Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak wytrwać w noworocznych, dietetycznych postanowieniach?

Wtorek, 8 stycznia 2019
  • Jak wytrwać w noworocznych, dietetycznych postanowieniach?

Nowy Rok to doskonała okazja do wszelkich zmian. Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest decyzja o zmianie nawyków żywieniowych oraz zrzuceniu zbędnych kilogramów. Często jednak odkładamy realizację tego postanowienia w czasie na "jutro", bądź przysłowiowy "poniedziałek". Jeśli naprawdę chcesz zadbać o swoje zdrowie, samopoczucie oraz sylwetkę, nie odkładaj w czasie tej decyzji - zacznij już teraz, bo po kolejnym "jutrze" w końcu zauważysz, że minął miesiąc, dwa, bądź rok i z utęsknieniem stwierdzisz, że gdybyś zaczął wcześniej teraz Twój cel zostałby osiągnięty. Jak zatem, wytrwać w postanowieniach?

  1. Pewność i odpowiednie myślenie - zanim rozpoczniesz odchudzanie, powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie - "dlaczego chcę zrzucić kilogramy?". Tutaj pomocne jest stworzenie listy zalet/zysków, jakie możesz osiągnąć po zrealizowaniu postanowienia.
  2. Cel możliwy do osiągnięcia - nie możesz zakładać, że schudniesz dużo w bardzo krótkim czasie. Wyznaczaj małe cele, łatwiejsze do realizacji, by następnie móc cieszyć się każdym odniesionym sukcesem.
  3. Uruchom wyobraźnię - warto trzymać w widocznym miejscu w szafie zbyt obcisłe dżinsy lub przymałą sukienkę - pamiętaj, że czekają na dzień, w którym je założysz!
  4. Miej plan awaryjny - zjedzenie kawałka tortu na urodzinach to nie powód, by całkowicie porzucić dietę. Pamiętaj, że upadki są wpisane w proces własnej przemiany. W takiej sytuacji miej plan awaryjny - wyjdź na spacer, rower, basen lub wprowadź inną aktywność fizyczną właściwą dla siebie.
  5. Wsparcie - czas stosowania diety będzie o wiele łatwiejszy, gdy otrzymasz wsparcie od najbliższych osób. Warto również skorzystać z porad i wsparcia eksperta w dziedzinie żywienia. Dietetyk skutecznie dopasuje dietę, zmotywuje i pomoże w wytrwaniu oraz osiągnięciu zamierzonego celu, a także poradzi jak utrwalić i utrzymać osiągnięte efekty.

Zapraszamy do naszego Centrum Dietetycznego Naturhouse w Gnieźnie. Podczas bezpłatnej konsultacji można spotkać się z dietetykiem, poznać analizę składu ciała oraz zasięgnąć porad z zakresu dietetyki i żywienia.
 
Pomożemy Ci osiągnąć sukces! Razem zadbajmy o Twoje zdrowie i sylwetkę!
Serdecznie zapraszamy!

Centrum Dietetyczne Naturhouse
ul. Bolesława Chrobrego 34
62-200 Gniezno
tel. (61) 425 66 55

kom.608 499 525
 
tekst: Informacja Prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Dni Otwarte w Gabinecie Dietetycznym już 19 stycznia Gabinet Dietetyczny Ewelina Miturska-Maj przy ul. Cymsa 16 w Gnieźnie zaprasza na Dni Otwarte, które... Poniedziałek, 16 stycznia 2017
Dlaczego zdrowa dieta jest tak istotna? Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia, zdrowie to stan dobrego samopoczucia fizycznego,... Środa, 5 października 2016