moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kosztowny urlop dla dyrektora Bestwiny

Wtorek, 4 grudnia 2018
 • Kosztowny urlop dla dyrektora Bestwiny

Posłanka .Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, skomentowała zwolnienie dyrektora gnieźnieńskiego ZOZ-u, Krzysztofa Bestwiny. Przypomnijmy, że wypowiedzenie zostało wręczone przez ówczesną starostę Beatę Tarczyńską 21 listopada - dzień przed zmianą władzy w powiecie.

Pani Starosta Beata Tarczyńska, zwalniając dyrektora Krzysztofa Bestwinę w ostatni dzień urzędowania, udowodniła, że nigdy więcej nie powinna pełnić żadnej ważnej i odpowiedzialnej funkcji publicznej - mówi posłanka Paulina Hennig-Kloska. Nie wyznaczając osoby zastępującej dyrektora, pozostawiła szpital bez nadzoru, a co więcej, ukrywając przez kilka dni tę informację przed nowym zarządem, działała na szkodę mieszkańców powiatu. Takie nieodpowiedzialne rozgrywki polityczne mogą zagrażać zdrowiu i życiu mieszkańców, i żaden polityk nie powinien sobie na nie pozwalać. Czytając argumentację Pani Tarczyńskiej, że Pan Bestwina był szykanowany, oskarżany o działanie na szkodę szpitala i chciała mu zaoszczędzić takiego traktowania - mogę powiedzieć tylko tyle, że obowiązkiem każdego starosty jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców a nie dobre samopoczucie takiego czy innego dyrektora. Zapewniając Panu Bestwinie trzymiesięczne wypowiedzenie, zwalniając go z obowiązku świadczenia pracy oraz zakazu konkurencji, pani starosta podarowała dyrektorowi trzymiesięczny wysokopłatny urlop na koszt mieszkańców powiatu. Przypomnę, że pensja, którą miesięcznie pobiera Pan Bestwina - w wysokości ponad 20 tys. złotych (brutto) - jest wypłacana z naszego ubezpieczenia zdrowotnego. Takie działanie to niestety, standardowe zachowanie, typowe dla polityków PiS, których cechuje pełna indolencja i brak szacunku dla pieniędzy podatników. Niestety ale już pierwsze dni po zmianie władzy potwierdzają niezmiernie trudną sytuację ekonomiczno-finansową Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Wszystkie argumenty, które padały w kampanii wyborczej przeciwko rozrzutnej polityce Pana Krzysztofa Bestwiny i braku odpowiedzialności poprzedniego zarządu powiatu, znajdują potwierdzenie w dokumentach finansowych jednostki. Poprzedni zarząd powiatu gnieźnieńskiego podjął niezmiernie kosztowną inwestycję nie zapewniając środków finansowych na jej realizację, nawet w roku następnym, nie mówiąc o kolejnych latach. Jednocześnie maksymalnie zadłużono szpital i powiat. Nowa dyrekcja szpitala i nowy zarząd muszą dziś zmierzyć się z niezwykle trudnym wyzwaniem, jakim będzie zapewnienie ciągłości funkcjonowania szpitala w kolejnych miesiącach i realizowanie inwestycji do końca, ale pozostaję w przekonaniu, że wybraliśmy osoby, które sprostają temu wyzwaniu i sprzątną bałagan po nieodpowiedzialnych poprzednikach.

tekst: Informacja Prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(31)

 • 10.12.2018 21:17  Odpowiedz na komentarz

  ..pensja..(brutto)-jest wypłacana z naszego ubezpieczenia zdrowotnego.."!!napewno!?o matko!!,jak to? z naszej składki zdrowotnej idą pieniądze na pensje brutto w budżetówce?

 • Ja rozumiem że 3 miesięczne wypowiedzenie się należy , ale bez świadczenia pracy to chyba przesada i jestem ciekaw jakie Pani TARCZYŃSKA jeszcze ROZDAŁa prezenty z naszych pieniędzy podatnika tzn. ilu pracowników starostwa i na jakich stanowiskach dostało premię lub podwyżki niemalych wypłat (dokładne kwoty)

 • 10.12.2018 01:51  Odpowiedz na komentarz

  Jak ja się cieszę, że ta Nowoczesna wypada z gry. Ta Pani Hennig najbardziej nadaje się do handlu.

 • 09.12.2018 08:31  Odpowiedz na komentarz

  nieładnie obrażać wybranej w demokratycznych wyborach wladzy. plucie jadem nic nie da .trzeba bylo wstac z wyrka zabrac wazystkie catsy... tfu ..domowników i isc gromadnie na wybory. albo zaangazowac sie w dzialalnosc polityczną zamiast z cienia intrygowac i sterowac innymi.dzialalnosc polityczna w demokracji jest otwarta i dostepna dla wszystkich. rowniez dla hodowcow futerkowych.

