Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W Gnieźnie odbędzie się Pierwszy Marsz Równości!

Poniedziałek, 21 stycznia 2019
  • W Gnieźnie odbędzie się Pierwszy Marsz Równości!

"Gniezno - Pierwsza Stolica Równości" pod takim hasłem odbędzie się w Pierwszy Gnieźnieński Marsz Równości. Trwają przygotowania do tego kolorowego wydarzenia.

Z roku na rok rośnie liczba Marszów Równości w Polsce. W 2019  może to być nawet 17, a w tego typu wydarzeniach biorą udział tysiące osób. Wśród nich po raz pierwszy marsz przejdzie ulicami Gniezna. Hasłem przewodnim będzie "Gniezno - Pierwsza Stolica Równości". Organizatorki i organizatorzy chcą zwrócić uwagę na dyskryminację osób ze względu na orientację, wyznanie czy pochodzenie.  Lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe i inne osoby nieheteronormatywne nie są same. Chcemy okazać im wsparcie, a mieszkańcom Gniezna udowodnić, że żyją obok nich różne osoby, które nierzadko są lubiane i szanowane, ale nie mogą być sobą na co dzień. Marsz Równości w Gnieźnie będzie okazją do osobistego spotkania, poznania się i pokonania stereotypów - mówią organizatorzy. Szacunek do drugiego człowieka, miłość i akceptacja, tymi wartościami się kierujemy.

Grupa inicjatywna Marszu Równości w Gnieźnie pracuje od grudnia ubiegłego roku. Liczy kilkanaście osób. Są to uczniowie i uczennice gnieźnieńskich szkół średnich, studenci, a także osoby, które od lat działają społecznie. Aktualnie rozpoczyna się kolejny etap wzmożonych przygotowań do przeprowadzenia wydarzenia w Pierwszej Stolicy. Trwa ustalanie trasy Marszu oraz specjalnych niespodzianek. Wiadomo, że Pierwszy Marsz Równości w Gnieźnie odbędzie się 13 kwietnia, a tego samego dnia przygotowane zostaną również dyskusje i wydarzenia artystyczne. Póki co nie chcemy jednak ujawniać wszystkich naszych planów, mamy jednak nadzieję, że każde nasze wydarzenie będzie bezpieczne - zapewniają organizatorzy - liczymy na dobrą współpracę z policją i urzędem miasta w tym zakresie.

Marsze Równości w Polsce odbywają się od lat. Pierwsza w Polsce Parada Równości odbyła się w Warszawie w 2001 roku. Rok 2019 będzie rokiem Pierwszego Marszu Równości w Gnieźnie, "Pierwszej Stolicy Równości".

www: www.gniezno.marszrownosci.pl
FB: www.facebook.com/MarszRownosciGniezno/
 
tekst: Informacja Prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(19)

  • barzdo dobrze. gniezno to nie ciemna plebania...

  • 31.03.2019 15:53  Odpowiedz na komentarz

    Jako zoofilia, nekrofil, pedofila.... I inny film też chcę być tolerowany i mieć prawa. Nie toleruję heteraków.

  • 20.03.2019 11:13  Odpowiedz na komentarz

    Super oby sie udalo

  • 03.03.2019 22:33  Odpowiedz na komentarz

    To trzebA zatrzymać! nie można do tego dopuścić!

  • 28.01.2019 13:41  Odpowiedz na komentarz

    wy sie juz Boga nie boicie??oj bedzie placz I zgrzytanie zebów!!!OJ BEDZIE!!!ZBOKI JEDNE!!!!!!

  • 26.01.2019 14:23  Odpowiedz na komentarz

    Hehe, panowie jakcy oburzeni.
    Ja znam mnostwo osob homo, bi.
    Wiekszosc, to kobiety ktore nie mialy najlepszych RELACJI z partnerem jeszcze w zwiazku hetero. Niestety panowie, nie potrafiliscie dogodzic kobicie, i na ambicje wam to wjechalo =)

  • 25.01.2019 14:50  Odpowiedz na komentarz

    Brawo! Bardzo się cieszę, że Gniezno jest w awangardzie zmian obyczajowych w Polsce :)

  • Na zdjeciu w artykule ZBESZCZESZCZOne zostało godło Polski, którego emblemat i kolor jest ściśle określone w konstytucji RP.
    Marsz marszem - A pokazywanie że godło naszego kraju jest pod kolorem lgbt - to przegięcie- i prowokacja
    To tak jakby cały nasz kraj to geje i lesbijki.
    Powinno być zgłoszone do prokuratury.

