X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Policja podsumowała miniony rok! Zobaczcie do ilu przestępstw doszło w powiecie

Czwartek, 24 stycznia 2019
  • Policja podsumowała miniony rok! Zobaczcie do ilu przestępstw doszło w powiecie

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się narada roczna gnieźnieńskich policjantów z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Pawłowskiego, wicestarosty gnieźnieńskiego Anny Jung, prezydenta Gniezna Tomasza Budasza, Komendanta Powiatowego mł. insp. Przemysława Kozaneckiego, jego zastępcy, kadry kierowniczej, policjantów i pracowników cywilnych oraz zaproszonych gości.

Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysław Kozanecki 23 stycznia 2019 roku zwołał odprawę z kadrą kierowniczą gnieźnieńskiej jednostki, poświęconą ocenie stanu bezpieczeństwa w minionym 2018 roku. Podczas odprawy podsumowano działania gnieźnieńskiej Policji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, a także wskazano priorytety i zadania w zakresie poprawy bezpieczeństwa na najbliższy rok.

Liczba postępowań wszczętych - wybrane kategorie:

Policjanci na tym samym poziomie utrzymali swoją skuteczność w ściganiu sprawców przestępstw gospodarczych i narkotykowych, stąd porównywalnie wysoka liczba wszczętych postępowań w tych kategoriach przestępstw, które charakteryzują się tzw. ujawnialnością:

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
W 2018 roku policjanci ruchu drogowego odnotowali 127 wypadków, w których 10 osób poniosło śmierć, a 147 osób zostało rannych.

Podczas służby policjanci przeprowadzili prawie 30 000 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Zatrzymali 305 osób nietrzeźwych. Funkcjonariusze zatrzymali także 222 prawa jazdy, w tym 50 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto policjanci ruchu drogowego w trakcie przeprowadzonych kontroli drogowych zatrzymali 1844 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny w większości przypadków stwarzał realne zagrożenie na drodze.

Zagadnienie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego wciąż pozostaje jednym z priorytetów w działaniach gnieźnieńskiej Policji.

Bezpieczeństwo podczas imprez masowych
W minionym roku policjanci uczestniczyli w zabezpieczeniu ogółem 51 imprez masowych. Były to imprezy sportowe (30), ale również artystyczno-rozrywkowe (21). Łącznie w zapewnienie bezpieczeństwa podczas tych imprez zaangażowanych było 661 policjantów.

Prewencja:
Służby dyżurne na terenie całego powiatu odnotowały 13 251 zgłoszeń interwencyjnych.

Policyjni śledczy w toku prowadzonych postępowań przygotowawczych zabezpieczyli od podejrzanych mienie o wartości ponad 2 milionów złotych.
 
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Pożar sadzy w kominie W nocy z wtorku na środę, o godz. 1.30 strażacy zostali wezwani do pożaru sadzy w kominie w Zdziechowie.... Czwartek, 19 września 2019
Okradł stragan na targowisku! Grozi mu do 10 lat więzienia Włamał się do straganu na terenie targowiska miejskiego w Gnieźnie. Zatrzymany usłyszał już zarzut.... Środa, 18 września 2019
Uwaga na oszustów! Podają się z funkcjonariuszy CBŚP Na terenie naszego powiatu doszło do kilku przypadków podszywania się za funkcjonariusza Centralnego... Środa, 18 września 2019
Cieżarówka zakończyła jazdę w rowie Dzisiaj ok. godz. 18.30 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku ciężarówki na drodze krajowej... Wtorek, 17 września 2019