Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

MKS PR URBIS pokonany w Tczewie

Poniedziałek, 21 stycznia 2019
  • MKS PR URBIS pokonany w Tczewie

Szczypiornistki MKS PR URBIS Gniezno wróciły z Tczewa "na tarczy". W sobotę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka przegrały z tamtejszym SPR Samborem 22:26 (11:13). Gnieźnieński zespół już od 32. minuty musiał radzić sobie bez Jagody Linkowskiej, która otrzymała czerwoną kartkę.

Warto również zaznaczyć, że MKS PR URBIS udał się do Tczewa bez skrzydłowej Natalii Niedzielskiej, która tego dnia nie mogła zagrać w barwach gnieźnieńskiego zespołu. Do Tczewa pojechała za to całkiem liczna grupa naszych kibiców. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Początek sobotniego starcia miał wyrównany charakter, jednak w 10. minucie na trzybramkowe prowadzenie wysforowały się tczewianki. Przyjezdne szukały szans na wyrównanie, ale bez rezultatu. Do przerwy w lepszym położeniu znajdował się SPR Sambor, który prowadził 13:11. Minimalna różnica zwiastowała bardzo ciekawą drugą połowę.

Niestety, drugie 30 minut nie przebiegło po myśli gnieźnieńskiego zespołu. Już w 32. minucie z dalszej rywalizacji wyeliminowana została Jagoda Linkowska, która obejrzała czerwoną kartkę po trafieniu z rzutu karnego w twarz bramkarki przeciwnej drużyny. Było to spore osłabienie dla naszej drużyny. Mimo to zespół nie poddał się i dalej walczył o zwycięstwo.

Triumfu w Tczewie zainkasować się nie udało. W drugiej połowie MKS PR URBIS próbował zniwelować straty, ale nic z tego nie wynikło. Ostatecznie SPR Sambor triumfował 26:22. W naszej ekipie najwięcej bramek zdobyły Jagoda Linkowska i Monika Łęgowska (po 4). Warto odnotować, że na listę strzelczyń wpisywały się też młode zawodniczki MKS PR - Martyna Dolacińska, Monika Walkowska i Katarzyna Ochocka.

SPR Sambor Tczew: Skonieczna, Zwolak - Orzłowska (4), Duszyńska (4), Borkenhagen, Śliwińska (1), Puckowska (1), Sasinowska, Siekańska (1), Gierszewska, Neitsch (5), Rędzińska (2), Solińska, Juć (6), Trawczyńska, Krajewska (2).

MKS PR URBIS Gniezno:
Kobyłecka, Olejniczak, Wilkosz - Bielińska, Nowicka (1), Siwka (3), Sawicka (2), Ochocka (3), Chojnacka (1), Dolacińska (1), Bigoszewska-Jackowiak (1), Rachela, Walkowska (2), Linkowska (4), Łęgowska (4).
 
tekst: Informacja Prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
8 września derby Wielkopolski w Gnieźnie! Nim rozpoczną się rozgrywki ligowe, czekają nas zmagania w ramach wojewódzkich eliminacji Pucharu Polski.... Piątek, 16 sierpnia 2019
MKS PR URBIS Gniezno zmierzy się z najlepszymi drużynami w Polsce! W dniach 21-22 sierpnia drużynę seniorek MKS PR URBIS Gniezno czeka ważny sprawdzian. Wówczas nasz zespół... Czwartek, 15 sierpnia 2019
Trwa rehabilitacja Kamili Olejniczak Ostatnie mecze zeszłego sezonu Kamila Olejniczak z uwagi na kontuzję śledziła z perspektywy trybun.... Czwartek, 15 sierpnia 2019
Szczypiornistki z Gniezna godnie reprezentują Pierwszą Stolicę Siedem gnieźnieńskich drużyn powalczy w żeńskich rozgrywkach szczypiorniackich w sezonie 2019/20. Mamy... Poniedziałek, 12 sierpnia 2019