Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Polska - moja ojczyzna w poezji, piosence i plastyce

Poniedziałek, 26 listopada 2018
  • Polska - moja ojczyzna w poezji, piosence i plastyce

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości nasze Przedszkole nr 6 Polne Kwiaty zaprosiło gnieźnieńskie przedszkola na prezentacje artystyczne.

Do konkursu przystąpiło 6 placówek: Przedszkole nr 2 Źródełko, Prywatne Przedszkole Słoneczko, Przedszkole nr 5 Mali Przyrodnicy, Przedszkole "Leśna Kraina" im. Ireny Sendlerowej Przedszkole nr 8 Mali Polanie oraz organizatorzy - Przedszkole nr 6 Polne Kwiaty. Prezentacje konkursowe zorganizowano zgodnie z realizowanym w "szóstce" projektem edukacyjno - wychowawczym Przedszkolak - Patriotą i miały one na celu rozwijanie talentów u przedszkolaków.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Jego uczestnicy przygotowywali na terenie swojego przedszkola jedną pracę plastyczną na temat: "Polska -moja ojczyzna". Wszystkie prace prezentowane były na wystawie w przedszkolu organizatora. W wyniku głosowania rodzin przedszkolaków wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęło Przedszkole nr 6, II miejsce - Przedszkole nr 8 oraz III miejsce ex aequo: Przedszkole nr 5 i Przedszkole nr 2. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Drugi etap prezentacji - konkurs recytatorsko-wokalny pt."Polska w wierszu i w piosence" odbył się 20 listopada, kiedy to zebrali się jego uczestnicy wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście - Prezydent Miasta Gniezna Michał Powałowski, Prezes Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie Małgorzata Tomczak, emerytowane Dyrektor Przedszkola nr 6 Leokadia Mikuła i Mariola Ilnicka, którzy podjęli się roli jurorów konkursu. W imprezie uczestniczyła również przedstawicielka Rada Rodziców naszego przedszkola Jolanta Florek.

Zebranych serdecznie powitała pani Dyrektor Sławomira Mazur życząc wszystkim wiele wspaniałych wrażeń. Gości zapoznano z przedsięwzięciami realizowanymi w ramach projektu a następnie dzieci z oddziału Bratki pod kierunkiem Barbary Pisarek i Annny Bartczak-Polerowicz wystąpiły z montażem słowno-muzycznym wprowadzającym w tematykę konkursu. Po czym nastąpiły prezentacje przygotowanych przez przedszkolaków wierszy i piosenek nagradzane gromkimi oklaskami. Konkurs uatrakcyjniono zabawami inspirowanymi wysłuchanymi utworami i wspólnym śpiewem polskich piosenek biesiadnych.

Po obradach Komisja Konkursowa postanowiła, że "ze względu na wysoki i wyrównany poziom artystyczny małych recytatorów i wokalistów oraz oryginalną interpretację prezentowanych utworów i zastosowanie podczas występów różnorodnych rekwizytów" wszystkim uczestnikom przyzna równorzędne nagrody. Następnie głos zabrał prezydent Michał Powałowski, który podkreślił rangę obchodów stulecia odzyskania Niepodległości jako doskonałej okazji do nabywania przez przedszkolaków poczucia przynależności narodowej.

Zaproszeni goście wraz z Dyrektor Sławomirą Mazur wręczyli laureatom pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszyscy obdarowani zostali tez okolicznościowym wydaniem pisemka Polne Kwiaty poświęconym stuleciu odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pamiątkowe fotografie zakończyły oficjalną część uroczystości, po czym Dyrektor Sławomira Mazur zaprosiła wszystkich na poczęstunek.

To było bardzo owocnie spędzone przedpołudnie integrujące dzieci z gnieźnieńskich przedszkoli i uczące je miłości do Ojczyzny.
tekst: Informacja Prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zaproszenie na spotkanie z Juliuszem Kublem Zapraszamy serdecznie na spotkanie gwarowe z cyklu "Tu blubramy po naszemu!". W piątek, 13 września,... Środa, 11 września 2019
Narodowe Czytanie - miejsce, które łączy Mało rzeczy łączy wszystkich, bez względu na wiek, charakter, poglądy polityczne, czy nawet niepełnosprawność.... Środa, 11 września 2019
Noc Bibliotek Wpisujemy się w kolejną ogólnopolską inicjatywę - Noc Bibliotek. Wraz z innymi instytucjami (obecnie... Środa, 11 września 2019
Etapy wprowadzania projektu "Mała książka. Wielki człowiek" 16 września startujemy z jedną z najważniejszych dla nas akcji czytelniczych - kampanią społeczną Instytutu... Środa, 11 września 2019