 • 08.12.2018 17:14  Odpowiedz na komentarz

  polecamy zapić złość meliską, ścisk pupy minie i błogi spokój ogarnie znerwicowany umysł.kazdy moze wybrac kogo chce. to demokracja
  wiekszosc wybrala .delegaci zaplacili dyr i dali urlop.nie ma co sie tak szarpac.trzeba szanowac poglady innych.chocby ich postepowanie sie nie podabalo-w koncu o to byla cała ta awantura z niepodlegloscią i wolnymi wyborami, co nie?wchodzimy w..nowej władzuni?

 • Poza programem "odsuniemy PiS od władzy" co możecie zaoferować nam szaraczkom pracującym dla dobra nas samych i ukochanej ojczyzny ? Pytam żeby wiedzieć czy i dlaczego mam na was głosować gdyż rządy PiS-u nie wyrządzają mi żadnej krzywdy a wręcz odwrotnie, żyje mi się lepiej niż za czasów PO

  09.12.2018 11:08

  poza tym ze odsunimy pis od władzy kryje się odsunięcie od władzy całej rzeszy ignorantów, nieudaczników- patrz śnięta starosta Tarczyńska, ktora polożyła powiat i szpital na łopatki , Dolatę - intryganta i podłego człowieka, dla którego liczy się tylko własny interes, Ostrowskiego szczepionkowego oszołoma, mściwego Ziobrę, który ledwao zdał aplikację prokuratorską i jest czopkiem Kaczyńskiego(.

 • 08.12.2018 08:08  Odpowiedz na komentarz

  antypisak. jak ty lubisz chronić kliki ciągle : kradnące, kłamiące, oszukujące, kombinujące, wydające stronnicze wyroki, żerujące na czyjejś krzywdzie, przyjmujące do pracy tylko swoich znajomków a nie fachowców . Krótko mówiąc sam musisz być takim samym diabłem jeśli bronisz tych czortów !!

 • nie mam nic przeciwko żeby zrobić wszystko aby odsunąć pis od władzy.czy to będzie koalicja czy nowoczesna bedę na nich głosować.

 • 07.12.2018 10:53  Odpowiedz na komentarz

  wszędzie gdzie prawo pozwala są wypowiedzenia , odprawy itd, a o co chodzi z tym PIS odnośnie Nowoczesnej pouczającej innych gdy oni sami brną w długi i rozwalają tą Nowoczesną ?

 • 07.12.2018 10:47  Odpowiedz na komentarz

  wychodzi prawda o waszej Nowoczesnej. Na potrzeby wyborów wciskaliście o tej koalicji a teraz już jawnie idziecie do PO po stołki i kasę ? Zaraz się okaże że drużyny koalicyjne w mieście też były dla uzyskania stołków przy PO przez Nowoczesną i SLD. Gdzie szacunek dla wyborców którzy zaufali projektowi koalicji , którzy zawierzyli utrzymaniu wartości poszczególnych partii w tej koalicji ?

 • 06.12.2018 19:27  Odpowiedz na komentarz

  Pani Poseł jest tak wiarygodna jak nowoczesna, skończ kobieto to ujadanie na pis bo tylko to umiecie a programu to żadnego nie macie i szpital znowu razem z po położycie

  07.12.2018 08:29

  Pani poseł ma rację radna tarczyńska nie powinna nigdy pełnić funkcji publicznych. działała na szkodę podatników. to sprawa dla prokuratora i sądu

 • 06.12.2018 17:59  Odpowiedz na komentarz

  Skończyło się przedwyborcze czarowanie koalicyjne . Teraz widzimy że przystawka idzie do koryta. Nie zapomnijcie zabrać tych swoich długów do spłacenia

 • O indolencji i braku szacunku dla pieniędzy podatnika mówi posłanka która na wewnętrznym forum Nowoczesnej wyliczając błędy finansowe tej partii ujawnia że zamiast profesjonalnego biura rachunkowego mają manufakturę, przy tym używa słów które ja uważam za nieprzyzwoite

 • 06.12.2018 14:48  Odpowiedz na komentarz

  Pani nam tu prawi o szacunku dla podatników a posłowie Nowoczesnej uciekają do PO Schetyny jak szczury z tonącego okrętu. Aż tak źle stoją finanse w Nowoczesnej? Przecież te finanse partii też są od podatników ! Już widzę jak wspólnie z PO wybudujecie szpital z tą PO jak sami swoich finansów nie dopilnowaliście że posłowie rejterują z waszej partii !

  07.12.2018 08:31

  W kasie szpitala i powiatu są długi pozostawione przez poprzedników..zewnętrzny audyt ujawni kwotę.

 • 06.12.2018 14:22  Odpowiedz na komentarz

  Czytając to co się ostatnio pojawia na wewnętrznym forum Nowoczesnej można dojść do wniosków że najpierw powinniście zacząć porządki od siebie a nie pouczać innych jak mają się organizować albo prowadzić finanse. I te słowa od pani rzecznik , co to za słownictwo, jestem w szoku.

