Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypożyczalnia samochodów co trzeba wiedzieć wynajmując auto w Poznaniu?

Środa, 23 stycznia 2019
  • Wypożyczalnia samochodów co trzeba wiedzieć wynajmując auto w Poznaniu?

Wypożyczalnie samochodów są obecne szczególnie w krajobrazie dużych miast. Każde z nich oferuje możliwość wynajęcia samochodu na kilka godzin, dni, czy długoterminowo. Wszystko zależy od naszych potrzeb i możliwości.

Decydując się na wynajęcie auta, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pozwolą nam wybrać najlepszą ofertę. Będziemy także odpowiednio przygotowani, aby zweryfikować warunki i umowę, jaką otrzymamy do podpisu.

Porównanie ofert
Jedną z ważniejszych rzeczy, jest porównanie ofert, jakie proponują różne firmy. Bardzo istotne jest, aby nie decydować jedynie przez pryzmat ceny usługi, ale patrzeć szerzej. Musimy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, możliwość dokupienia dodatkowych usług, opinie innych klientów, czy wreszcie flotę samochodów, jaką dysponuje dana firma. Musimy wybierać rozwiązania takie, które będą odpowiadały nam nie tylko pod względem kosztów, ale także komfortu.

Koszty wypożyczenia samochodu
To jedne z ważniejszych kryteriów, na które patrzymy, decydując się na wybór konkretnej wypożyczalni. Musimy pamiętać, aby sprawdzać nie tylko dzienny koszt wynajmu, ale także kaucję oraz wszelkie możliwe promocje i rabaty. Niektóre firmy na starcie współpracy wymagają wpłacenia zwrotnej kaucji, którą jest określona w umowie kwota. Zazwyczaj wartość kaucji blokowana jest na rachunku karty kredytowej klienta, a po zakończeniu umowy, blokada jest zwalniana. Wypożyczalnia samochodów Poznań daje możliwość najmu samochodu bez wnoszenia kaucji. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie zawsze mamy odpowiednie środki na jej uiszczenie.

Limity i dodatkowe wyposażenie

Wybierając konkretną firmę, od której wynajmiemy samochód, należy także zwrócić uwagę na limity kilometrów lub godzin. Niektóre wypożyczalnie nakładają na klienta tego rodzaju ograniczenia. Warto zatem sprawdzić, czy możemy wypożyczonym samochodem udać się do oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów miejscowości, czy też przekroczymy wówczas zapisany w umowie limit. Ważne jest także zweryfikowanie możliwości wyjazdu poza granice kraju. Niekiedy może zaistnieć taka konieczność, dlatego też - zwykle za dodatkową opłatą - powinniśmy umożliwić sobie taką opcję.

Wypożyczając samochód, bardzo ważne jest, aby odpowiednio wybrać nie tylko samą wypożyczalnię, ale także właściwy model auta. Warto skorzystać z profesjonalnych porad w tym zakresie, aby cieszyć się nie tylko wysoką jakością usługi, ale także bezpieczeństwem i promocyjną ceną (zobacz również Gdzie warto wypożyczyć samochód?).
 

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 23.01.2019 16:49  Odpowiedz na komentarz

    A u t o n a t a w gnieznie ul poznanska 99 !!! Najlepsza wypozyczalnia-korzystalem i korzystam z uSlug.

  • 23.01.2019 14:50  Odpowiedz na komentarz

    A dlaczego nie wypożyczyć auta w Gnieźnie lub OKOLICY? Dlaczego nie wspierać lokalnych przedsiębiorców?

PODOBNE TEMATY
Zastaw rejestrowy na samochodzie - jak go ustanowić? Zastaw rejestrowy na samochodzie może dotyczyć pożyczki pozabankowej. Stanowi on zabezpieczenie transakcji... Piątek, 26 lipca 2019
Nie tylko cena - Mubi podpowiada, na co zwrócić uwagę, kupując polisę AC Na dobrowolne ubezpieczenie AC decyduje się wciąż średnio jedynie co czwarty właściciel auta w Polsce.... Czwartek, 20 czerwca 2019
Jak zorganizować transport samochodu z Niemiec? Planujesz kupić samochód w Niemczech, ale nie wiesz, jak go sprowadzić do Polski? Nie możesz po niego... Niedziela, 26 maja 2019
Wypożyczalnia samochodów i wynajem busów Wypożyczalnia samochodów najczęściej kojarzona jest z wynajmem samochodów osobowych. I jest to prawda.... Piątek, 26 kwietnia 2019