobiły straty, a tuż przed przerwą zdołały wypracować jednobramkową przewagę. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 15:14.

Druga odsłona dostarczyła ogromu emocji. Zaczęło się od bramki reprezentantki Sośnicy - Weroniki Wesołowskiej. Na to trafienie odpowiedziała po chwili Martyna Rachela. Następnie trafiła Wiktoria Powyszyńska i gliwiczanki znów prowadziły dwoma bramkami. Wówczas serię czterech trafień z rzędu zainicjowały podopieczne trenerów Roberta Popka, Romana Solarka i Janusza Pudelewicza.

W 38. minucie gnieźnianki prowadziły 19:17. Tego prowadzenia nie oddały już do końca, choć momentami robiło się gorąco, bo przeciwniczki zbliżały się na jedną bramkę. Na szczęście w decydujących fragmentach MKS PR nie uległ naciskom przeciwniczek, dzięki czemu po ostatniej syrenie mógł świętować triumf 29:28. Poziom adrenaliny sięgał zenitu. Najważniejsze jednak jest to, że udało się utrzymać nerwy i zainkasować trzecią wygraną z rzędu.

Minimalne zwycięstwo w starciu z gliwiczankami sprawiło, że gnieźnianki wygrały cały turniej. To oznacza, że 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek odbędzie się w naszym mieście. Impreza ta rozegrana zostanie w dniach 8-10 lutego. Już teraz serdecznie zachęcamy do pojawienia się na trybunach i wspierania naszych piłkarek ręcznych!

MKS PR Gniezno: Wilkosz, Rożek - Bielińska, Kasprowiak (7), Pudelewicz (1), Stachowicz, Ochocka (7), Dolacińska (3), Walkowska (6), Kabacińska, Grzegorek, Rachela (2), Szczygielska (3), Alwin.
tekst: Informacja Prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
MKS PR Gniezno laureatem konkursu Bank Młodych Mistrzów Sportu! Poznaliśmy wyniki III edycji konkursu "Bank Młodych Mistrzów Sportu". Miło nam poinformować, że MKS... Czwartek, 18 kwietnia 2019
MKS PR URBIS Gniezno pewnie pokonał lubiczanki Niespodzianki nie było. MKS PR URBIS Gniezno pokonał w sobotę zespół Drwęcy Novar Lubicz 33:16 (15:8).... Poniedziałek, 15 kwietnia 2019
Gość specjalny na meczu z Drwęcą Novar Lubicz Dzisiejszy mecz MKS PR URBIS Gniezno z perspektywy trybun będzie śledzić gość specjalny - popularny... Sobota, 13 kwietnia 2019
Karolina Kasprowiak w młodzieżowej kadrze Polski! Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki Młodzieżowej Kadry Narodowej Kobiet... Sobota, 13 kwietnia 2019