X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Policja podsumowała miniony rok! Zobaczcie do ilu przestępstw doszło w powiecie

Czwartek, 24 stycznia 2019
  • Policja podsumowała miniony rok! Zobaczcie do ilu przestępstw doszło w powiecie

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się narada roczna gnieźnieńskich policjantów z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Pawłowskiego, wicestarosty gnieźnieńskiego Anny Jung, prezydenta Gniezna Tomasza Budasza, Komendanta Powiatowego mł. insp. Przemysława Kozaneckiego, jego zastępcy, kadry kierowniczej, policjantów i pracowników cywilnych oraz zaproszonych gości.

Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysław Kozanecki 23 stycznia 2019 roku zwołał odprawę z kadrą kierowniczą gnieźnieńskiej jednostki, poświęconą ocenie stanu bezpieczeństwa w minionym 2018 roku. Podczas odprawy podsumowano działania gnieźnieńskiej Policji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, a także wskazano priorytety i zadania w zakresie poprawy bezpieczeństwa na najbliższy rok.

Liczba postępowań wszczętych - wybrane kategorie:

Policjanci na tym samym poziomie utrzymali swoją skuteczność w ściganiu sprawców przestępstw gospodarczych i narkotykowych, stąd porównywalnie wysoka liczba wszczętych postępowań w tych kategoriach przestępstw, które charakteryzują się tzw. ujawnialnością:

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
W 2018 roku policjanci ruchu drogowego odnotowali 127 wypadków, w których 10 osób poniosło śmierć, a 147 osób zostało rannych.

Podczas służby policjanci przeprowadzili prawie 30 000 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Zatrzymali 305 osób nietrzeźwych. Funkcjonariusze zatrzymali także 222 prawa jazdy, w tym 50 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto policjanci ruchu drogowego w trakcie przeprowadzonych kontroli drogowych zatrzymali 1844 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny w większości przypadków stwarzał realne zagrożenie na drodze.

Zagadnienie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego wciąż pozostaje jednym z priorytetów w działaniach gnieźnieńskiej Policji.

Bezpieczeństwo podczas imprez masowych
W minionym roku policjanci uczestniczyli w zabezpieczeniu ogółem 51 imprez masowych. Były to imprezy sportowe (30), ale również artystyczno-rozrywkowe (21). Łącznie w zapewnienie bezpieczeństwa podczas tych imprez zaangażowanych było 661 policjantów.

Prewencja:
Służby dyżurne na terenie całego powiatu odnotowały 13 251 zgłoszeń interwencyjnych.

Policyjni śledczy w toku prowadzonych postępowań przygotowawczych zabezpieczyli od podejrzanych mienie o wartości ponad 2 milionów złotych.
 
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Zakaz stadionowy na 3 lata i 6 miesięcy ograniczenia wolności za odpalenie racy Mężczyzna, który w sobotę, 16 marca, podczas meczu Mieszka Gniezno z KKS Lech II Poznań odpalił racę... Niedziela, 24 marca 2019
Zginął młody, ambitny człowiek. To był nieszczęśliwy wypadek W piątek, w godzinach wieczornych na os. Jagiellońskim w Gnieźnie doszło do nieszczęśliwego wypadku.... Niedziela, 24 marca 2019
17 zastępów Straży Pożarnej gasiło las w Cielimowie W piątek o godzinie 13:15 jednostki Straży Pożarnej z całego powiatu gnieźnieńskiego udały się na miejsce... Sobota, 23 marca 2019
Samobójstwo czy nieszczęśliwy wypadek? Z wieżowca wypadł mężczyzna W piątek ok. godz. 18.30 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o mężczyźnie, który wypadł lub wyskoczył... Piątek, 22 marca 2019