  • 22.01.2019 17:39  Odpowiedz na komentarz

    Jeżeli ktoś traktuje poważnie przypowieści biblijne i uważa JEDNĄ z orientacji Seksualnych za chorobę powinien się troszeczkę DoEdukować z biologii ;)
    Dziecku możesz powiedzieć to co powiedziałbyś widząc dwa liżące się HETERASY- zobacz jaka urocza zakochana para.

  • 22.01.2019 17:09  Odpowiedz na komentarz

    Jestem bardzo dumna z organizatorow. Ciesze sie, ze sa ludzie ktorym zalezy na TYM, by OTWORZYC sie NA WYZNANIa, orientacje I pochodzenie. Kazdy jest inny, DLATEGO powinnismy SIE wzajemnie SZANOWAC.

  • 22.01.2019 17:07  Odpowiedz na komentarz

    Hanba wstyd hanba nowoczesny wstyd hanba

  • 22.01.2019 15:11  Odpowiedz na komentarz

    Nie przypadkiem Bóg stworzył Adama i Ewę...po drugie to jest choroba co powiesz swojemu dziecku jak dwa gejasy będą się całować na ulicy żenada żal to można o was powiedzieć

    22.01.2019 19:30

    Żal to mozna powedzeĆ jedynie o twoim ograniczonym mozgu, po drugie Twoje zaburzenia są eweidentnie choroba, ktora trzeba leczyĆ, nie przypadkiem mamy szpital psychiatryczny :) Zanim zaczniesz obrażać pomyśl czasmi czy nie warto by sie doedukować, niż swiecić ?wiedzą? na piziomie muszki owocowej

    22.01.2019 17:09

    Żadnego całowania się na ulicy. Dotyczy to nawet heteroseksualistów. Musi być umiar i kultura, więc jak ludzie chcą być szanowani to niech się sami także szanują. Orientacja seksualna to prywatna sprawa, a takie marsze nie mają nic wspólnego z walką o prawa homoseksualistów, bo walczyć o to można np: pisząc petycje czy lobbując w Sejmie, ale nie podczas jakichś parad.

  • 22.01.2019 10:22  Odpowiedz na komentarz

    Ja chcę parady przeciwko narzucaniu weganizmu i diety bezglutenowej, albowiem zrobiła się z tego szkodliwa moda, która wcale nie jest zdrowa. Co do parad równości to w Gnieźnie nie ma na to szans. Lokalni homoseksualiści wolą prywatność niż pokazywanie swojej orientacji. Także heteroseksualiści powinni również skromnie się zachowywać, a nie całować się ostentacyjnie na ulicach.

    22.01.2019 21:31

    to poskarz sie mamie

    22.01.2019 21:09

    Lokalny Homoseksualisto, ja nie mam nic przeciw orientacji homo i sam znam wielu z nich. Pewnie Ciebie to zdziwi, ale oni są sami przeciwni takim marszom, a nawet małżeństwom homoseksualnym, po prostu chcą spokoju, bo jeśli chodzi o prawa to uważają, że jest tak samo jak każdemu. To zaś, że ktoś podchodzi do orientacji seksualnej jako choroby, pewnych rzeczy nie rozumie, wynika z niewiedzy.

    22.01.2019 19:36

    Nawet nie wiesz, ile osób, które znasz, jest orientacji homoseksualnej.
    A jak chcesz innych marszy, to sobie je zorganizuj. Nam też nikt nie organizuje marszu, sami to robimy.Pozdrawiam ciepło i zapraszam na marsz!

PODOBNE TEMATY
Rośnie popularność wirtualnych kasyn Większość osób przywykła do standardowych automatów do gier w kasynach lub innych punktach. Zmiana w... Poniedziałek, 1 lipca 2019
Znalazł flagę Polski i ... przywiązał ją do śmietnika Podczas wczorajszej procesji w trakcie oktawy Bożego Ciała przy ul. Sobieralskiego w Gnieźnie z jednego... Piątek, 28 czerwca 2019
Gniezno nie będzie miastem wolnym od ideologii lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów Dzisiaj Rada Miasta Gniezna odrzuciła deklarację "Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT". Środa, 26 czerwca 2019
Procesja Bożego Ciała na Winiarach Dzisiaj ulicami polskich miast przeszły procesje Bożego Ciała. Nie inaczej było i w Gnieźnie. mamy dla... Czwartek, 20 czerwca 2019