 • 06.12.2018 08:59  Odpowiedz na komentarz

  3 miesięczne wypowiedzenie to pikuś wobec zadłużenia nowoczesnej i tego że sypiecie się na całego , tylko kto teraz spłaci to wasze zadłużenie, czy aby nie wykombinujecie coś na kształt upadłości i zapłaci za to społeczeństwo ? oczywiście wy się ewakuujecie do po i dietki nadal będą na kontach. jak już całkiem upadniecie to chyba u was też będą wypowiedzenia i odprawy dla pracowników biur itd.

  06.12.2018 13:25

  a w pisie tego nie będzie? Oni odpraw nie dostaną/ Nie.... bo im sie to po prostu należało. Nie bądz pan śmieszny panie popelina

 • 05.12.2018 16:01  Odpowiedz na komentarz

  Wstyd co się dzieje, jedna klika

 • 05.12.2018 12:29  Odpowiedz na komentarz

  Czerwone Gniezno Rządzi...

 • A to ciekawe ? A czy wiecie, że na koniec kadencji pani poseł dostanie odprawę w wysokości trzykrotności wynagrodzenia ! A mało tego - pracownicy jej biura też otrzymają odprawę w wysokości trzykrotności wynagrodzenia !! Ciekawe co na to odpowie pani Poseł - może w ramach szlachetności swojej zrzeknie się tych pieniędzy i przeznaczy je na szpital ??!!!

 • 05.12.2018 09:26  Odpowiedz na komentarz

  pania Tarczyńska,Dolata,Jachimaczyk i Bestwina to towarzystwo wzajemnej adoracji, które razem w imię osobistych pobudek położyło tenszpital i powiat.

 • 05.12.2018 09:14  Odpowiedz na komentarz

  cwaniactwo Bestwiny widać na każdym kroku jego kariery.

 • Po pierwsze nie urlop tylko 3 - miedieczny okres wypowiedzeniA ! Ktory przysluguje kazdemu pracownikowi. Poza tym 3 miesieczny okres wypowiedzenia Przysluguje kazdemu pracownikowi zatrudnionemu powyzej 3 lat U danego pracodawcy - kodeks pracy pani poseŁ !!! Poza tym powinna sie pani cieszyc ze dyrkTora juz nie ma przeciez caly czas krytykowala pani jego dzialania ! I co teraz nagle taka Zmiana ?

 • 05.12.2018 08:02  Odpowiedz na komentarz

  No cóż mamy Nowego" STRÓŻA Moralności",który się zachowuje jakby całe życie był w POLITYCE i nie wie lub udaje o co chodzi ?

 • 05.12.2018 07:44  Odpowiedz na komentarz

  ,,Mamy nadzieję że Nowy dyrekcja są sobie radę" znowu budowa stanie

 • Czlowieka ktory wybudowal nam szpital tak zegnaciE !!! Jestesie wreDni - nie macie zadnej godnosci !

 • 04.12.2018 16:37  Odpowiedz na komentarz

  Ciekawe ile kosztuje na urlop Pani henning-kloski???

 • 04.12.2018 15:05  Odpowiedz na komentarz

  Tak , a nowego Bembnisty? kto mu wypłaca pensje? No też my. Założe się , że nie bezie na pewno mniej zarabiał niż Bestwina...
  Aha, jeszcze jedno. Nie powinniście się wiele wypowiadać, po tym jak właśnie za was stanęła budowa szpitala, jak P. Frąckowiak ówczesny dyrektor dawał ludziom zwolnienia dzień przed wigilią! Gnieźnienscy chirurdzy nawet dzień dobry nie umieli odpowiedzieć(nie wszyscy)...

PODOBNE TEMATY
Prokuratura wszczęła kolejne śledztwo w sprawie szpitala Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie wszczęła kolejne śledztwo w sprawie gnieźnieńskiego szpitala. Tym razem... Poniedziałek, 18 lutego 2019
Kibice zapowiadają swój udział w Marszu Równości! Miasto zgłosi imprezę komendantowi Policji jak tylko wpłynie wniosek 13 kwietnia w Gnieźnie odbędzie się Marsz Równości. Temat stał się bardzo kontrowersyjny. Zapytaliśmy... Środa, 6 lutego 2019
Stypendia dla młodych sportowców Pięćdziesięciu jeden obiecujących zawodników otrzymało 5 lutego 2019 roku stypendia ufundowane przez... Środa, 6 lutego 2019
W 3 dni po Wielkopolsce, czyli Powiat Gniezno na targach w Poznaniu Tradycyjnie, Powiat Gnieźnieński prezentował swoją ofertę turystyczną na targach Tour Salon w Poznaniu.... Środa, 6 lutego 2019