Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Oświadczenie Pawła Dopierały, z-cy dyrektora gnieźnieńskiego ZOZ-u

Sobota, 29 grudnia 2018
  • Oświadczenie Pawła Dopierały, z-cy dyrektora gnieźnieńskiego ZOZ-u

Publikujemy treść oświadczenia Pawła Dopierały - zastępcy dyrektora gnieźnieńskiego ZOZ-u.

W imieniu Szpitala Pomnik Chrztu Polski, uważam za skandaliczne sformułowanie Pani Starosty Jung w opublikowanym oświadczeniu, że przeprasza: "za nieprofesjonalny sposób rozliczania dotacji przez Szpital Pomnik Chrztu Polski".
Pozostawię Państwa ocenie profesjonalizm i szybkość działania Starostwa w kontaktach z UW i przepływu informacji pod "okiem" Pani Starosty Jung.

Dotacja 5,7mln podpisana została przez Powiat Gniezno i Urząd Wojewódzki, ciężar prawidłowego rozliczenia spoczywał zatem na Powiecie jednak zważywszy na to, że wspomniane środki wydatkował Szpital, to jeszcze w miesiącu listopadzie zostało przygotowane rozliczenie w/w dotacji i przesłane do UW.

W dniu 14.12.2018 o godzinie 14:50 za pośrednictwem e-puap Urząd Wojewódzki wysłał pismo do Starostwa współzarządzanego przez P. Starostę Jung.

Do godziny 14:35 dnia 17.12.2018 nikt nie raczył sprawdzić poczty wiedząc, że jest to podstawowe narzędzie kontaktu z instytucjami takimi jak Urząd Wojewódzki. Następnie o godzinie 14:40 Szpital otrzymuje wiadomość mailową o treści:

"Panie Dyrektorze, przed kilkoma minutami otrzymałam pismo z Urzędu Wojewódzkiego  dotyczące uzupełnienia przekazanego rozliczenia dotacji z budżetu państwa  w dniu 22.11.2018r. o kwestię związane zakresem rzeczowym (pismo w załączeniu).

Proszę o pilne podjęcie działań termin odpowiedzi upływa w dniu jutrzejszym o godzinie 10.00"

Zatem, brak profesjonalizmu w zarządzaniu Powiatem i obiegiem dokumentów spowodował, że w nocy z 17.12 na 18.12 do 10:00 rano Szpital zmuszony był przygotowywać uzupełnienie wniosku rozliczeniowego.

Dodatkowo, skrzynka mailowa Wydziału Zdrowia Starostwa w tamtym tygodniu była przepełniona i traciliśmy cenny czas. Dalsze działania były już tylko konsekwencją zmarnowanego czasu, dokonano ostatecznie zmian w dekretacji w pięciu pozycjach z uwaga: wszystkich 6300 pozycji. Uzupełnienie dotacji, w konsekwencji po poprawkach zostało złożone a Szpital był w bezpośrednim kontakcie z pracownikami Urzędu Wojewódzkiego choć bezpośrednim beneficjentem środków był Powiat Gniezno.

Prośba o uzupełnienie rozliczenia jest standardową procedurą. Zarząd Powiatu uznał inaczej, więcej, udostępnił taką informacje Pani Poseł o tym, że dotacja jest zagrożona, pojawiła się też informacja o koniecznych porozumieniach, co było nieprawdą. Dzisiaj Pani Starosta Jung przeprasza Urząd Wojewódzki obwiniając Szpital i jego pracowników,  za brak profesjonalizmu, choć to opieszałość w sprawdzaniu e-puap przez Starostwo doprowadziło do takiej sytuacji.

Na sesji poświęconej szpitalowi sytuację tą opisałem i wskazałem że takie straszenie mieszkańców przed świętami i wzbudzanie paniki jest wysoce nie na miejscu. Rozumiem, że nie była to sytuacja komfortowa dla nowego Zarządu Powiatu, że w tak ważnej sprawie wiadomości przekazywane są z wielkim opóźnieniem. Jednak obwinianie za to Szpital jest co najmniej oznaką braku kultury i pokory.

Nie jest też jasne, dla tych co walczyli o wspomniane pieniądze, dlaczego tak trudno, zarówno pani Poseł jak i Pani staroście przyjąć do wiadomości, że jest to już trzecia dotacja przekazana za Pośrednictwem Wojewody, która została rozliczona a wcześniejsze bardzo wysoko ocenione przez pracowników Urzędu Wojewódzkiego.

Pragnę podziękować wszystkim osobom, które nie zważając na to kto jest ich pracodawcą, ani też porę dnia, z zaangażowaniem i profesjonalizmem podeszły do swoich obowiązków i powagi sytuacji.
Pozdrawiam
Paweł Dopierała
Z-ca  Dyrektora

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 06.01.2019 16:46  Odpowiedz na komentarz

    panie Paweł, jesteś megaloman i chłop bez ogłady. i jeszcze błędy ortograficzne pan robisz na stronie podpisanej jako szpital pomnik Chrztu.Wracaj pan do środy , nic tu po spadochroniarzach.

PODOBNE TEMATY
Prokuratura wszczęła kolejne śledztwo w sprawie szpitala Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie wszczęła kolejne śledztwo w sprawie gnieźnieńskiego szpitala. Tym razem... Poniedziałek, 18 lutego 2019
Kibice zapowiadają swój udział w Marszu Równości! Miasto zgłosi imprezę komendantowi Policji jak tylko wpłynie wniosek 13 kwietnia w Gnieźnie odbędzie się Marsz Równości. Temat stał się bardzo kontrowersyjny. Zapytaliśmy... Środa, 6 lutego 2019
Stypendia dla młodych sportowców Pięćdziesięciu jeden obiecujących zawodników otrzymało 5 lutego 2019 roku stypendia ufundowane przez... Środa, 6 lutego 2019
W 3 dni po Wielkopolsce, czyli Powiat Gniezno na targach w Poznaniu Tradycyjnie, Powiat Gnieźnieński prezentował swoją ofertę turystyczną na targach Tour Salon w Poznaniu.... Środa, 6 lutego 2019