Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W Gnieźnie odbędzie się Pierwszy Marsz Równości!

Poniedziałek, 21 stycznia 2019
  • W Gnieźnie odbędzie się Pierwszy Marsz Równości!

"Gniezno - Pierwsza Stolica Równości" pod takim hasłem odbędzie się w Pierwszy Gnieźnieński Marsz Równości. Trwają przygotowania do tego kolorowego wydarzenia.

Z roku na rok rośnie liczba Marszów Równości w Polsce. W 2019  może to być nawet 17, a w tego typu wydarzeniach biorą udział tysiące osób. Wśród nich po raz pierwszy marsz przejdzie ulicami Gniezna. Hasłem przewodnim będzie "Gniezno - Pierwsza Stolica Równości". Organizatorki i organizatorzy chcą zwrócić uwagę na dyskryminację osób ze względu na orientację, wyznanie czy pochodzenie.  Lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe i inne osoby nieheteronormatywne nie są same. Chcemy okazać im wsparcie, a mieszkańcom Gniezna udowodnić, że żyją obok nich różne osoby, które nierzadko są lubiane i szanowane, ale nie mogą być sobą na co dzień. Marsz Równości w Gnieźnie będzie okazją do osobistego spotkania, poznania się i pokonania stereotypów - mówią organizatorzy. Szacunek do drugiego człowieka, miłość i akceptacja, tymi wartościami się kierujemy.

Grupa inicjatywna Marszu Równości w Gnieźnie pracuje od grudnia ubiegłego roku. Liczy kilkanaście osób. Są to uczniowie i uczennice gnieźnieńskich szkół średnich, studenci, a także osoby, które od lat działają społecznie. Aktualnie rozpoczyna się kolejny etap wzmożonych przygotowań do przeprowadzenia wydarzenia w Pierwszej Stolicy. Trwa ustalanie trasy Marszu oraz specjalnych niespodzianek. Wiadomo, że Pierwszy Marsz Równości w Gnieźnie odbędzie się 13 kwietnia, a tego samego dnia przygotowane zostaną również dyskusje i wydarzenia artystyczne. Póki co nie chcemy jednak ujawniać wszystkich naszych planów, mamy jednak nadzieję, że każde nasze wydarzenie będzie bezpieczne - zapewniają organizatorzy - liczymy na dobrą współpracę z policją i urzędem miasta w tym zakresie.

Marsze Równości w Polsce odbywają się od lat. Pierwsza w Polsce Parada Równości odbyła się w Warszawie w 2001 roku. Rok 2019 będzie rokiem Pierwszego Marszu Równości w Gnieźnie, "Pierwszej Stolicy Równości".

www: www.gniezno.marszrownosci.pl
FB: www.facebook.com/MarszRownosciGniezno/
 
tekst: Informacja Prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(19)

  • barzdo dobrze. gniezno to nie ciemna plebania...

  • 31.03.2019 15:53  Odpowiedz na komentarz

    Jako zoofilia, nekrofil, pedofila.... I inny film też chcę być tolerowany i mieć prawa. Nie toleruję heteraków.

  • 20.03.2019 11:13  Odpowiedz na komentarz

    Super oby sie udalo

  • 03.03.2019 22:33  Odpowiedz na komentarz

    To trzebA zatrzymać! nie można do tego dopuścić!

  • 28.01.2019 13:41  Odpowiedz na komentarz

    wy sie juz Boga nie boicie??oj bedzie placz I zgrzytanie zebów!!!OJ BEDZIE!!!ZBOKI JEDNE!!!!!!

  • 26.01.2019 14:23  Odpowiedz na komentarz

    Hehe, panowie jakcy oburzeni.
    Ja znam mnostwo osob homo, bi.
    Wiekszosc, to kobiety ktore nie mialy najlepszych RELACJI z partnerem jeszcze w zwiazku hetero. Niestety panowie, nie potrafiliscie dogodzic kobicie, i na ambicje wam to wjechalo =)

  • 25.01.2019 14:50  Odpowiedz na komentarz

    Brawo! Bardzo się cieszę, że Gniezno jest w awangardzie zmian obyczajowych w Polsce :)

  • Na zdjeciu w artykule ZBESZCZESZCZOne zostało godło Polski, którego emblemat i kolor jest ściśle określone w konstytucji RP.
    Marsz marszem - A pokazywanie że godło naszego kraju jest pod kolorem lgbt - to przegięcie- i prowokacja
    To tak jakby cały nasz kraj to geje i lesbijki.
    Powinno być zgłoszone do prokuratury.

