Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Fale dźwiękowe w służbie białych zębów, czyli dlaczego warto wybrać szczoteczkę soniczną?

Środa, 16 stycznia 2019
  • Fale dźwiękowe w służbie białych zębów, czyli dlaczego warto wybrać szczoteczkę soniczną?

Obecne na rynku artykułów stomatologicznych od dziesięcioleci szczoteczki elektryczne przekonały już znaczny odsetek Polaków, że zdwojona gęstość ruchów oznacza jeszcze dokładniejsze mycie, a w konsekwencji oszczędności na kryzysowych wizytach u stomatologa. Co jednak zrobić, kiedy specjaliści zgodnie polecają zaopatrzenie się w szczoteczkę emitującą szybkie drgania także przy pomocy dźwięków. Oto kilka eksperckich argumentów za produktami sonicznymi.

Co to jest szczoteczka soniczna i dlaczego jej potrzebujesz?
Zgodnie z poradami uzyskanymi od obsługi fachowego serwisu hellodent.pl postanowiliśmy przetestować najnowsze wcielenie szczoteczki elektrycznej znane jako szczoteczka soniczna. Określenie "soniczna" już na wstępie informuje nas, że będziemy mieli do czynienia z dźwiękiem. Całe szczęście nie chodzi jednak o żadne ze słyszalnych przez człowieka pasm, a raczej o ultradźwięki zdolne do wywołania mikrodrgań główki dentystycznego przyrządu. Ich częstotliwość plasuje się na poziomie 31 tysięcy drobnych wstrząsów na minutę. I tutaj właśnie zaczyna się magia omawianej technologi.

Okazuje się bowiem, iż przy tak "wysokich obrotach" szczoteczka nie tylko czyści znacznie dokładniej, ale przede wszystkim jest zdolna do wytworzenia widocznych w skali mikro bąbelków, które pod ciągłym naporem drgań wpadają z dużym impetem w przestrzenie międzyzębowe - to jest wszędzie tam, gdzie zawodzi włosie szczoteczki a nici dentystyczne odmawiają posłuszeństwa. Oczywiście znalazłszy się już w zakamarkach i kieszonkach jamy ustnej mikroskopijna piana rozpoczyna wymiatanie z nich drobnoustrojów oraz ich pożywki w postaci często już gnijących resztek jedzenia.

Zmniejszając nacisk, zwiększasz szanse na biały uśmiech
Nietrudno zatem uzmysłowić sobie jak bardzo przełomowa jest metoda soniczna. Co jednak równie ważne, cały opisany powyżej proces odbywa się już przy nieznacznym nacisku na linię zębów - to natomiast oznacza, że miękki grzebień szczoteczki sonicznej działa nie przynosząc większego ryzyka na polu nadmiernego ścierania szkliwa. Mniejsza siła i nacisk potrzebne do efektywnego czyszczenia to zatem idealne warunki dla pacjentów skarżących się na podatne na ścieranie szkliwo lub też skłonne do podrażnień i cofania się dziąsła.

Wszystkie te zalety, a także wiele więcej, staną się Twoim udziałem, jeżeli dbanie o zdrowy i biały uśmiech stawiasz wysoko na liście priorytetów. Pozytywne wibracje szczoteczki sonicznej poprawią stan uzębienia a także nastroją do opieki nad jamą ustną oraz, co najistotniejsze, pozwolą na ominięcie nagłych wizyt u dentysty.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Implanty a protezy - jakie są różnice? Współczesna stomatologia oferuje pacjentom wiele rozwiązań w walczeniu z problemami jamy ustnej, tak... Środa, 21 listopada 2018
Implanty zębowe - lepsze niż własne zęby? Implantem dentystycznym nazywane są specjalnego rodzaju śruby, które mają za zadanie imitować naturalny... Wtorek, 3 listopada 2015
Przyjazny dentysta, czyli Centrum Stomatologii "Śmieleccy" Centrum Stomatologii "Śmieleccy" jest jedną z najnowocześniejszych placówek dentystycznych w powiecie... Środa, 10 września 2014