  • 22.01.2019 17:39  Odpowiedz na komentarz

    Jeżeli ktoś traktuje poważnie przypowieści biblijne i uważa JEDNĄ z orientacji Seksualnych za chorobę powinien się troszeczkę DoEdukować z biologii ;)
    Dziecku możesz powiedzieć to co powiedziałbyś widząc dwa liżące się HETERASY- zobacz jaka urocza zakochana para.

  • 22.01.2019 17:09  Odpowiedz na komentarz

    Jestem bardzo dumna z organizatorow. Ciesze sie, ze sa ludzie ktorym zalezy na TYM, by OTWORZYC sie NA WYZNANIa, orientacje I pochodzenie. Kazdy jest inny, DLATEGO powinnismy SIE wzajemnie SZANOWAC.

  • 22.01.2019 17:07  Odpowiedz na komentarz

    Hanba wstyd hanba nowoczesny wstyd hanba

  • 22.01.2019 15:11  Odpowiedz na komentarz

    Nie przypadkiem Bóg stworzył Adama i Ewę...po drugie to jest choroba co powiesz swojemu dziecku jak dwa gejasy będą się całować na ulicy żenada żal to można o was powiedzieć

    22.01.2019 19:30

    Żal to mozna powedzeĆ jedynie o twoim ograniczonym mozgu, po drugie Twoje zaburzenia są eweidentnie choroba, ktora trzeba leczyĆ, nie przypadkiem mamy szpital psychiatryczny :) Zanim zaczniesz obrażać pomyśl czasmi czy nie warto by sie doedukować, niż swiecić ?wiedzą? na piziomie muszki owocowej

    22.01.2019 17:09

    Żadnego całowania się na ulicy. Dotyczy to nawet heteroseksualistów. Musi być umiar i kultura, więc jak ludzie chcą być szanowani to niech się sami także szanują. Orientacja seksualna to prywatna sprawa, a takie marsze nie mają nic wspólnego z walką o prawa homoseksualistów, bo walczyć o to można np: pisząc petycje czy lobbując w Sejmie, ale nie podczas jakichś parad.

  • 22.01.2019 10:22  Odpowiedz na komentarz

    Ja chcę parady przeciwko narzucaniu weganizmu i diety bezglutenowej, albowiem zrobiła się z tego szkodliwa moda, która wcale nie jest zdrowa. Co do parad równości to w Gnieźnie nie ma na to szans. Lokalni homoseksualiści wolą prywatność niż pokazywanie swojej orientacji. Także heteroseksualiści powinni również skromnie się zachowywać, a nie całować się ostentacyjnie na ulicach.

    22.01.2019 21:31

    to poskarz sie mamie

    22.01.2019 21:09

    Lokalny Homoseksualisto, ja nie mam nic przeciw orientacji homo i sam znam wielu z nich. Pewnie Ciebie to zdziwi, ale oni są sami przeciwni takim marszom, a nawet małżeństwom homoseksualnym, po prostu chcą spokoju, bo jeśli chodzi o prawa to uważają, że jest tak samo jak każdemu. To zaś, że ktoś podchodzi do orientacji seksualnej jako choroby, pewnych rzeczy nie rozumie, wynika z niewiedzy.

    22.01.2019 19:36

    Nawet nie wiesz, ile osób, które znasz, jest orientacji homoseksualnej.
    A jak chcesz innych marszy, to sobie je zorganizuj. Nam też nikt nie organizuje marszu, sami to robimy.Pozdrawiam ciepło i zapraszam na marsz!

PODOBNE TEMATY
Protest pod biurem senatora! Tym razem przeciwko "niszczeniu edukacji seksualnej" W piątek o godz. 17.00 pod biurem kończącego swoją działalność parlamentarną, senatora Roberta Gawła... Czwartek, 17 października 2019
Mieszkańcy Jarząbkowa potrafią udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej W sobotnie popołudnie mieszkańcy Jarząbkowa szkolili się z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.... Wtorek, 24 września 2019
Czy prezydent wprowadził radnych w błąd? Samorządowcy chcą uchylić podjętą Uchwałę! Na najbliższej Sesji Rady Miasta Gniezna samorządowcy będą głosować nad uchyleniem Uchwały nr XI/139/2019... Poniedziałek, 23 września 2019
Gdzie mieszkał Mieszko? Nowy film o Gnieźnie od AIAGI "Architecture is a good idea", czyli jeden z najciekawszych i najbardziej znanych kanałów o architekturze... Poniedziałek, 9 września 2019